andrzej2110

Ubezpieczenie upraw

Polecane posty

Ferdek07    75

Jak się mają ubezpieczenia upraw do kredytów preferencyjnych, bo obecnie zamiast na 2% dostanie się na 4% jeśli nie ma się ubezpieczenia, a co ze spłacanymi już kredytami, jak mam zaciągnięty kredyt preferencyjny w 2008r to już ubezpieczenie upraw nic do tego nie ma?

 

Jak się mają te ubezpieczenia obowiązkowe do bydła, bo ja najchętniej to ubezpieczył bym bydło a nie uprawy, no i z upraw to rozumiem że łąki i pastwiska nie podlegają ubezpieczeniom, a więc tylko zboża tak? No i znowu jak się to ma do kredytu preferencyjnego gdzie jakbym obecnie chciał zaciągnąć kredyt to musi być ubezpieczone 50% dochodu gosp. a dochód to tylko hodowla, a do hodowli i do ubezpieczeń bydła chyba dopłat nie ma tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

w zeszłym roku brałem kredyt preferencyjny i nic nie pytali o ubezpieczenie upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ubezpieczenie upraw istotnie stanowi zabezpieczenie dla banku, gdyż stanowi rodzaj zabezpieczenie, jednak wymaganym jest jedynie ubezpieczenie obowiązkowe czyli OC gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku przy zaciąganiu kredytów preferencyjnych wymagane jest ubezpieczenie minimum 50% upraw, wynika to podobno z przepisów UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Musisz ubezpieczyć 50% gruntów ornych a nie dochodu :D

 

bank może co innego wymagać, jak w umowie kredytowej nie mam ani słowa o żadnych ubezpieczeniach upraw, to bank nie ma prawa teraz coś takiego wołać, to tylko dla nowokożystających z kredytów

Jutro chciałbym coś się zakręcić z tymi ubezpieczeniami, a więc jakich firm szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możecie napisać jak wyglądają u was stawki za ubezpieczenia rzepaku od gradu przy wydajności 3 ton?U mnie to 45z/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

czy u kogoś były już szacowane straty na rzepaku przez pzu?Właśnie zgłosiłem kilkanaście ha do kasacji i czekam jak do tego podejdą w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w moim przypadku minął już 9 dzień od zgłoszenia szkody, czyli w ciągu 5 dni sytuacja powinna się wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

mam w TUW-ie najtaniej

 

Też mam w TUW-e .Ubezpieczam tylko od gradu ,składka opłacona za 8 ha rzepaku przy plonie 4 tony po 1100zł wyszła około 280zł.W zeszłym roku pierwszy raz ubezpieczyłem i od razu szkoda,wymiotło 6,5 ha ,z wypłatą odszkodowania nie było kłopotu zabrali tylko udział własny(10%).Jeden sąsiad miał w PZU drugi w Concordii i też nie było kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę która Dyrektywa reguluje obowiązek ubezpieczenia 50% upraw, gdyż w krajowej legislacji nie znalazłem zapisu precyzującego na jaki dzień trzeba ten obowiązek wypełnić (precyzowany jest jedynie 12 miesięczny okres ubezpieczenia) proszę o pilną pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Temat ucichł a ja mam pytanie ile płacicie za ubezpieczenie swoich upraw?

Chciałbym porównac z ofertą którą mi podsunęła pewna firma na "C" na ubezpieczenie rzepaku.

 

Piszcie ile ha uprawy za ile zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Napisz ile Ci powiedzieli za ha Rzepaku? bo też muszę ubezpieczyć i chciałbym wiedzieć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Za ha wyszło nieco ponad 100zł. Napisałem tu bo chciałem zobaczyć jak płaca inni.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A wy matoły piszecie ceny za ha, a z was ubezpieczyciel trzepie składkę od kwoty, a nie od ha. Co ma hektar do ubezpieczenia jak jeden ubezpieczy rzepak na 3 tyś, a drugi na 6 i co myslicie że jednakowa składka ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ubezpieczenie upraw w powiedzmy XIVw n.e. (powiedzmy Kopernik), nie no Przepraszam, jak ktoś chce to niech w to wchodzi. Ja wolę trzymać się Kopernika, ale podobno już nie jest tak jak On mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@farmermf: Waż słowa. To chyba normalne że nie ubezpieczasz hektara rzepaku na 50tys tylko na mniej więcej równowartość za plon zebrany z pola z lekka nadwyżką. Wysokość składki zależy od wielkości roszczeń jakie będziesz miał w razie utraty uprawy. A chyba bardziej obrazowo jest przeliczyć na hektar składkę. Napiszę że zapłaciłem 3tys za ubezpieczenie to się za głowę złapiecie, ale ubezpieczenie obejmuje 30ha pola.

 

Swoją droga życze wszystkim pieniaczom srogiej i bezsnieżnej zimy. Wymienimy sie doświadczeniami na wiosnę "matoły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tabago płace 10tyś składki ,a ubezpieczam od 6 lat także ty mnie nie nauczaj w sprawach ubezpieczeń kolego. Zadałem proste pytanie, za ile na jaką kwotę i nie umiesz dalej odpowiedzieć co by sugerowało że to tatuś zawierał polisę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ubezpieczenie 1 ha rzepaku na kwotę 6 tys. - koszt 160 zł. (pełen pakiet grad, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

O taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Jeszcze jak bys napisał w jakiej firmie to już by był full wypas informacji. :D Mi w PZU na 6tyś za ha naliczyli 190żł, zwyżka za duże kwoty odszkodowań w ubiegłych latach. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Wczoraj miła szanowna Pani dzwoniła, żeby mnie ubezpieczyć. I powiedziała pi razy drzwi : "Wszyscy co biorą dopłaty muszą się ubezpieczać". Na języku to mi wisiało pare ładnych słów, Ale mowa - srebrem, milczenie - zlotem. I skończyło się na tym (bo nie zamierzam tego ubezpieczać, tzn. upraw polowych), "Dziękuję, dowidzenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja płaciłem za zboża (pszenica i pszenzyto) wartosć 6t. x 700zł, USP + Grad + Ogień 30zł od hektara.

A za rzepak 4t x 1500zł, USP + wiosenne przymrozki + grad 140 zł od hektara. Firma C...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja ubezpieczyłem z dwa tygodnie temu w PZU i udało mi się z zniżką, tak mówił, to za rzepak ok 100 zł.Na kwotę 5 tyś/ha.Grad, skutki złego przezimowania,ogień.

 

Dwa lata temu nia ubezpieczyłem i na rzepaku przeleciał mi lekki grad przed koszeniem. Ukosiłem z tonę albo więcej mniej z ha a było ponad 10 ha.

 

 

Więc ile straciłem a nie zyskałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Czy komuś sie rzepak palił? Raczej wątpię wiec po co ubezpieczać. Raz gościowi sie palił jęczmień a graniczył z dojrzałym rzepakiem i rzepak sie nie zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj