andrzej2110

Ubezpieczenie upraw

Polecane posty

wlkpmder    6

Jak rzepak jest dojrzały tez sie pali. Rzepak w CONCORDII suma ubezpieczenia 5tyś składka 150zł pakiet (przezimowanie,wiosenne przymrozki,grad i ogień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pali się ten rzepak który nie był chroniony przed chorobami, zdrowy rzepak ze zdrową zieloną łodygą się palić nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mieliście już szacowane szkody w tym sezonie? mnie już PZU zdążyło wyprowadzić z równowagi - odłożyli mi oględziny z 20 marca na 4 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Celowo abyś nie zdążył zasiać lub też zdążył zaorać i zasiać. Z relacji znajomych rolników wynika, iż mieli już szacowanie szkód zgłoszonych ok tydzień temu w Concordii oraz HDI. Jeden miał z PZU, lecz za gołe pole otrzymał 8%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

farmerf płaci 10 tys za ubezpieczenie... ciekawe ile rzeczywistej szkoda ma skoro mu się opłaci:D i ile daje w łape temu od szacowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zgodnie z treścią OWU "Ubezpieczający lub ubezpieczony nie mogą dokonywać zmian w miejscu szkody do czasu dokonania oględzin przez przedstawiciela PZU SA, chyba że zmiana była niezbędna ze względów gospodarczych lub zabezpieczała szkodę przed jej powiększeniem. Powyższy zakaz nie obowiązuje, jeżeli PZU SA nie dokonał oględzin szkody w ciągu 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia o szkodzie." pracownik PZU wskazał mi, żeby orać, bo i tak nie ogarną wszystkiego w miesiąc, ale swoją droga boję się, że rzeczoznawca wpadnie w terminie i nie uznają mi szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Wie ktoś dlaczego nie ubezpieczeni mają dostać jedynie 50% pomocy? Jest obowiązek ubezpieczenia 50% zasiewów , ale nigdzie nie jest napisane iż trzeba to uczynić jesienią... Oziminy mozna ubezpieczyć wiosną od np,suszy ,gradu...

 

Czy hipotetyczne gospodarstwo o powierzchni 100ha , siejące 49 ha ozimin i 51 ha jarych , które ubezpieczyło całe oziminy jesienią dostanie pełną pomoc?

 

a przede wszystkim czy rząd szykuje bubel prawny z którym da się wygrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

farmerf płaci 10 tys za ubezpieczenie... ciekawe ile rzeczywistej szkoda ma skoro mu się opłaci:D i ile daje w łape temu od szacowania :D

Składka niestety, ale juz zwrócona. Marne pocieszenie.Na wschodniej scianie Polski to jeszcze nie było tak by coś nie wypadło po zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

@farmermf: Waż słowa. To chyba normalne że nie ubezpieczasz hektara rzepaku na 50tys tylko na mniej więcej równowartość za plon zebrany z pola z lekka nadwyżką. Wysokość składki zależy od wielkości roszczeń jakie będziesz miał w razie utraty uprawy. A chyba bardziej obrazowo jest przeliczyć na hektar składkę. Napiszę że zapłaciłem 3tys za ubezpieczenie to się za głowę złapiecie, ale ubezpieczenie obejmuje 30ha pola.

 

Swoją droga życze wszystkim pieniaczom srogiej i bezsnieżnej zimy. Wymienimy sie doświadczeniami na wiosnę "matoły".

 

Jak tam po zimie jakieś straty ? jakieś wypłaty odszkodowań ? Na marginesie nie życz drugiemu co tobie nie miłe bo u nas szkody w oziminach dochodzą do 100% zastanawia mnie czy ubezpieczasz pszenice oz. od nieprzezimowania ?

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na wschodzie kraju ubezpieczamy wszystko w pakiecie zima+grad. Zboża i rzepak oczywiście.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

W zeszłym roku u mnie wymarzło 100% rzepaku tak w całej okolicy i u mnie około 50% pszenicy. Wtedy było to nie ubezpieczone, nic sie nie dostało nawet kredytów kleskowych. Moj błąd moja strata. Ale teraz jak słysze ze inni co nie byli ubezpieczeni dostana pomoc z państwa to szlak człowika trafia że są równi i równiejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

w innych gminach były kredyty klęskowe, także dla nieubezpieczonych, ktoś u was na szczeblu lokalnym zawalił sprawę - może Urząd Gminy nie zgłaszając klęski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Na wschodzie kraju ubezpieczamy wszystko w pakiecie zima+grad. Zboża i rzepak oczywiście.

 

W naszych okolicach najstarsi rolnicy nie pamiętają by pszenica ozima wymarzła oczywiście siana w terminie a w tym roku wszystko poszło ta w terminie i ta po buraksch :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jak tam po zimie jakieś straty ? jakieś wypłaty odszkodowań ? Na marginesie nie życz drugiemu co tobie nie miłe bo u nas szkody w oziminach dochodzą do 100% zastanawia mnie czy ubezpieczasz pszenice oz. od nieprzezimowania ?

 

Po zimie było całkiem dobrze, na początku marca poszła saletra. Teraz tylko oby przymrozki z ostatnich nocy im nie dały po d. Do tej pory co noc było ok 0 - -1 ale dzis -5 a przy gruncie pewnie jeszcze więcej. Mam nadzieję że to ostatnia tak mroźna noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

odswiezam temat

w zwiazku z tym ze duzo upraw wylecialo po zimnie i uplyneło juz troche czasu napiszczie w jakiej wysokosci dostaliscie odszkowanie (ile % sumy ubezpieczenia)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja dostałem zgodnie z umową 25% SU z udziałem własnym 10%, czyli dokładnie 22,5%,

 

ale w tym sezonie może być problem z obowiązkowymi dotowanymi ubezpieczeniami upraw, proces legislacyjny nad nowymi rozwiązaniami trwa i ma się zakończyć dopiero w 2013 roku, na tę chwilę nikt nie zaproponował warunków na sezon 2012-2013, ja zmieniam strukturę upraw, aby się zabezpieczyć, jakbyście posiadali wiedzę o świeżych ofertach zakładów ubezpieczeń to piszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, odnawiam troche temat z racji tego iż Poczta Polska zaczęła oferować ubezpieczenia upraw z 65% dopłatą państwa. W związku z tym mam pytanie czy ktoś skorzystał z ich oferty? jak to wychodzi w porównaniu do PZU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja w Concordii ubezpieczam od kilku lat. Raz skorzystałem z ubezpieczenia i "likwidator" miał bardzo liberalne podejście (tydzień przed jego przyjazdem, pszenice zostały przesiane agregatem aktywnym z siewnikiem :-( ). Concordia nie przyjeżdża na pola przed ubezpieczeniem aby sprawdzić czy uprawy są faktycznie w odpowiedniej fazie rozwojowej. W PZU, Pan zrobił wielkie oczy, że chcę ubezpieczyć pola :-(. PZU z Mińska Mazowieckiego. Najlepiej brać z ryczałtem wypłaty odszkodowania 25% (czytaj, jeżeli wypadnie ci cała uprawa, to oddadzą 25% sumy ubezpieczenia). Ja miałem z 15% i zamiast (szacowany plon 80dt/ha razy 80zł/dt daje 6400zł/ha uprawy pszenicy)6400x0,25=1600zł dostałem 6400x0,15=960zł.

 

P.s. to nie reklama Concordii, po prostu nie miałem innych alternatyw. Teraz porównam jeszcze wartę i pocztowy.

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaka była wartość składki ubezpieczenia lub całkowity koszt ubezpieczenia?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Składka ubezpieczenia uwzględniająca dopłatę to około 125zł/ha. Tak było 2 lata temu. W zeszłym roku ubezpieczałem żyto i wyszło 100zł/ha, ale niższa suma ubezpieczenia(70dt/ha po 65zł/dt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kto szacuje, w jaki sposób i po jakim czasie powstałe straty? Masz coś do powiedzenia?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Wie ktoś czy można ubezpieczyć tylko jedną konkretną działkę? Chodzi mi głównie od zalania bo jest dość często zalewana na pewnej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam czy mógł by się ktoś wypowiedzieć na temat ubezpieczeń upraw na poczcie może ktoś już tam ubezpieczal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj