Polecane posty

Mateusz16    9

Stosuje lub stosował ktoś z was nasienie buhajów z tej firmy? Macie może jakiś przychówek po ich buhajach? Co sądzicie o tej firmie i ich nasieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja stosuje, tyko te tansze do 40 zl za porcje. Nie mam oceny ale wydaje mi sie te tansze to bez rewelacji...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

cielaków po ich buhajach jeszcze nie widziałem. A jeśli chodzi o skuteczność zacieleń to kanadyjskie hf i mięsne przyjmują się bardzo dobrze natomiast skandynawskie hf i nrf oraz szwajcarskie simentale bardzo słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje te nasienie od prawie 2 lat i nie narzekam. nasienia to biorę te najtańsze za 25-30 zł. z zacieleniami nie ma problemów. owszem są takie krowy co powtarzają ale tego nie da się wyeliminować. jałowice bez problemów się zacielają. ja stosuje głównie czerwoną duńska i cielaki nawet ładne wychodzą w porównaniu do tych po moim buhaju dlatego już nie stosuje naturalnego zacielania. jedyny minus a w zasadzie to 2 minusy. dużo byczków się rodzi oraz strasznie duże ponieważ krowa lubi przechodzić. minimalna waga to 40 kg a rekord z nowego roku to 55kg. ostatnio też urodził mi się simental mleczny i jest bardzo ładny. w pierwszym pokoleniu wyszedł czerwono biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja kupiłem od nich jak narazie 20 słomek w cenie 35-100 zł. Patrzyłem szczególnie na mleczność, łatwość wycieleń i pokrój. Z Konradem zaczełem współpracę dopiero od 2 tygdni więc szukam opini innych urzytkowników

Edytowano przez Mateusz16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z konrada to kryję Jordanem, Lauthoity, Limbo, Opman, Windbrook, Manifold, Benjamin Red, Mural, Stanley Cup, Inafrouge red i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

właśnie rodzą mi się pierwsze cielaczki z tej firmy, kryjemy różnie, czasem tańszymi, czasem droższymi, zależy co ma weterynarz, ponieważ dopiero na rzesień planuje zakupić słomki. Fakt, rodzi siędużo byczków, myślałem że to tylko u mnie tak. Krowy zacielają sie dobrze, rzadko którą trzeba zacielać wiecej niż 2 razy, najczęściej już po pierwszym zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ogólnie dobre nasienie i w przyzwoitych cenach ale nad punktualnoscią w dowożeniu nasienia i azotu to muszą sporo popracować. Teraz rewelacyjnych buhajów to nie mają bo cri odeszło a oni mieli super buhaje a semex to przeważnie pokrojowce ma i na świecie nie błyszczą. Ojcami buhajow od nich są tylko trzy byki Manifold, Eight i Jordan. Nie przepadam za konradem i dlatego mało od nich nasienia biorę ale przynajmniej krowy po ich bykach nadają się na wystawy np. Goldwyn, Titanic, Stormatic.

Kamilo758002 ty jakiego byka by nie wymienił to każdym kryles. Swoją wyobraźnię zachowaj dla siebie. Skoro kryles muralem to podaj cenę bo już nie jednego użytkownika wkreciles i wszyscy ci wierzą.

PS polecam Eighta bo dobrze się nim zacielają i jego córki u mnie też nie mają problemu z płodnością a jego wycena jest rewelacyjna.

 

miecz8 ile rocznie kryjesz sztuk? Jakie polecałbyś firmy sprzedające nasienie i ewentualnie jakieś buhaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

eighta chyba już nie ma w ofercie,a jego wycena żeczywiście jest fajna i to pod kątem wielu indeksów poszczególnych krajów i ich programów hodowlanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

hej a co polecacie z byków tańszych z ph konrad na poprawienie mlecznośći w stadzie do 50zł za nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za Murala 180 zł za 1 porcję a brałem 5 porcji. Rmiecz ile płaciłeś za Eighta

Edytowano przez kamilo758002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pokryłem 3 krowy u 2 jałówki Muralem. Się zacieliły i żeby były jałóweczki. A jacy są ojcowie buhajów w Konradzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do planeta pasowałby Limbo który powinien być ojcem buhajów

 

Admiral jordan windbrook buckeye manifold orange stanleycup lauthority

Dodaję:

Topside Bahmas Grove Mural jeszcze powinien być Limbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ja mam również pytanie odnośnie PH konrad ale chodzi mi o jałówki:

Czy ktoś kupował? Jeśli tak to jakie były/są? Jak się spisują i ogólnie wszystko o nich jeśli laską ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Limbo przestał oddawać nasienie i pewnie juz nie odda. Orange to dobry byk niedawno urodzily mi sie dwie cieliczki po nim jednak to taki przecietniak co wszystko ma dobre po kawałku na dawczynie daje sie głownie byka poprawiającego wybitnie jakąś ceche. Kupywałem u nich pierwiastki z danii sam wybierałem jak narazie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszy w danii jest Grove jesli chodzi o ścislość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj