Polecane posty

Ela1971    6

Była pani przedstawiciel z nasieniem, przywiozła nowy katalog i powiedziała że od 26 marca promocja na niektóre byki.Trzeba porozmawiać ze swoim  przedstawicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

To zależy kto czego szuka Sallon się dobrze wycenił .Jeszcze w promocji jest Dundee Fanta  Sektor Rocker ale cen nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

A sprzedawał im ktoś zwierzeta jak z płatnosciami i jak z uczciwoscia tej firmy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0

Zastanawiam się nad kupnem jałówek wysokocielnych z konrada, chodzi mi o jałówki rasy duńskiej czerwonej. I holenderki biało-czerwone. Czy jest to bezpieczne zapewniają że zwierzęta wolne od bvd i ibr że pod stałym nadzorem weterynaryjnym. Czy jest się czego obawiać że ściągnie się jakieś chorobsko do obory ? Czy w ogóle opłaca się sprowadzic. Czy jest duże ryzyko że będzie coś nie tak niedrożne strzyki itp. chciałbym sprowadzić 4sztuki czy miałbym aż takiego pecha. Jak wyglądało to u Was wszystko było wporzadku? Bardzo proszę o wszystkie informacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwit to Co wystawią, że wolej od ibr i bvd, tylko Ty w momencie kupna podpisujesz inny kwit, że konrad nie bierze odpowiedzialności za status zdrowotny zwierząt po zakupie i g... im zrobisz jak okaże się, że są jednak chore, bo powiedzą, że u Ciebie zachorowały. W wielu krajach już od kilku lat szczepią stada pd ibr, bvd i podobnych więc nie powinieneś się obawiać. Cp do samej rasy to był tu użytkownik Jasiupla, który teraz przeniósł się na F-P-R i tam możesz go zapytać. Kupił sporo jałówek tej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0

Dziękuję Thomas2135 za odpowiedź. Właśnie już jestem zdecydowany na zakup chociaż 4sztuk ale ciągle obawiam się tego ibr / bvd . Mam nadzieję że to mi się nie przytrafi. A Ty sprowadzałeś kiedyś coś z zagranicy? Wszystko było wporzadku? Z tego co się orientuję to utrzymujesz hodowlane montbeliardy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupowałem sprowadzane tylko z Czech MO i SM. Te drugie od konrada i żałuję, że w sm wszedłem. Będzie  co wymieniać, bo MO nie psują się tak szybko, choć trafiają się nieudane sztuki.

Bydło z Czech ma do paszportu dołączone świdectwo szczepień. Jak kupowałem montki do dostałem, ale przy sm konrad zatrzymał je dla siebie. Czekałem chyba miesiąc na wymianę paszportów i liczyłem, że dostanę te świadectwa i się pomyliłem. Potem sprawę odpuściłem. Dowiedz się czy mają takie świadectwa i zarządaj wydania, albo wglądu. 

Kupiłbym ze 3 szt, ale na pewno nie od konrada.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0

Dlaczego piszesz, że na pewno nie od Konrada ? A polecasz kogoś innego? Słyszałem o Kisemanie że sprowadza z Czech jałówki też biało-czerwone hf wysoko cielne i taniej niż u Konrada. Jednak mi chodzi konkretnie o radę duńska czerwona i rw holenderskie. Chcę mieć w stadzie coś nowego. Mam już u siebie i MO i SAM i HF biało czarne i biało czerwone i Szwedzkie czerwone i Jersey wszystkiego po trochę każda z tych ras ma swoje plusy i minusy każda się u mnie sprawdza. Chciałbym jeszcze właśnie te dwie o ktorych wspominałem. 

 

 A tak na marginesie to ile masz montbeliardow i jak u nich z wydajnością ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Nie polecam, mam prawie całe stado zarażone po miesiacu na IBR ;((( zakupiłem 2 krowy pierwiastki od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0
23 godziny temu, marcinffff napisał:

Nie polecam, mam prawie całe stado zarażone po miesiacu na IBR ;((( zakupiłem 2 krowy pierwiastki od nich

A zaświadczenie Ci wydali że są wolne od chorób ibr / bvd ? I co dalej? Da się wyprowadzić  z tego jakoś stado?? Dzwoniłeś do nich ? umywają teraz od wszystkiego ręce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da się kontrolować, ale nie da wyleczyć. Usunąć osobniki PI a pozostałe szczepić. Coś szybko wyszły te objawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszTracz    46

Do polski nie trafil jeszcze dobry towar z zchodu,mialem byki za zachodniej granicy i dziekuje ,lepiej puste budynki trzymac niz ten szajs,,, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Przepraszam krowy mają BSV(pomyliłem z IBR), na IBR iBVD podobno szczepione były i dali jakieś tam potwierdzenie,  nie dzwoniłem do nich,  czy warto wogóle??Po zakupie od nich, Dwie krowy swoje po 3 tygodniach wyciągnęłem ciagnikiem z obory, nagły brak apetytu, kaszel na potęgę u krów  wszystkich!!!i  komórki somatyczne na potęgę, krew do badania od 4 różnych krów i tych kupionych, wynik BSV ;((( lepiej nie kupować i nie myśleć o kupowaniu kró o wydajnośći jakiej tam i doić te swoje co mają 6000litrów swoje, NAPRAWDE ODRADZAM ŻAŁUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd to g...o przywieźli? Może ze wschodu zrobili przerzut? Jaki kod literowy na kolczykach? Na BSV też są szczepionki. W tej chwili szczepionka z 4 czy 5 szczepów to koszt ok 35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Krowy kupione  to Dunki DK, mleczne są fakt, pierwiastki, jedna 12 druga 15 na udój litrów ale to już mnie nie cieszy. Stado od cielęcia po krowy cielne szczepionki 28zł x 71 sztuk bydła, następnie po 2 tygodniach powtórka , i modlić się aby ustąpiły objawy i zaczęły jeść.  Ciekawe kiedy uda się to wytępic  ze stada, i wychodzimy na zeroo w miesiącu.. + 2 sztuki do utylizacji takie to groźne dziadostwo , szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
12-15litrow na udój od dunki to chyba zadna rewelacja. moje po słabych buhajach po tyle daja. a teraz za taka 8 tys dac to kiedy ona odda te pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12-14 L to moje montki dawały, których dochowałem się od kupionych czeszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeszcze 10-15 lat temu Konrad miał dobre bydło teraz masakra.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ile dają to dają, jednej matki wydajność po pierwszym cielaku to 6800litrów a po drugim cielaku 11000, u drugiej matki po pierwszym 7400 a po drugim cos ponad 10000. Potwierdzone rodowodem. Mam lepsze w stadzie od dunek i gorsze ale czy to najważn iejsze???? niektóre ze swojego chowu  pierwiastki dają 20 na raz ale tylko przez 6 miesiećy a później spada do 10litrów mimo treściwych do oporu, takze wydajnosć to można sobie darować chwilową , pozostaje zdrowotnosć i płodnosć a to wazniejsze.  Kto chce mieć problem niech kupuje, ja opisałem swój. Średnia wydajność od całego stada mam 9000tys, ale przez tą "zarazę" ciekawe czy 8000 wyciągnę, krowy po 7tys brutto, 8 % vat

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0

A czy w przypadku zakupu jałówki wysokocielnej u Konrada, okaże się, że ma niedrożny strzyk to po złożeniu pisemnej reklamacji firma wymieni sztukę na inną.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Były takie przypadki i podobno wymieniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

A czemu nie z centergenu oni mogą z ohg ścìągnąć ja ściągnąłem przez nich sm z Austrii i wszystkie się ocieliły i jest z nimi ok 10 sztuk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj