Polecane posty

mikaro    7

My kryjemy nasieniem z ABSu. Jesteśmy zadowoleni w zeszłym roku cieliły się nam kryte Magnetismem, Dobermanem, Beaconem i Levi. A i w tym roku jest jeden byczek po Haydenie. Mieliśmy szczęście i w większości rodziły się jałówki. Z zacieleniami i porodami było normalnie. Wiadomo są tez problemowe sztuki do zacielenia a poród też może się trafić trudniejszy. Aktualnie z ABSu mamy Haydena i Triggera.

Edytowano przez mikaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

My zawsze płaciliśmy po tyle ile jest w katalogu za 10 porcji i 4 kolejne tego samego dostawaliśmy po 1 zł. Hayden katalogowo 75 zł a Doberman 99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

ok

Edytowano przez Centergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

7500 + vat

 

czy to cena za dunki? niemki? holenderki czy czeszki?

ja kupowałem 2 miesiące temu to cena za dunki 7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Panowie ja kryję nasieniem Konrada od roku i jestem zadowolony z nasienia. Ładne cielaczki 80% jałóweczek się rodzi, no i można ładne ceny wynegocjować. Kryję jałówki nasieniem seksowanym Kamikiem i Maritime (wcześniej szedł też Sol), kryję dużo montbeliardami żeby polepszyć cechy użytkowe ale prawie wszystkie montbeliarde z ich oferty sprawdziłem i szukam innej sprawdzonej firmy która oferuje dobre montbeliardy z dużą wyjadnością, znacie może takie firmy? Prócz tego kryje czarno białymi hf'ami obecnie Bluff Tiago i z sementala mlecznego Manga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Powiem Ci zależy jaka jałówka, jedna za pierwszym druga za 2 zabiegiem. Ja robię tak 2 byki seksy jeśli nie zajdzie za pierwszym razem robię jeszcze raz sexem ale tym drugim jeśli znowu nie zajdzie idzie mój byk rozpłodnik amerykański i zawsze zaskakuje wtedy. Ale ogólnie nasienie sexowane na 10 sztuk 8 pokryte sexami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ABS, Intergen, może WCHiRZ mają w ofercie MO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielox123    2

ale w polsce powinni wprowadzić sprzedaż nasienia z wyceną na genomie lub z klonu

Zgłoś się do firmy Intergen oni mają wycene genomiczną czy jakoś tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18
Napisano (edytowany)

Czy ktoś krył krowy czy tam jałówki nasieniem byka AEL MAT rasy Normandzkiej z Konrada?

Powiem szczerze, że pokryłem na początku chyba z 5 krów i ani jedna nie została podobnie było u inseminatora również pokrył swoje jałówki czy krowy i też mu nie została.

Ostanio pokryłem krowę rasą Normandzką ale buhaj UTC i chyba jest cielna trzeba zbadać za jakiś tydzień.

 

Głównie interesuje mnie buhaj AEL MAT - ktoś krył tym buhajem ?

Jak cielaki wyglądają duże są czy małe ?

Może ktoś już doi krowę Normandzką jak sprawa mleka się ma ile jest w stanie dać na 1 dzień

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

mnie interesują byki z dani ale przeglądając katalog w konradzie nic to sie ma do duńskiej wyceny np grafit ma NTM 23 a w katalogu nadal NTM 30 a juz mu indeks dwie wyceny wstecz spadł i tak podobnie z innymi bykami z dani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Vh Grafit - bd. buhaj, ojciec buhajów, rodowód "królewski" Goldwyn x Justice. My po duńczykach mieliśmy 1 krowę po D Limbo bd krowa, obecnie jest zasuszona, pokryta jest Dilvoc. Oby była jałoweczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

mnie interesują byki z dani ale przeglądając katalog w konradzie nic to sie ma do duńskiej wyceny np grafit ma NTM 23 a w katalogu nadal NTM 30 a juz mu indeks dwie wyceny wstecz spadł i tak podobnie z innymi bykami z dani

Byki z Dani Cię interesują czy z indeksem duńskim? Jakiś czas temu w Topagrar był artykuł  o indeksach i listy buhajów z różnych firm i tam "prawdziwe" duńczyki z Konrada nie miały szans z niemieckimi i holenderskimi buhajami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

mnie interesują byki z dani, tylko chodzi mi o to że specjalnie w katalogu nie aktualizuje sie indeksów aby to lepiej wyglądało. sam mam dunki, holenderki i jestem z nich bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj