Polecane posty

millek1996    0

Witam , chciałem zapytać jakimi buhajami z oferty PH Konrad polecacie kryć krowy i co sądzicie o buhajach PRINGLES , SHOTBLOCK , STERLING ??

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi :)

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pringlesem kryłem na 5 szt rzadna nie załapała, shotupem na 7/10, lavalem 4/5, manifoldem 2/3, norweskim bosnesem to 5/5, usage i asoka z Mo, to słabiutko, mało która załapała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody24    67

Witam. Jakich buhajów polecacie z oferty Konrada aby zwiększyć przede wszystkim wydajność? Z góry dziękuje za odp. :D

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nastawiasz się na produkcję mleka to polecam:

HF czarno-biały:

 

Manifold

Pringles

Sleeman

 

HF czerwono-biały:

 

Allegro

Leonard

 

Montbeliarde:

 

Atalans

Varus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Witam. Jakich buhajów polecacie z oferty Konrada aby zwiększyć przede wszystkim wydajność? Z góry dziękuje za odp. :D

 

Połączone

Manifold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klassjan9    0

A czy macie krowy bo buhajach Jordan i Lauthority. Słyszałem że obydwaj byli ojcami buhajów, mam 2 cieliczki, które są przeznaczone na chów dalszy.

Edytowano przez klassjan9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

HF   ALlegro- wszystkie martwe cielaki,
 

Jeżeli z Konrada brac nasiona to tylko siementale łatwo sie zacielają i ciealki żywe sie rodzą, przerobiłem w tym roku tą firme, i inseminator i jego nasiona na zbity pysk poszły, dalej Shiuzem bede krył, może i mniejszy wybór ale 100% żywotności,a nie 9/10 lądowały w jamie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

albo krowy masz mocno zapasione albo bvd po oborze szaleje u mnie 27 wycieleń w tym roku 25 cielaków żywych 2 martwe. Jedną krowa mocno się wysiadała weszło zakażenie i cielak obumarł a druga zawału dostała przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Krowy mam zdrowe, cielaki umierały w łonie jjakies 3-4 dni przed porodem, przy każdym porodzie był obecny weterynarz, i stwierdził to samo co ja.

Niech wam inseminator powie ile dostaje darmowych testowych porcji nasion, a wszystko sie wyjaśni.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja jestem inseminatorem i darmowe dostaje za te co przy rozmrażaniu wystrzela. A testów od nich nigdy nie brałem to nie wiem. Pierwsze słyszę żeby przez złe nasienie krowy zrzucały w ostatniej fazie ciąży. A po drugie masz tam buhaje z różnych firm z kilku krajów nie możliwe żeby wszystkie były złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega niech lepiej sprawdzi, czy nie ma w stadzie jakiejś choroby wirusowej. Dla niektórych ronienia to typowe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to ja tak odświeżę troszkę pytanie o nasienie buhajów. chodzi głównie o zwiększenie kalibru krów jak i wiadomo mleczności bo w tej chwili mam raczej średnio wydajne...  no i część raczej małych  sztuk.

czyli kaliber i mleko ale też nie oczekuję cudów, wolę trochę mniej wydajne ale nadające się do dłuższego użytkowania, w grę wchodzą zarówno HF czarno białe jak i czerwono białe (ostatnio tylko byczki się rodzą). mile widziane opcje nasienia seksowanego, (to może chociaż z połowa by wyszła jałoszek ;) ) z tego co zauważyłem z lat poprzednich to nie warto z konrada brać bo rodziło się takie byle co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Na poprawę pokroju polecam PAGINI. On też poprawi Ci wydajność , trochę gorzej z suchą masą, ale nie można mieć wszystkiego naraz ;-)

Bardzo dobry też jest nowy genom z Centergenu MOVIE - jeśli dobrze pamiętam jest też w wersji sekswoanej. Poprawy budowy szukaj ogólnie w genetyce kanadyjskiej i niemieckiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

daremw jeżeli chodzi Ci o zwiększenie kalibru i mleczności to przejrzyj sobie ofertę shiuzu jest tam kilka ciekawych byków np. demion, jegier, dilvoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja jestem inseminatorem i darmowe dostaje za te co przy rozmrażaniu wystrzela. A testów od nich nigdy nie brałem to nie wiem. Pierwsze słyszę żeby przez złe nasienie krowy zrzucały w ostatniej fazie ciąży. A po drugie masz tam buhaje z różnych firm z kilku krajów nie możliwe żeby wszystkie były złe.

 

 

Jedyną chorobą jaką miałem to nasiona z W/W firmy, krowy pokryte HF wszystkie poroniły, krowy pokryte simentalami urodziły nie powiem ładne cielaki, z schiuzu tez miałem kryte w tym samym momencie inne krowy i jakos bez zastrzeżeń,a więc???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kobra dlaczego masz się skazywać tylko na shiuz? Inseminator nie współpracuje z żadnymi innymi poza w/w i konradem? Ja mogę mieć kłopot z kupieniem dobrego nasienia MO czy SM ale HF są dziesiątki? Jest chyba w czym wybierać, genetyka, kanadyjska, niemiecka, holenderska, duńska i nasza krajowa. W przypadku MO tylko z Francji i nic więcej godnego uwagi(czeskie nie dla moich krów). Kłopot w tym jeszcze, że każda firma sprowadzi sobie jakiegoś jednego z czołówki rankingu a reszta z końca stawki lub nawet nie mieszczące się w top50 buhajów MO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

HF   ALlegro- wszystkie martwe cielaki,

 

Jeżeli z Konrada brac nasiona to tylko siementale łatwo sie zacielają i ciealki żywe sie rodzą, przerobiłem w tym roku tą firme, i inseminator i jego nasiona na zbity pysk poszły, dalej Shiuzem bede krył, może i mniejszy wybór ale 100% żywotności,a nie 9/10 lądowały w jamie.

 

W tym roku miałem dwa porody po Allegro, 1 byczek i 1 jałoszka, obydwa padły... Przypadek... ?

 

Generalnie od czasu do czasu zamawiam nasienie z tej firmy, zwłaszcza MO (Rapallo i Redon - najlepsze dostępne), NRF (głównie Eggtroen w SpermVitalu, najlepszy z oferty i dobrze po nim łapią - u mnie 3 sztuki), co do HF-ów to poza Facebookiem raczej średnio, zacieliłem 2 sztuki też Pederem ale to już buhaj, gdzie jednak dostaje się już coś za coś.

 

Edytowano przez Petryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@thomas w wchirz mają teraz valfina kiedyś był w shiuzie mam po nim 4 jałowki naprawdę ładne. Jest też crumble też dobry buhaj. Z konrada mam redonem teraz kilka cielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Valfina to ja miałem z ABS. Z Konrada Redona brałem, ale nie każdą mogę kryć.  Mam ten problem, że jak coś mają w ofercie to spokrewnione jest z którąś w moich krów. Muszę na prawdę pilnować, żeby nie kryć pokrewnie. W tym roku miałem z intergenu Ugostar. Wkurzył mnie i to nieźle w tym roku mój inseminator, do tego stopnia, że poważnie zaczynam myśleć o kursie. Trudno doprosić się go na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj