Polecane posty

Kristaps    9

Niestety z pustego i Salomon nie naleje mleka :D


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy krowy pierwiastki można wybierać tylko w dzień dostawy? czy zazwyczaj następnego dnia też są jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy od popytu. Jak nie ma chętnych to i tydzień czy 2 będą czekały na klienta. W innych firmach są takie przypadki, że nie sprowadzą z samochodu a już są sprzedane. Wiadomo, zawsze lepiej zapytać o której będzie transport i przyjechać, póki nikt nie wybierze lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jutro mam zamiar jechać do Konrada kupić krowy pierwiastki z Danii, po jakich ojcach polecacie kupować? czy jeszcze na jakieś inne cechy zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy przy kupowaniu krów lub jałowic powiadamialiście lekarza weterynarii? bo na karcie pisze że jesli nie zostanie powiadomiony to konrad nie będzie ponosić odpowiedzialności za zdrowotność tych krów?

proszę o szybą odpowiedz o dziś do mnie przywiozą 2 krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja swojego poinformowałem po fakcie. Czy Ty to zrobisz czy nie Konrad i tak umyje od wszystkiego ręce. Wet mi powiedział, że kiedyś sprzedali rolnikowi sztuki z IBR i nie przyznali się do tego. Twierdzili, że złapały w kraju. Inny kupił Brown Swiss niby z lekką raną na racicy(informacja zapisana na umowie) a okazało się to trudnym od wyleczenia wrzodem. Sprawa trafiła do sądu, bo nie uznawali swojej winy. Na szczęście przegrali. Po przywiezieniu do kraju pobierają jeszcze raz krew do badania. Ewentualne wyniki znane są dopiero po sprzedaży, więc nawet jak odpukać komuś trafi się BlueTongue to i tak nie mają nic do tego. Jak napisane w umowie, "firma po sprzedaży nie ponosi odpowiedzialności za status zdrowotny zwierząt. Mało tego nie oddają Ci świadectw szczepienia jeśli takowe są. Z konrada korzystałem raz i mam dość, bo źle trafiłem na SM. Mam inną zaufaną, przyznającą otwarcie o statusie zdrowotnym zwirząt firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

ja kupiłem 3 od konrada w tym roku. jedna zdechła, druga 2 miesiace po terminie sie wycieliła a trzecia miała sie cielic w pazdzierniku i czekam dalej na ocielenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieźle polecieli sobie z tymi terminami. Ja jak kupiłem od nich simy to także daty inseminacji nie zgadzały się z terminami wycieleń. Ciekawe czy sprawdzają w ogóle cielność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

no jakis tam papier jest ze potwierdzona cielnosc ale u tej pierwszej opóznienie wy niosło ponad 2 miesiace i tu u tej drugiej juz zaraz tez 2 miesiace bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy kupowaliście krowy pierwiastki? cena trochę wyższa, ale pewność mleczności powyżej 30l oraz pewność dobrego ocielenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

Tematy połączone

 

Witam bierze ktoś z was nasienie byków z PH Konrad, jak tam to jakie jest wasza opinia na jego temat

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikomu nie wypominam że kupił zza granicy i karze tylko polskie kupować, nie! Jestem za tym żeby każdy kupował skąd chce i jak mu pasuje. Tylko jak napisałem na początku nie lubię dyskryminowania polskich sztuk, że polskie to niedobre a zagraniczne to lux, i tu i tu można kupić coś dobrego i coś słabego. No sam nie mam, ale mam znajomych co właśnie powiększali stado i kupili tych jałówek sporo z niemiec i sporo było takich przeciętnych, kilka się wybiło, ale ogólnie to ich pierwiastki były lepsze, jak teraz się spisują nie wiem. Piszę o tym bo kiedyś się nasłuchałem o jałówkach z zachodu w samych superlatywach a jak przyszło do oglądania wyników to nie było już tak dobrze.

tez nad tym ubolewam

w Polsce też jest świetna genetyka, jest wiele świetnych stad, ośrodków hodowli zarodowych a i tak każdy ci powie że zagraniczne jest lepsze.

a co do Konrada to nasienie mają świetne hf duńskie i kanadyjskie reszty nie stosuje ale jałówki to straszna lipa

trochę tego trochę tego....w efekcie kupując jałówkę kupujesz mieszankę wybuchową chorób i pakiet pomocy finansowej dla okolicznych weterynarzy

Edytowano przez zetorfun1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

Witam kupiłem dziś w ph konrad jałówkę z Danii po buhaju Dansire Oman Orange x O-Bee Manfred Justice ET Jak myślicie dokonałem dobrego zakupu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Manfred to ojciec matki czy buhaja bo jak matki to niezle sie wjeb.... jesli ojca to mozesz spac spokojnie powinna być z tego dobra krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jaka cena? 7800? duży jest teraz popyt? na stanie mają dużo jałówek?

jeśli jest duża, to myślę że spokojnie 35l będzie wyciągać w 1 laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja kupiłem od nich po omanie krowę pierwiastkę to dochodzi pod 40l, i jest bardzo ładna, jedynie wymię trochę słabe

a jak ceny innych jałówek: polskich i niemieckich itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

polskie były do 6800zł netto a niemek i holenderek nie było, ładne też były jałówki brown swiss bardzo mi się spodobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

jakich uzywacie buhajów czerwono białych i czarno białych aktualnie na swoje krowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj