Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za podpowiedz, też rozważam mo, nie długo jade na kurs inseminatora do ich i zobacze co tam mają, czy jakieś ciekawe warunki kredytowe mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Potwierdze wypowiedz rmiecza a mam juz troche doswiadczenia bo krzyzuje juz od ponad 6 lat. Krzyzowałem hfy z MO i powiem ze jakos bardzo zadowolony z tych krzyzówek nie jestem. Specjalnej poprawy zdrowotnosci nie widze a długowiecznosci tymbardziej. Najstarsza taka krzyzówka jest w trzeciej laktacji i ostatniej bo miała zrzutkę w 6 miesiacu i ponownie zacielic juz sie nie dała, nawet buhajkiem. A wydajnosc tez bez reweacji. Ogolnie z zacieleniami tez jakos szału niema, mało która pierwiastka za raz załapie, lepszy mam wspołczynnik w czystych hfach.

Teraz juz bym tej decyzji nie podjął o krzyzowaniu, napewno nie na taką skale, tylko pare sztuk. Zobacze jak beda sie spisywac te z procross ze szwedzka, ale juz dawno powróciłem, do krycia wszystkich HFami i tylko tymi co podnoszą mocną mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

dzisiaj mnie zastanowiła jedna rzecz czytając ogłoszenia w Tygodniku Por. Rolniczy,

 

jak to jest, że Konrad jednocześnie skupuje jałowice od hodowców do 6mcy, i sprzedaje cielne jałowice hodowlane? skupuje prosiaczki i inne świnie, a sprzedaje tuczniki mięsne sprowadzane prosto z zachodu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

tylko mnie zastanawia też fakt, że konrad skupuje wszystko, z papierami czy bez. Jeśli sprzedają jałowice z papierami, to gdzie idą te bez papierów? do Chobota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Konrad kupuje jałówki z papierami jak i bez, te z wysoką cielnością są sprzedawane tylko w Polsce, a na wschód jadą tylko z papierami i niską cielnością. A w chwili obecnej z niską cielnością nie kupują bo rosjanie zamknęli granice.

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

a skąd Wy to wszystko wiecie? z gazet? folderów internetowych?

 

proszę poprzeć czymś choć jedną wymienioną informację, czymś konkretnym? jakiś link albo artykuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

to trochę mało. Ale jak te jałówki mają z wydajnością, warte są swojej ceny? Przecież takie same można kupić prywatnie za mniejszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

tylko mnie zastanawia też fakt, że konrad skupuje wszystko, z papierami czy bez. Jeśli sprzedają jałowice z papierami, to gdzie idą te bez papierów? do Chobota?

Jak już to Chobotu. Taka dygresja.

 

Po kupnie od nich Jałówek nie macie problemów z chorobami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam. ja kilka razy sprzedawałem jałówki do konrada jak i do bisa, jałówki które ida na kraj muszą być minimum 7 miesięcy cielne i nie robią żadnych badań wystarczą dokumenty od wet. że obora jest wolna urzędowo od chorób i potwierdzenie cielności od lekarza. A jałówki które idą na export mają robione badania i mają robione szczepienie ale tak dokładnie to nie wiem na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

i co nie poszły? u mnie też jedna stoi wybrana na rosje w sobote był lekarz zrobic badania ale moja idzie przez bis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszły na ruskich. ja wole sprzedać na ruskich niskocielną niż wysokocielną jakiemus hodowcy. pózniej nikt nic nie mówi jak by coś po porodzie z nią było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja od nich kupowałem tylko z importu i jestem zadowolony :) a jesli chodzi o polskie z prywatnych gospodarstw to kto Ci sprzeda jałowke z wydajnością 11-12 tys? Ja swoich w tym roku sprzedałem 7 ,po najgorszych matkach których juz dawno niema, wydajnośc matek 5-7 tys i większość księga wstępna i brałem ok. 6 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj