Polecane posty

zetorr6441    365

Moja ta ma 9038 ale z pierwszej laktacji a dwie wczesniejsze maja odpowiednio :11000 srednia kilku i 12600

Rmieczu ja mam uwieziową na 47 stanowisk i tylko tyle mogę miec dojnych, mam obsadę i teraz sobie selekcjonuje:) także więcej kupić nie da rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to trzeba było i tą resztę brać bo dobre pochodzenie a jakie wydajności matek?

Miałem ochote jeszcze na ta po shogunie ale nie mogłem jej zobaczyc bo słac zaczeli i jałówki strasznie sie kreciły a spieszyło mi sie i dałem sobie spokój. Wydajności bez szału 8-9tys. a były i takie co matki nie miały wpisanej laktacji nie wiem moze nie ukonczyły jak barłem niemki w tamtym roku to wszystkie miały 10-13 tysiecy a jak narazie doją bez szału 15-19 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jej matka w pierwszej laktacji dała 8733kg inne nie podane. Nie no oczywiście ze na raz co to by było na dzien wiem ze w miare dobrze oby tylko utrzymały te mleko przez dlugi czas to powychodzi im 8-9 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Tak narzeka a to bardzo dobrze doją, mój znajomy jakiś czas temu 20 niemek wziął to jak patrzyłem później to pierwiastkami około 6tys dawały, niektóre sie wybijały ale to nieliczne, a średnią ma ponad 8tys z obory. Może później się rozdoiły, nie wiem. U mnie ostatnio została jałówka za którą 6tys chciałem sprzedać ale jakoś w okresie świątecznym nie dogadałem się z klientami, to w lutym na udoju 16litrów na raz dała, więc uważam że w Polsce można kupić dobrze sztuki. Kilka lat temu kupiłem od sąsiada za 3,5tys jalówkę wysoko cielną, spod oceny matka 5tys wydajność, z obory też koło tylu ma, to u mnie jedną z lepszych jałówek była, jej córka po moim byku 9tys pierwiastką dała teraz jest w 2 laktacji i tak około 11tys jej przewiduje na oko, więc moim zdaniem nie ma co się ślepo porywać na zagraniczne bo w Polsce mamy bardzo dobre bydło i trzeba troche poszukać to się znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe ale ja wcale nie narzekam tylko mówie ze jakieś super wydajne nie są , za ta cene jesli miała by mi dac 6 tys to bym sie chyba wkur.. Powiem ci dla przykładu ze mam jedna pierwiastke kupioną od polskiego rolnika za 6 brutto po Orderze to w pierwszym udoju dała 37 w drugim 43 a ostatnio 39,6kg takze te niemeckie w tyle zostawia i dlatego mowie ze bez szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Muszę pochwalić buhaja Arbor z Konrada, bo dostałem go 10 porcji prawie za darmo jak zamawiałem innego byka sexowanego, no i jak to z promocji używałem go na problematyczne sztuki, no i jak narazie ku mojemu zdziwieniu 4/4 cielne.

Ja również dostałem Arbora za grosze i zrobiłem nim problematyczne sztuki 3/3 zostały

U mnie 2/2

Ciekawe...

moje doświadczenia:

Też z promocji (dostawa z grudnia 2012) : Arbor 20 szt - robiłem po nim do tej pory 1 "powtórkę", Durrant chyba 15 porcji wyrobiłem, 3 szt nie załapały ale on poszedł na tragiczną oborę gdzie potrzeba 4-5 porcji średnio na ciążę - z reszty 9 ciąż potwierdzonych przez weta (USG)

Jeśli chodzi o "problematyczne" zwierzaki to ostatnio sciągnąłem (tzn 3-4 miesiące temu) na życzenie mojego największego klienta trochę NRF "żelowego" czyli Sperm Vitala i ku mojemu zaskoczeniu (w sumie podejrzewałem że to czysty marketing) efekty są bardzo dobre - krowy inseminowane wcześniej nieskutecznie 4-5 razy konwencjonalnym nasieniem załapują po "żelu" od pierwszego strzała,(oczywiście nie wszystkie się daje w ten sposób uratować, pewnie część załapała by może i normalnie też, ale różnica jest naprawdę widoczna) - jedyny minus - cena - dla większości moich klientów zaporowa, ale tych kilku którzy się skusili stosują już nawet na 2 zabieg.

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tez wlasnie ale jezeli beda mocne argumenty za taka metoda to zaczna i lepsze byki tak robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

panowie słuchajcie kupiłem jałówke 10 stycznia i cielnosc miała wyznaczoną według papierów na 24styczen dzis jest 26 lutu i nic po niej nie widac zeby sie miała cielic dodam ze to z polskiej hodowli. co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

masz chyba wyciete nerwy ze tyle czasu wytrzymales i nic nie zrobiles :) wezwij weta niech sprawdzi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a widać po niej że jest cielna? Bo jak widać to nie ma co sprawdzać tylko czekać. No i warto by było poprzedniego właściciela poinformować żeby trochę kasy zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

widac zaczyna wymie coraz wiecej rosnąć i po niej widac juz powoli sie zbliza ocielenie. he ja i tak sie sam sobie dziwie ze tak spokojnie to znosze;) wiesz duzo innych spraw jest dodatkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja też kupiłem taką sztukę w lipcu zeszłego roku, miała termin wycielenia na 20września a ocieliła się 3grudnia. Po późniejszej analizie dokumentów gołym okiem zauważyłem że kwit inseminacyjny był zafałszowany, dane itp wpisał inseminator, ale daty już zupełnie innym charakterem pisma wpisane były pewnie przez bardzo uczciwego hodowcę. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo dzwoniłem do firmy z której kupiłem jałówki i po bardzo kulturalnej rozmowie z właścicielką firmy ta pani stwierdziła że wystawią fakturę korekcyjną i zostanie mi zwrócona część kasy za tę jałówkę. 3grudnia się ocieliła, urodziła byczka po buhaju Irtysz, który po 3tygodniach ważył 93kg (kolejna kasa) no i krówka daje około 30l na dzień więc ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, czy w konradzie można kupić jałówki z dolewem hf tak ok 50%? oczywiście krajowe. bo na takie czyste hf to nie mam warunków, dostatecznej wiedzy i boję się ze je pomarnuje...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaro2010    0

Mają mają do wyboru do koloru. Aby trzeba sledzic kiedy dostawa zeby coś konkretnego wybrac :)

Edytowano przez Jaaro2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zauwazcie ze on jako jedyny nie sadzi sie na hfa 100 % z wydajnoscia 10 tys jak wie ze ma slabe warunki za to szacun

woli wybrac cos mniej wymagajacego montbeliarde bedzie lepszy da sporo mleka mniej wymaga a wrazie czego pozniej na miesa lepsza kase wezmiesz

a znam kilku takich co sadza sie na 100% hf aby matka maial wieksa wydajnosc i wieksza sztuka byla a maja kiepskie pasze i wiedze na temat zywienia i pozniej mowia a to gowno kupilem zaraz ketoza trawieniec i chu.. ja strzelil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja też nie sadze się na 100% hfy bo się u mnie nie sprawdzają. 50% hfy są ok dają 7tys i cielaka co rok i nie mają problemów że zdrowiem przy zwykłym żywieniu.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj