Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wierze wierze sam płaciłem podobnie poprostu pytam gdzie ta cena. Taką z IBR ale nie trwale zakażoną sam bym kupił za taka cene i tak szczepie to co za róznica, a ten co nie szczepi to wogole powinno byc mu obojętne bo na 86% ma te gów.. tyle ze nie wie o tym bo nie bada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@KARGO nie wierzysz to się zapytaj po ile pierwiastki sobie wyceniali na jesieni. Jeszcze w 2011 było 7000- 8000 a teraz już po 9000 chodzą. oczywiście można wziąć z IBR to wtedy po 5000 sprzedadzą :)

Wierze wierze sam płaciłem podobnie poprostu pytam gdzie ta cena. Taką z IBR ale nie trwale zakażoną sam bym kupił za taka cene i tak szczepie to co za róznica, a ten co nie szczepi to wogole powinno byc mu obojętne bo na 86% ma te gów.. tyle ze nie wie o tym bo nie bada.

 

Powiedzcie mi kto sprzedaje takie sztuki po tej cenie, bo sam też mógłbym coś kupić najlepiej Montbeliarde, ewentualnie Simental mleczny. Mnie też by to nie przeszkadzało za tę cenę. Jeśli wytkniesz komuś, że sprzedaj po 5 tyś, bo masz chore to on po co chcesz kupić. Jeśli szczepisz to nie powinno Ci przeszkadzać, bo nawet nowe zdrowe zwierzęta wprowadzone do zainfekowanej obory trzeba szczepić. Co ile u siebie szczepicie bydło i czy przeciw IBR, BVD razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiem, że buhajami mogą zostać tylko całkowicie wolne od tych wirusów. Ja jestem zwykłym początkującym rolnikiem i ze shiuzem na pewno współpracy nie podejmę, więc mi to aż tak bardzo nie przeszkadza. Ciekawe co w tym dzikim kraju wymyślą, gdy wprowadzą obowiązkowe programy szczepień. Co zrobią np ze sztukami trwale zainfekowanymi. Używasz u siebie szczepionek markerowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Byłem dzisiaj w Konradzie kilka było fajnych jałówek dunek ale już zarezerwowane a reszta to taka przeciętna, a ceny jak dla mnie z kosmosu 8300 za kilka sztuk można by tyle dać ale reszta to śmiech. Po 20 mają być niemki, pytałem o montbeliarde to dostałem odpowiedz że ciężko jest o nie.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kristaps montbeliarde raczej nie kupisz w najbliższym czasie bo dzwoniłem już chyba do wszystkich firm importujących w Podlaskiem i każdy mówi ze ciezka sprawa.

Jeśli chcesz sobie wybrać to pytaj kiedy będzie konkretnie transport o której godzinie i wtedy jedź bo potem to zostają tylko przebiurki. W konradzie niemki i holenderki sa po 7 netto i zawsze te 100zł puszczą. Ja jak brałem w listopadzie to własnie pojechałem tego dnia co był transport to z 34 tylko jedna była sprzedana a za kilka dni juz tylko kilka zostało najmniejszych i z mała wydajnością matek

W Lizie przed swietami był transport pierwiastek z niemiec i wszystkie po 9700 brutto, nie zdążyły zejść z samochodu a juz połowy nie było, także niektórzy to już chyba powariowali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Kolega kupował w Montagro cieliczki takie malutkie kilkudniowe po 1 tys. zł chyba 4 lata temu, ale nie wiem czy cielne też sprzedają. Można by popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Czemu te jałówki nie mają żadnych kolczyków? Jak oni prowadzą ewidencję?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

w tej chwili cena zakupu na niemcach pierwiastki z gospodarstwa 7800 netto,plus transport i marża dla pośrenika,a ma być więcej bo niemcy dopinają sprtawy z rosją,a tam putin funduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

7800 netto cos duzo w OHG Osnabruck w grudniu z aukcji srednio po 1740 euro poszły z transportem a tam mają najwyższą wydajność w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

to cena na dziś,a średnia cena nie koniecznie odzwierciedla pierwiastki jaką byś chciał na obore,też przegladam www.ruweg.de,porównaj na dziś,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak oni transportują taką krowe do europy jak ktos kupi ?? Samolotem czy statkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Pracuje dla K.I. SAMEN Polska i jestem przedstawicielem na Podlasie. Mamy w ofercie 4 simentale 100% na wtorek (29.01.2013) wycielenie za 2 miesiące pochodzenie z czeskiego gospodarstwa o wydajności 8000l. Cena 7000 z transportem plus Vat. Mamy też w ofercie 13 szt. mieszańców (simental, holsztyn, brown swiss ) w cenie 6800 z stadao wydajności 7000l (pokryte są czerwonym holsztynem) wycielenia od lutego do marca. W razie pytań dzwońcie 606 363 053

 

(jeżeli naruszyłem regulamin to z góry przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracuje dla K.I. SAMEN Polska i jestem przedstawicielem na Podlasie. Mamy w ofercie 4 simentale 100% na wtorek (29.01.2013) wycielenie za 2 miesiące pochodzenie z czeskiego gospodarstwa o wydajności 8000l. Cena 7000 z transportem plus Vat. Mamy też w ofercie 13 szt. mieszańców (simental, holsztyn, brown swiss ) w cenie 6800 z stadao wydajności 7000l (pokryte są czerwonym holsztynem) wycielenia od lutego do marca. W razie pytań dzwońcie 606 363 053

 

(jeżeli naruszyłem regulamin to z góry przepraszam)

Haha ale powalające wydajności i jeszcze jakies krzyżówki nie wiadomo jakie za taka cene to bydło rasowe. A simentale to tez nie porozumienie jak na mleko kiedy to sie zwróci. No tak nie wazne co wazne ze z zagranicy to trzeba bulić nie rozumiem ludzi którzy takie bydlo kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Hehe, jak zawsze "cudze chwalicie i tak dalej... :) ja sie dziwie kto to za tyle kupuje. Ja w zeszłym roku kupilem 2 jałowice cielne hfki nie daleko siebie po 5200 szt. Stadko nie duze, ale pod ocena, jedna z nich po Maczo jako pierwiastko jest juz po 305dniach i wyszlo 9400. I co tu duzo szukac jak mozna taniej i lepiej kupic pod nosem...

I faktycznie powalające wydanosci, ale najwazniejsze to ze zagramaniczne ha

 

trochę kultury!

Edytowano przez Marcin91
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

zamiast bawic sie w ostrzezenia i uczeniem kultury starszych od siebie zajmijcie sie lepiej reklamą którą zamieszczaja pseudo przedst... i jak to sie profesjonalnie mówi u was "zasmiecaniem forum" i pisaniem "nie na temat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś bylem w konradzie i wybralem sobie z swierzej dostawy holenderke po paramount na zamiane za niemke co miała niedrozne sztrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj