Polecane posty

tycha    2

może ktoś się orientuje po ile chodzą sex montebeliarde,dunskiej czerwonej i nrf w konradzie? Próbowałem skontaktowac się z działem handlu i p.Krynskim ale długotrwała cisza w odpowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

w 80 r. ojciec na aukcji w malborku kupił 4 jałówki,na tamten czas to były sztuki bardzo dobre,została z tego rodzina (Raby) bardzo żenski ród,teraz z tego są rosy,ramy,roksany. ale chcąc zwiększac produkcje w krótkim czasie trzeba było się posiłkować zakupami,w 95 jałówki z ohz ruska więś,i od roku ciągle żeby obsade zrobić,a chciał bym raz,a pożądnie zeby zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

@sebek1981 co za fanatyzm sie tu narodzil. posiadanie krowy, krow to aspekt ekonomiczny a jaka w tym roznica czy jest w stadzie od urodzenia czy pochodzi z zakupow? ona jest tego co ja karmi i korzysta z jej dobrodziejstw. Ty chyba jestes jakis oderwany od rzeczywistosci piszac glupoty typu "sztuczna" badz "kupiona wydajnosc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

U mnie w 96roku ojciec miał 2 krowy i kupił po rolnikach i po rynkach 15 krów, 2 czy 3 były pierwszymi krzyżówkami z hf bo miały po 50%, reszta nic. urodziło się z tego 12 cieliczek, wszystkie zostały no i dalej już poszło:P Satysfakcja wielka kiedy z metrowego ncb zrobi się wydajnego hfa, ciekawe jakby to było żeby wziął wtedy jakieś holenderki bo miał takie propozycje, historie o początkach są bardzo interesujące i można byłoby opowiadac i opowiadac, może ktoś założy taki temat :) Wracając do tematu i po części do "ratowania rodziny krów" ostatnio udało mi się zacielic na 1 razem buhajem Ole w sexie (ph Konrad) krowę która urodziła mi 7 byków w 6porodów (życ 60tys litrów) wymię na ziemi ma z 2 cwiartek się doi, po wycieleniu 40 litrów na dzień potrafiła dac. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

te zarodki to z ALH Genetics,czy prywatnych hodowli,ciekawą hodowlą jest Bons holstein ale on jedzie na kanadzie,w tym roku wykasował konkurencje na HHH show w ZWOLLe,hg też handluje zarodkami,oni mają taką stacje(terwispelt)-pewnie żle napisałem,i tam mają jądro,jaki przedział euro(500-600), a z tą kanadą przesadzasz-po to krowa ma być ładna(dobrze zbudowana)zeby długo żyła,i liczy się wydajność życiowa, a zeby krowa doiła to musi być(głęboko i szeroko) a nie z jakiego kraju pochodzi,

 

jak byś był w stanie to spróbuj ściągnąć:Delta Gem,delta Mona Lisa,delta Jacoline,Etazon Renate,(ta pierwsza to matka,rodzina)G-Force

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A jak masz jądro genetyczne w oborze to możesz zarodki przenosić na swoje krowy czy shiuz je sprzedaje na zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Z jakiego kraju najlepiej brać jałówki, z Holandii (oczywiśćie chodzi mi o konrada)?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz maja z danii smialo mozesz brac bo dania ma najwyższa wydajnośc w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Znajomy brał przez Ki Samen tylko nie jestem pewny czy czeszki czy holenderki musialby sie dowiedziec to takie wycielone pierwiastki okolo 50dnia laktacji to kupił 3 sztuki i jak po przyzwyczajeniu do nowych warunkow to mowil ze 200-210l mu przybylo na 2 dni takze byl bardzo zadowolony placił po 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

po 5200 to dobra cena znajomy kupował to chyba 7300 od konrada jakoś późną jesienią. Na co zwracać uwagę przy wyborze jałówki?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

cena nie jest aktualna to co mowie bo to było w ubiegłym roku na wiosne chyba ale powiedził ze lepsza pierwiastka niz jalowka ktora nie wiadomo czy sie wycieli dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

pierwiastki po 9000 to bardzo wysoka cena.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie taka cena w Konradzie?? No niestety w lizie cena jest podobna taniej niż 8tys pierwiastki nie kupisz nigdzie . Komodo tamta cena moim zdaniej była nierealna twoj sasiad bajki opowiadał jeszcze 7200 to bm uwierzył no chyba ze sztuki bez papierów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no ja tam nie wiem faktury nie widziałem i za bardzo sie tymi cenami nie interesuje bo nie kupuje ale tak mowił takze nie wiem ale spytam sie inseminatora napewno bedzie wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj