Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Kurde miecz ja naprawde jestem zadowlony po semexie a najlepsze jest to ze po Fbi i Hamerze mi najlepiej doja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Na potwierdzenie twoich slow odsyłam do rankingu 100 najlepszych krow w polce wedlug indeksu produkcyjnego policz ile jest po dunskich i kanadyjskich i mi napisz :Dhttp://www.pfhb.pl/?strona=hodowla_listy.htm

 

Ps.@Rmieczu no to znowu Canvaska na czele :) a w pierwszej 10 jest az 6 po Canvasie a ogolnie 24 takze nadal nokautuje reszte :) sporo ma tez francja bykow ale ja o francuskich zawsze mialem bardzo dobre zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

mam jalowke po FBI w styczniu ma sie cielic napisz cos wieej jaki tludszcz i bialko ma u ciebie />>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

a ty się żadnej matki byków nie dochowałeś :P i na konradowskim nasieniu :P . Zobaczymy jak z konrada testy wyjdą i czy będą lepsze. Konrad wszystko importuje, a z ciebie widać jaki Polak. Mogę się założyć że jesteś z konrada, bo takie same teksty rzucasz jak ich obsada. Jaki najwyższy indeks ma twoja krowa?

 

Tak zacząłeś się dobrze czuć na tym forum że już potrafisz śmiać się z krów innych ludzi, nieładnie. Ty widzisz ciągle wartość hodowlaną, dużo na plusie i bańka, a w rzeczywistości tylko o to nie chodzi. Większość z nas ma krowy o przeciętnych czy niskich wartościach i są z nich zadowoleni. Ta wartośc nie oddaje żadnych cech funkcjonalnych krów (płodność somatyka), bo co mi z tej krowy się chwalić co da 12tys jak się długo nie zacieli i przez kolejny rok da 7tys. Ty o to nie dbasz bo jak sam mówiłeś wypłukasz od krowy kilka cielaków i zacielisz swoim bykiem i kolejna laktacja bedzie. Skoro masz na stadzie dużo krów co ma12, 13, 14, 15, 16 tys litrów to dużo krów musi być chłamem skoro wydajność tylko 10 z kawałkiem, to gdzie Twoje idealne wyrównane stado z idealnych krzyżówek z najlepszymi bykami? Dodatkowo pewnie masz strasznie długi odstęp międzywycieleniowy, o którym mało jest mowy i to Ci zaniża wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

pewnie gdyby sam dochodzil do tej liczby korow mialby bardziej wyrownane stado ale nie da sie szybko zwiekszyc stada i zeby bylo super bo my kupimy jalowke da nam 7-8tys i jestesmy zadowoleni a jemu taka sztuka zaniza wydajnosc a druga sprawa gdyby odpuscił sobie buhaje testowe napewno mialby lepsze stado ale ktos musi to robic zebysmy mieli wogole jakas wiarygodnosc byka Jak ktos sam dochodzi stopniowo to jest latwiej o wyrownany poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Ja zadnej sztuki nie kupilem sam dochodze do wydajnosci i innych parametrow. Kupowanie jalowek itd to sztuczna wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a ile masz krow wszystkich dojne plus zasuszone i ile odsawiasz do mleczarni w ciagu roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dlaczego mówisz ,że sztuczna? Swoja po słabej matce można sprzedać za 6 tys byle wyrośnieta była a za 7 kupić np. niemke czy holenderke z ciekawym rodowodem. Jak w transporcie przyjezdza czasem 35szt to zawsze cos fajnego mozna wybrać :) I w ten sposób masz ładne kilka lat do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

No sztuczna w tym sensie ze nie dochodzisz sam do tego tylko kupujesz,a wychowanie sztuki kosztuje czasu i pieniedzy.

 

Konczy mi sie 29 grudnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Tak żeby nie rmiecz to w polsce nie mielibyśmy wycenionego żadnego buhaja. A nawiązując to jaki z niego Polak jak nakupował z zagranicy krów i pościągał ET i chwali sie wydajnościami krów zagranicznych, żadnego polskiego imienia krowy nie wymienił chwaląc się wydajnościami czy zdjęciami, współpracuje ze shiuzem ale od nich bierze najczęściej nasienie zagraniczne, a polskie matki buhajów to dawno nie są polskie, bo albo z ET albo matka czy babka z zagranicznym numerem kolczyka, więc odpuśćmy ocenianie kto jest polakiem a kto nie, bo wynika na tym forum że rmiecz nie jest polakiem tylko bogiem, jego słowa to wyrocznia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Doceniam Twoją wiedzę Twoją hodowle i to co osiągnąłeś (staram się być na bieżąco w postach, wiem o Tobie dużo dobrych rzeczy) wiem że na pewno też jesteś w porządku gościem, ale nie spodobało mi się jak przez pare dobrych dni jechałeś po sebku, nie po tym że powiedział coś co było nie do uwierzenia ale później już po całej linii. Przedstwiłem Ci taki wariant jak to jest, żebyś się nie zagalopował, przemyślał i odpuścił. Pamiętaj że po drugiej stronie może być ktoś kto będzie nad Tobą na liście i nie należy go lekceważyć :) (mówie czysto teoretycznie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Ja ŻADNEJ nie kupiłem i nie kupie nie będę kupował wydajności

 

Ja mam stysfakcje gdy się dochowam a nie kupie -tak najprościej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ja kupilem jakies 15 lat temu jalowke taki karakan byl ale przyszedl koles kasy potrzebowal i cielna jalowka za 900zl to w sumie smiech byl i kupilismy no jakas cudna nie byla ale byla biala i miala 6byczkow ale 7 i 8 byla jaloszka Dwa razy pokrylismy Danorem i jedna z nich to jest sztuka ktora w tej chwili w 7 laktacji daje 57-60l takze jedno pokolenie wystarczylo do zrobienia super sztuki jak na moje stado ale jest czarna wiec musial isc w byka i w tej chwili ona miala jalowke jedna a ta jalowka juz 3 zostawila siostra tez miala jedna i w tej chwili z jednej krowy zrobila sie juz rodzina 6 sztuk no ale ja je traktuje jak swoje bo tamta sztuka cudna nie byla ale jedno jej trzeba bylo oddac miala duze piekne wymie idealna skrzynka i po 8 laktacjach pieknie zawieszone i teraz corka ma tak sama juz 7 laktacja i wymie piekne i wiezadlo mocne

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Apropos patriotyzmu, to czy rasa holsztyńsko fryzyjska to polska rodzima rasa? Pewnie, że nie. Każdy liczący się buhaj ma korzenie zagraniczne i to jest przecież normalne, bo tej rasy w Polsce kiedyś nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kazdy gdzie tam na poczatku cos kupił i tyle albo dostal u mnie z opowiesci to zaczelo sie od tego jak dziadek z bratem po wojnie poszli do Mieczysławowa do szkoly rolniczej i pozniej z tamtad kupili 2 jalowki i od tego sie zaczelo i tak pozniej koniec lata 70-80 to mieli po 5-6 krow a 2-3 byly zawsze matkami bykow i teraz to tylko szkoda tej luki juz prawie 20 letniej w ocenie bo gdyby byla to moze by sie jakas trafila mamunia a tak tylko doją w miare dobrze i nic wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Do mieczyslawowa to i ja chodzilem :D ,a co do kupna to tak zgodze sie ale mi chodzi o teraz od 10 lat na bank nic nie kupilem. U mnie na wsi jest kilku malo rolnych co kupuja jalowki w roku po 30 sztuk i sie szczyca ze maja 8800 wydajnosci ,hehe dla mnie to jest sztuczne rozumiecie mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

u mnie w domu od 30 lat nie bylo nic dokupowane za to sprzadawalismy rocznie ok 5 szt jalowek cielnych a w tamtym roku kupilem 2 jedna jest w miare ale druga w 2 laktacji wydoje i sprzedam jak bede mial cala obsade bo nie podoba mi sie ... a jesli chodzi o historie to rodziny krow ktore mam pochodza gdzies z olsztynskiego 30 lat temu brat ojca pracowal w PGR 'ze i przywiozl kilka sztuk cielakami i tak się zaczęło

 

zamawialiscie ostatnio jakies byki z ph ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj