Polecane posty

komodo    277

ale trzeba brac okreslona ilosc ich czy licza sie nawet te zagraniczne brane przez nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie się nie opóźniają, mieszkam blisko krajówki. Zamówienia przyjmują do niedzieli a przywożą od środy do piątku. Nigdy nie miałem z nimi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Miecz ja wczesniej wypozyczalem (dzierzawilem) i nic takiego nie mialem ale moze to zalezy od ludzi na danym regionie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam kontener z Konrada który kupiłem i tarzymam tam co chce i nikt nigdy nic nie powiedział bo i co miał mówić skoro to moja własność??? Faktycznie z dostarczeniem azotu to mają problemy teraz jak biore sporo nasienia z topgenu to 0 problemu jak zadzwoniłem to na drugi dzień był i pod sam korek zalane ze jak go zamykałem to sie wylewało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja np mialem problem ze shiuzem jak mialem od nich uzyczony kontener zrobili mi awanture ze hoho ze ma nasienie z konrada a znimi mam umowe podpisana ale malo tego ja mialem 2 kontenery jeden prywatny i w tym prywatnym mialoem nasienie konrada a tym uzyczonym od shiuzu mialem polskie shiuzowskie i zrobili mi afere , a z tego co wiem to konrad tez daje w uzyczenie kontenery zreszta chyba wiekszosc firm daje przynajmniej dla inseminatorow albo duzych chodowcow ale najlepiej kupic nawet na raty . co do sailinga to ja mam jalowki po manifoldzie chyba 1 lub 2 nim zacielone wiec tez to troche nie do wiary ze on juz po nim doi jak naprawde masz po nim to zrob zdjecie kart zaslon nazwisko jak chcesz zostac anonimowy i wstaw zdjecie wtedy bedzie czarno na bialym a skoro je masz to chyba nie zaden problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Z tym azotem to fakt, nie ogarniaja tego jak trzeba. Miedzy innymi dlatego swój kontener wziąłem w tog genie tak ja i nasienie, a azot pod korek. @kARGO pewnie Ciebie obsługuje ich ten sam przedstawiciel co mnie (mój sasiad tak jakby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja mam ze shiuz 6 lat kontener w dzierżawie jak go brałem to miałem 30 dojnych i dali bez problemu. Płacę za rękawiczki osłonki i azot, nie ważne ile wleją to i tak 42 zł chyba liczą. Co do dostaw nasienia to nie powiem bo zawsze przywiozą jak potrzebne. Ale nikomu nie polecam biorąc od nich tego kontenera jeżeli ma zamiar zamawiać nasienie z innych firm. Wtedy dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno na własność zapłacicie raz a azot za free i nikt do was żadnych pretensji niema co chcecie to bierzecie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tebo    0

Na wiosnę był u mnie przedstawiciel z tobgenu mówił że jest z okolic Szepietowa, twierdził że ma nasienie trzech firm ale nie miałem czasu z nim gadać.Powiedzcie co mają ciekawego, z jakich firm to nasienie i co bierzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

@tebo to ten sam przedstawiciel co i do mnie przyjezdza tylko teraz mieszka niedaleko mnie, ta sama miejscowosc. Maja nasienie z 3 firm (CRI, Cogent i francuskie Sersia) Ja wziąłem na początek Hilla z cri razem z kontenerem na wlasnosc i mialem to juz na drugi bodajze dzień. I z tego co tu koledzy pisza to dobrze załapują po hillu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Niech poda numer kolczyka w synmleku mozna to sprawdzić bedzie widac tylko danej tej jednej krowy wiec nic nie ryzykujesz a zachowasz twarz bo tez ci nie wierze

 

 

Na Hodowcy online nie można po kolczyku dojść do krowy która nie jest z naszego gospodarstwa, tylko swoje krowy można tak wyszukiwać. Można za to dojść do krowy po nazwie jej byczka którego urodziła, musi być zgłoszony do oceny i po imieniu się wyszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

9,200 wydajnosc

Jak dla mnie to jesteś jedną z najwiarygodniejszych osób na tym forum, powiedziałeś skąd jesteś jaką masz wydajność, biorę wyniki i sprawdzam, jesteś jedym z 3 rolników którzy mają wyd 9200, miałeś mniejsze białko, w tym roku Ci urosło bo NRF-ki ci dochodzą i zapewne masz dobrze rozwiązaną sprawę z ujemnym bilansem energetycznym. Jak miałeś dojścia do testów z ameryki to czemu nie miałbyś kontenera w wypożyczeniu i brać małą ilość porcji, dla mnie nie ma tu żadnych niejasności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

z tym białkiem to moze podał jaki moze miec za ten rok. Z reszta nie jego jednego pomosi tu fantazja, a w szczegolnosci jesli chodzi o srednia wydajnosc z calego stada... Poczytac tak co niektórzy pisza, z jakich sa okolic i jakie maja wydajnosci ze stada, ale jakos potwierdzenie tego na papierze niemoge znalesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Ja tu nikogo nie bronie, jego sprawa co tam pisze tylko denetwujące jest to ze sie wprowadza ludzi w bład. Co do szukania to nie trzeba byc geniuszem, kazdy kto ma ocene dostaje wyniki za poprzedni rok tzw. niebieską ksiazeczke. Bo nie chce mi sie wierzyć ze federacja by tych najlepszych tak dyskryminowała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Jezeli miecz nie ma dostepu to juz nikt nie ma haha, nie musisz mi wierzyc i inni tez wspolpracuj ze shiuzem nie dochowali sie pozadnego zadnego byka ,wszystko kupuja od innych firm zenada naprawde poprostu wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Masz racje z tym ze krów tych najlepszych to nie wszystkie ujmują ale jesli chodzi o tzw ranking hodowców to na podlasiu w moim powiecie pan żochowski jest, a pietruszynski w chyba ełckim tez widnieje...Ale jesli chodzi o p. łomzynski to rmiecz( z twoich postów tak wynika) nie obraz sie ale najwyzsza wydajnsc jest cos 9800 od 25 krów. Niewiem czemu tam nie widniejesz na pierwszym miejscu skoro mówisz ze masz 10500 od 150 krów, delikatnie mówiąc troche to dziwne. I nie pisz zaraz ze chcesz byc anonimowy bo powinieneś wiedziec ze na podlasiu takich stad z taka wydajnoscia nie ma wiele nie mówiac o takiej obsadzie krów...

Z pania Kandulska to nie wiem czemu sa takie pogloski ze z federacja nie za bardzo sie zyje ale to dziwne, jakos mi to sie wiąze z tym zeby zrobic dobra reklame dla Sano ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

nie dochowalem sie hehe ,mnie shiuzy zdenerwowaly i przez jakis czas nie chcialem z nimi gadac choc w łowiczu w zarzadzie zasiada moj wujo ,dopiero teraz wybrali dwie a po jednej ktora wybrali mialem jalowke w tamtym roku. Dla mnie nie jest wyznacznikiem miec matke bykow juz Ci pisalem,dla mnie wyznacznikiem jest mleko. A co do tego jakim jestem polakiem to moja sprawa-nie biore ze shiuzu to jestem zlym polakiem(no juz mnie tym rozbawiles hehe nie masz sie czego czepiac smieszysz mnie) NIE PRACUJE W PH KONRAD zrozum to ,Ty tylko najezdzasz na Konrada bo co bo najwiecej sprzedaja? hehe mi to wisi podobaja mi sie byki z kanady i dani i Nrfy mnie zainteresowaly i dlatego z nimi wspolpracuje.

 

Co do Absu to kiedys przyjechal koles zeby brac od nich i wziolem chyba 10 czy iles tam slomek nie pamietam ale potem zaczol najezdzac na wszystkie firmy a swoja chwalic wiec u mnie dostal zolta kartke. :D

 

Jeszcze jedno Konrad pisze ze jest importerem nasienia a Shiuzy chyba sa stacjami ktore produkuja nasienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj