Polecane posty

Gość   
Gość

nie no co ty. nikt nie wie że testują byki w kanadzie. Dzięki za info :D

A to poleć mi jakieś lektury o indeksach krów i buhajów. chętnie poczytam :D Jak poczytam to krowy będą wyższe indeksy u mnie miały. a ty wiesz w ogóle co to jest?

A ty przypadkiem nie jestes przedstawicielem konrada że tak nabijasz białko krowom i chwalisz że takie dobre po tych bykach. a może ty z kanady z semexu :D

Wytłumacz mi tylko jakim cudem masz już krowy po Sailingu? Nie wkręcaj że na testy miałeś bo nie mogłeś mieć wtedy choćbyś był i ministrem rolnictwa.

A jaką masz średnią wydajność z obory? Z jakiego województwa jesteś?

Niech poda numer kolczyka w synmleku mozna to sprawdzić bedzie widac tylko danej tej jednej krowy wiec nic nie ryzykujesz a zachowasz twarz bo tez ci nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Miecz ogolne bialko mam z obory 3.5 a w miesiacu Listopadzie mialem 3,7 i ciekaw jestem czy sie utrzyma bo wycielily mi sie 3 jalowki po braucie

 

A wlasnie slyszeliscie o wynalezieniu genu ktory odpowiada za przekazywanie chorob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to w powiecie kutnowskim sa dwa gospodarstwa z bialkiem 3.51 i 3.53 tylko ze wydajnosci minimalnie przekracza 8tys a to ze raz kiedys wyskoczy takie bialko to sie pisze srednie bo ja najwyzsze w histori mialem 3.74 jak mi zasuszaly krowy teraz przy srednim udoju ok 29l dziennie od sztuki mam wyniki z mleczarni to 3,53 i 3,51 ale mam duzo krow wydojonych takze jak sie pociela i dojda z wieksza wydajnoscia a te zasusze lub sprzedam to sie napewno nie utrzyma a srednia z roku nie liczylem ale cos okolo 3.40 powinna byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

wiec dlatego napisalem ze jestem bajko pisarzem wydajnosc z tamtego roku Ci podalem w tym roku bede mial nie wiele ponad 9000 l

 

Dowiedzialem sie chyba w tamtym roku na jakims spotkaniu w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Czy kontener z Konrada lub innej firmy można wypożyczyć bez jakichś większych opłat jedynie za wyłączne branie słomek od nich?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tebo    0

Chłopaki szkoda żył sobie pruć na te jego dyrdymały najwyrazniej koleś się dobrze bawi,przecierz to wszystko się kupy nie trzyma Proponuje zmienić temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Mysle o wypozyczeniu kontenera ,nie mowie o konradzie tylko i wylacznie. Ja kupilem kontener a nasienie biore z roznych firm i nikt mnie sie nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

A jest określona minimalna liczba słomek na rok, ciekły azot to jaki koszt?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@Sebek piszesz wczesniej ze biezrzesz nasienie z Konrada 6 lat a teraz piszesz ze bierzesz z roznych i skad bierzesz to twoja sprawa jesli masz efekty to bierz dalej ale jak ktos sie pyta to nie wprowadzaj ich w bład bo sie okarze ze pozniej bedzie mial problemy jak wezmie z innej firmy a ty jak bierzesz odnich to co mozesz powiedziec i w dodatku kupiony a nie wypozyczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Kupilem teraz a dawniej mialem wypozyczony i nikogo nie wprowadzam w blad. Po pierwsze nie jestem taki jak wy zeby non stop kogos atakowac(to jest domena niektorych polakow WOJNA POLSKO POLSKA-dziwicie sie politykom a sami tak robicie) ja uwazam ze kazdy ma swoje zdanie ,ja tam kazdego wyslucham i staram sie czegos nauczyc.

 

Z genetyka to jest tak ze jednemu podpasuje konrad drugiemu siuz itd: bo na genetyke nie ma recepty a kazdy swoje chwali ,wazne bysmy my sie wymieniali informacjami i nie klocili.

Pozdrawiam mozecie mnie atakowac to pokazuje ze nie macie inteligencji na dyskusje ,ja was nie atakuje. Szacunek mam do wszystkich wypowiadajacych sie ,w zadnym moim poscie nie ma ataku na inna firme bo mnie to nie interesuje sprawdza sie u mnie Viking ,Semex kiedys ABs bralem a moj ojciec ze shiuzu bral i na tamte czasy tez bylo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego nikt cie nie atakuje po prostu podajesz pewne fakty których nie możesz w zaden sposób potwierdzić juz nie jeden tu taki był co chciał zabłysnąć bo mysli ze forum jest anonimowe i może zmyslac niestworzone rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj