Zaloguj się, aby obserwować  
mati1990

Kontrolki dominator 76

Polecane posty

mati1990    0

Witam niedawno kupiłem dominatora 76 i chcialbym sie dowiedziec co oznaczaja te kontrolki na zdjeciu i co zrobic zeby sie nie swiecily na wysokich obrotach tez swieca.

post-20396-0-13754200-1340192330_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid91    5

Nie zwracaj na nie uwagi, one gasną na wysokich obrotach, zawsze sie swiecą gdy jest wlaczona mlocarnia i heder na niskich obrotach, ale przy wysokich gasną, przynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to sa kontrolki podzespolow

zaczynajac od gory

kontrolka wytrzasaczy

przenosnika klosowego

przenosnika ziarnowego

przenosnika pochylego

 

 

jak wlaczsz dzwignie od hederu to one sie zapalaja wlacz mlocarnie daj gaz do dechy i zobacz czy przestana swiecic (na WŁĄCZONEJ MŁOCARNI!!)

 

one sygnalizuja awarie/zapchanie sie np jak stana wytrzasacze to swieci kontrola od wytrzasaczy

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Na początek sprawdź masę tych czujników - kazdy z nich ma jeden przewód na masie a drugi poprowadzony do przetwornika w skrzynce bezpieczników


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Jeżeli ci swiecą na wysokich obrotach to albo masz zle wyregulowane czujniki, albo gdzies kable urwane albo czujniki zepsute. Czujniki mają miec odstęp od koła zebatego ok 0,5 do 1 mm, czujnik sprawny będzie ci pokazywał opór jak go podłaczysz pod miernik, uszkodzony będzie miał zerowy opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Chciałbym się dołączyć do tematu, włączając zapłon zaświecają mi się te kontrolki oraz dzwonek zamontowany pod siedzeniem zaczyna dzwonić, czy to prawidłowa jest reakcja?

Biiiiiiip , przeeeeeeeerwa , biiiiiip itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7

kontrolki gasną tylko wtedy gdy masz włączoną młocarnie na dużych obrotach jeśli jest wszystko ok jeśli młocarnia wyłaczona muszą świecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Aha a co z tym bip bip? Jutro sprawdzę na wysokich obrotach.

A mam takie pytanie co to jest za pręt oznaczony numerem 11 na schemacie? On od spodu ma zakończenie jakimś drutem i wychodzi po za kabinę (podłogę)

28d3d7496e0f0604m.jpg

Edytowano przez rozal22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7

ten dźwięk jest od czujnika który informuje czy klawisze nie zapchały się słomą jak wejdziesz z tyłu na górę otworzysz tą klapę żeby zajrzeć na klawisze to u góry na prawo masz czujnik a ta 11 to chyba od zamykania wieka żmijki od niedomłotów jak wychylisz się przez okno to pod tym kołem od chłodnicy lecą niedomłoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Witam ja dołączę się do tematu kontrolek awaryjności otóż u mnie wysiadł moduł od tych kontrolek i nie wiem gdzie taki moduł można kupić, jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuje


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Napisz do mnie na PW to dam Ci telefon do gościa co ma sklep i może znajdziecie ten element

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj