fergusonki

dobry siewnik do poplonu

Polecane posty

fergusonki    37

witam, wiem że jest już taki temat ale nic tam nie m na ten temat...

a mianowicie potrzebuje w miarę dobry i tani siewnik do poplonu

ten siewnik ma być zamontowany na agregacie podorywkowym Mandam.

mam jeszcze pytanie co będzie lepsze system wysiewający talerzowy <taki jak przy rozsiewaczu do nawozu> czy też takie nie wiem jak się nazywa ale chodzi mi o wysiew przez węże.??


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a jak to jest z tymi tarczowymi tzn. czy one ladnie przed wal zucaja ziarna czy tez tak jak w rozsiewaczu nawozu sierodkiem dalej bokami blizej ?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Mam taki siewnik z akpila, gorczyca po nim ładnie rośnie. Jak rzucają nigdy nie sprawdzałem. Bodajże w ub roku był test siewników poplonów w RPT, siewnik z rurkami wypadł troche lepiej, ale kosztuje dwa, a nawet trzy razy tyle co elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

aha dzięki, JERRY ile siejesz gorczycy na ha?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

dzieki;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę w którym numerze RPT był ten test siewników poplonów i czy warto inwestować w siewnik do poplonów rolmako? czy lepiej wybrać inne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Inne rozwiązanie? ja robie to lejkiem do nawozu kosztował mnie 680zł i nastawie tak że leci 20-30kg/ha a na dalsze pola zakładam go na talerzówkę po uprawie przeczepiam się do siewnika potem spowrotem na talerzówkę i do domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przede wszystkim konieczne jest płytkie umieszczenie nasion czyli konieczny byłby wysiew po talerzowaniu, a sam wysiew to koszt rzędu 20zł/ha przy sprzyjających wiatrach, dotychczas tak robiłem ale w związku z zakupem brony talerzowej chciałbym od razu nadbudować siewnik, bo w tym roku mam trochę więcej poplonów do wysiania, co prawda do łubinu będę podczepiał raczej siewnik, żeby się nie zatrzymywać co pół hektara, ale gorczycy mam tylko u siebie kilkanaście ha do obsiania, a jeszcze pojadę w usługi i myślę, że siewnik może być niezłym magnesem na klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4
fergusonki    37

jutro siewnik w domku :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

BAGRAMET :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj