S-Piotr

AMAZONE D7-Jaki olej do skrzyni przekładniowej

Polecane posty

S-Piotr    58

Witam jakim olejem zalana jest skrzynia przekładniowa w siewniku D7?.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Czy na tym forum niema użytkowników siewników zbożowych firmy AMAZONE ????


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A czy to ważne jaka jest marka oleju?

Jest to skrzynia przekładniowa to lej olej przekładiowy (a markę to sobie sam wybierzesz :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzięki za takie podpowiedzi. A zaglądałeś jeden z drugim do tej skrzynki że tam niema trybów jak w poznaniaku tylko takie plastikowe łopatki a olej w tej skrzynce jest czynnikiem przenoszącym napęd i jakość oleju ma tu duże znaczenie. :angry:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@S-Piotr- nalej normalnego oleju przekładniowego, tylko spuść ten stary olej tak żeby się czasami nie zważył stary z nowym, a codo zasady działania tej przekładni to radze jeszcze raz tam zajrzeć a potem się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Turbina -kolego a ty na pewno zaglądałeś do jej skrzynki??? piszemy tu o siewniku amazone D7 special II. Ty w swojej masz tryby (koła zębate)???.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Troszkę nowszy i w pełnej hydraulice to ten .Czekam na odpowieć od "Turbiny" jaki on ma siewnik. :lol:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
ja mam taki siewnik....u mnie się coś w tej skrzynce porobiło bo zle wysiewa....niemożna go ustawić a był jak zegareczek....

Ściąg dekiel ze skrzynki i kuknij do środka i napisz co tam jest????. Ja jutro zapodam fotki z mojej.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ojciec kiedyś rozbierał ta skrzynkę...raczej ta pokrywę odkręcał i mówił ze tam są jakieś plastikowe łopatki ... ostatnio jak ojciec siał rzepak coś temu siewnikowi odbiło i jedna strona siała dobrze a druga coś nie za bardzo i takie pasy są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To zawartość skrzynki 502ef413f93df7c8m.jpg1f2905f01ad85e32m.jpg a do czego służy ten siłownikc0a71484a836f2fcm.jpg przy regulacji ilości wysiewu. Skoro to twój 5 siewnik to jaki olej tam lałeś konkretnie . I jaką role pełni olej w tej skrzyni olejowej ?jak przenoszony jest napęd i nastawianie ilości wysiewu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ponawiam zapytanie do czego służy ten siłownik na trzecim zdjęciu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueskowicz1    0

olej w tej skrzynce nie przenosi napędu!!! tylko smaryje. napęd jest przenoszony łańcuchem na wałek z takimi 6cioma plastikowymi łopatkami (jest ich 6 w celu równiejszego wysiewu - częstsze a krótsze obroty wałka głównego) te łopatki przesuwają takie "inne łopatki" metalowe a te z kolei przez takie specjalne niby łożyska z zapadkami które przesuwają wałek wysiewający. a ten siłownik podejrzewam że jest do regulacji wysiewu chociaż na zdjęciu nie widać żadnego połączenia z czymkolwiek trzebaby zdjęcie robione z dalsza. PS czy wy naprawdę nie wiedzieliście jak działa ta skrzynka olejowa??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jerzeli chodzi o zły wysiew to należy wymienić te 3 albo 2 łozyska na wałku w siewniku ( są to specjalne łożyska i kosztują 400 zł sztuka ale idzie kupić za 250zł 1 ) siewnik przed wymianom siał tylko żę zostawiał takie place nie zasianego pola

 

a ta skrzynia tak ogólnie jest banalnie prosta w bydowie

 

 

P.S. Jak by ktoś miał problemy z tą skrzyniom to napiszcie do mnie ja w swoim d-7 rozbierałem ją 3 razy a więc znam ją na pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
To zawartość skrzynki 502ef413f93df7c8m.jpg1f2905f01ad85e32m.jpg a do czego służy ten siłownikc0a71484a836f2fcm.jpg przy regulacji ilości wysiewu. Skoro to twój 5 siewnik to jaki olej tam lałeś konkretnie . I jaką role pełni olej w tej skrzyni olejowej ?jak przenoszony jest napęd i nastawianie ilości wysiewu.

Ten siłownik zwiększa wysiew przy zamkniętych ścieżkach tak np 25 redlic na 100m wysiewa 10kg a jak hydraulika zamknie ścieżki to siłownik przestawi wysiew że 19 redlic na 100m powinno też wysiać 10kg (zamykam 6 redlic na ścieżki).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ???

 

hmm czyli jak mam hydrauliczne ścieżki w moim D7 to też mogę zamontować taki bajer ? ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

W marcowym RPT jest trochu o siewnikach.Pozwole sobie zacytowac about "Amazone nie zaleca samodzielnej naprawy skrzyni przekłądniowej......nowoczesna skrzynia praktycznie jest niezniszczalna poniewaz pracuje w specjalnym oleju" pisząc nowoczesna mają na mysli skrzynie od modelu d8, w ktorych jest reduktor.I tu uwazam ze autor troche niedoinformowany bo d8 miały także skrzynie bez reduktora ktore z zewnątzr wyglądają identycznie jak w d7 ale roznia sie zasadniczo bo w srodku zamiast 6 łopatek o ktorych pisał kolega wueskowicz1 jest ich 12 podobnie jak w skrzyni d8 z reduktorem i w związku z podobną konstrukcja i identyczną zasadą działania "specjalny olej"wystepuje także w d7.Podejzewam ze jest to jakis olej sylikonowy ktory nie wpływa negatywnie na tworzywo łopatek.Osobiscie dolałem przekłądniowego i taka dziwna mieszanina wyszła,kolorowa,zważona, nietypowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

A ija mam pytanie moze to nie ten temat ale interesuje mnie skrzynia w siewniku hassia du 300 czy jest taka sama jak w d7 czy w niej sa zwykle kola zebate?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

posiadam swienik amazone D7 wiec nalezy uzywac oleju mineralnego, tam nie ma przekladni wiec zaden przekladniowy olej tam sie nie nadaje a jezeli przerywa podczas siewu to nalezy wymienic łożyska jednokierunkowe okolo 380 zl w Grene kosztuja ale idzie kupic za okolo 250 zl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

a pozatym to KAROL0905 ma racje ja tez swoja skrzynke rozbieralem juz kiedys robilem wymiane tych łozysk wydaje sie to skomplikowane a tak naprawde to proste jest bardzo tylko ja mialem problem zeby te łozyska z wałka sciagnac ciezko bardzo szlo ale dalem rade Czy u Ciebie tez tak sie dzialo ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
posiadam swienik amazone D7 wiec nalezy uzywac oleju mineralnego, tam nie ma przekladni wiec zaden przekladniowy olej tam sie nie nadaje a jezeli przerywa podczas siewu to nalezy wymienic łożyska jednokierunkowe okolo 380 zl w Grene kosztuja ale idzie kupic za okolo 250 zl pozdrawiam

Wielkie dzięki to jest profesjonalna informacja. Dlatego tak dopytywałem się o ten olej a większość forumowiczów sugerowała nalanie przekładniowego skoro jest to skrzynka przekładniowa. ;)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj