S-Piotr

AMAZONE D7-Jaki olej do skrzyni przekładniowej

Polecane posty

gigix    6

Może wyjdze na to że sie czepiam ale skoro nie ma tam przekładni to jak jest zmieniana norma wysiewu bo na ile ja sie orientuje to przekładnia jest to urządzenie ktore ma za zadanie zmienić prędkośc obrotową na wejsciu do tej na wyjsciu.Oczywiście można to w różny sposob rozwiązac.W amazone jest to rozwiązane w ten sposob ze na wałku wejsciowym przekładni znajdują sie trzy elementy z tworzywa z ktorych każdy posiada 2(d7) lub 4(d8) powiedzmy łapki ktore naciskają na łapki wykonane z odlewu aluminium albo podobnego metalu znajdującego sie na wałku wyjsciowym i przekazującym napęd włąsnie za pomocą wspomnianych łożysk jednikierunkowych.Wystepuje tarcie 2 rożnych materiałow (tworzywo metal) i bez odpowiedniej powłoki smarnej na tych elementach w miejscach styku nie wróże długotrwałej żywotności.Pierwszym objawem będzie zmniejszanie sie ilości wysiewanego zboża przy tym samym ustawieniu normy.dodatkowo dochodzi zapewne negatywny wpływ oleju mineralnego lub syntetycznego na tworzywo, ale to w mniejszym stopniu.Idealnym według mni ale niestety droższym będzie olej silikonowy przeznaczony własnie do elementow z tworzywa.pokrywa elementy łądną powłoką smarną tak zwany film olejowy.Moż e sprawdził by sie także coś z rodzju castrol magnatec bo też chwalą sieładnym filmem olejowym.I jeszcze bym prosił o odpowiedz jaki to olej mineralny miałes na myśli.Sorki za zbyt długie wywody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

Hipol ATF II D naprzyklad taki, ja taki uzywam do swojej skrzynki i pracuej juz 4 lata chyba albo i wiecej nie chce sie klocic ale tam nie ma zadnych skomplikowanych przekladni wystarczy mienarlny taki jak do stosowania w automatycznych przekładniach samochodów osowych np. pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

u mnie też te łożyska cięzko zchodziły a zeby je dobrze założyc to wytoczyłem tulejki dystansowe aby je dobrze osadzić a co do oleju panowie to jest to specjalny olej z dodatkiem grafitu (powąchajcie jak on śmierdzi - to ten grafit) ale rozmawiałem z dobrym mechanikiem i on mówi że hipol tej skrzyni nie popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Hipol dobry jest, Hipol fajny jest lalal.A tak poważnie to pewnie ze ten hipol nie zepsuje skrzyni.Olej grafitowy to też w sumie ok ale ja mam dostep do silikonowego i tez bedzi eok.według mnie ważne jest żeby nakładł łady film bo u mnie te łopatki aluminiowe już na prawde są konkretnie wytarte i musze ustawiać na podziałce około 30 procent wiecej względem tabeli zeby wyszła norma.Ostatnio jak siałem i chciałem posiac gęsciej to sie przeraziłem ze mi sie podziałka skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I taka powinna być dyskusja na forach,ludzie którzy opisują swoje doświadczenia a nie teksty typu A TATA MARCINA POWIEDZIAŁ jeszcze raz dzięki za wypowiedzi.Pozdrawiam Piotr z Legnicy


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

zapewne panowie macie racje ze jakis specjalistyczny olej z tym dodatkiem grafitu jest najlepszy ale ja pracuje 3 albo 4 sezony z hipolem mineralnym w tej skrzyni i jestem zadowlony pozdrawiam wszytskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Panowie a jak poznać przed siewem że te łożyska kierunkowe (te drogie) są do wymiany?? Czy nie da się tego zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak poznać przed siewem że te łożyska kierunkowe (te drogie) są do wymiany?? Czy nie da się tego zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ???

 

hmm czyli jak mam hydrauliczne ścieżki w moim D7 to też mogę zamontować taki bajer ? :)

 

 

 

no to co szukasz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalcio    0

Zrobie odkop tematu z ktorego dowiedziałem sie sporo przydatnych informacji.

Stałem sie posiadaczem D7 JUNIOR typ 25 za 500 zł w stanie nic tylko załozyc nowa opone i siac. owszem załozyłem nowa opone ale zajrzałem rowniez do skrzynki ktora okazała sie pełna ( prawie pod dekiel) substancji ktorej nie bede opisywał. spusciłem ten szajs ktory okazał sie mieszanina wody i oleju. Teraz nie wiem co dalej z tym fantem zrobic, Jak to oczyscic. Przepłukać benzyna? boje sie załatwic te magiczne łozyska, ktore zreszta i tak tkwiły w wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

benzyna to raczej za bardzo żrąca i będzie niszczyć plastiki wypłukaj po prostu ON a jeszcze lepiej naftą .Zalej olejem jakimś rzadkim hydrauliczny lub hydrauliczno przekładniowy aby nie teraźniejszy hipol bo on wysycha w łożysku zostawiając jakąś kleistą substancję i zakleja zapadki przez co przekładnia oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolxd200    0

Witam. mam problem z przekładnią siewnika amazone d7 ponieważ  oddałem ją do naprawy w celu wymiany łożysk i uszczelniaczy a gdy wróciła nic kompletnie nie wysiewa!

Jaka może być przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Co znaczy że nie wysiewa? Wałek się nie kręci? Sam montowałeś ją na siewniku? Próbowałeś różnych ustawień przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

rolki do wysiewu w tym siewniki powinny iść płynnie czy może takimi małymi , aczkolwiek równomiernymi skokami ?
A ten olej to w końcu jaki mineralny , czy przekladniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Panowie i w końcu jaki ten olej bo nikt się nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Może jakiś ktoś poda jakiś symbol oleju....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbek15    0

Witam oferuję naprawę przekładni Amazone wszystkich typów D7,D8, AD cena naprawy 900 zł na naprawę udzielam 3 lata pisemnej gwarancji. Tabele do każdego siewnika gratis. Dla vatowców wystawiam fakturę. tel. 500705026

Edytowano przez skarbek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 28.02.2008 o 20:16, KAROL0905 napisał:

jerzeli chodzi o zły wysiew to należy wymienić te 3 albo 2 łozyska na wałku w siewniku ( są to specjalne łożyska i kosztują 400 zł sztuka ale idzie kupić za 250zł 1 ) siewnik przed wymianom siał tylko żę zostawiał takie place nie zasianego pola

 

a ta skrzynia tak ogólnie jest banalnie prosta w bydowie

 

 

P.S. Jak by ktoś miał problemy z tą skrzyniom to napiszcie do mnie ja w swoim d-7 rozbierałem ją 3 razy a więc znam ją na pamięć

Potrzebna pomoc ? Uszczelniacz na skrzyni puścił!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj