mtracz

Napęd Schumacher do Claas Dominator 85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Posiadam kombajn Claas Dominator 85 heder 4m i jest on dość mały do wydajności kombajnu, to znaczy że przerobi on więcej niż podaje heder. Chciałbym z tego względu jechać szybciej ale kosa nie wyrabia ciąć słome B) Dlatego zastanawiam się nad przerobieniem jej czyli zastosowanie napędu schumacher, słyszałem że jest on wydajniejszy. B)

Co musiałbym wymienić? Ile by to kosztowało? Gdzie można kupić? Ma ktoś może zdjęcia takiego napędu bo szczerze przyznam że nie wiem czym się on różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

witam. ja mam naped tego typu tyle ze przy dominatorze 98sl. czym to sie rozni. napewno kosa chodzi szybciej. co do wygladu to jest to przekladnia napedzana paskiem. i zapewne troche to kosztuje nie wiem czy to prawda ale slyszalem ze nowy naped tego typu kosztuje ok 25 tys;) pozdrawiam;D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

25tyś????? B) a nie 2.5tyś??

25tyś to 3/4 mojego kombajnu.

A mógłbyś zrobić kilka fotek jak wygąda przekładnia i kosa??

zamieść je na forum albo prześlij mi na e-mail mtracz0@op.pl

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

z tego co slyszalem tak wlasnie 25 tys. nie wiem czy to prawda mowie tylko co mi kolega jeden powiedzial a kosi claasem 98sl juz z 5 sezonow... kosa wyglada normalnie a przekladnie jak bede mial czas to cykne fotki i ci przesle. napisz mi swoje gg albo maila na priv :lol:


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A targaniec jest napędzany przez przekładnie łańcuchową jak w bizonie? Jak tak to wystarczyło by zmienić przełożenie , cały koszt ograniczył by się do dorobienia zębatki( chyba, żę dało by się coś dopasować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

targaniec zupelnie inaczej wyglada niz ta przekladnia. nie ma szans zeby przerobic... po prostu brak mozliwosci technicznych. zastosowane sa zupelnie inne technologie. schumacher jest lepszy bo kosa szybciej chodzi;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edward    0

Ja widziałem przekładnie schumacher do napędu kosy do kombajnu Claas na ALLEGRO za 5 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@mtracz-Na moje to lepiej kose sobie nową spraw i będziesz mógł pomykać jak burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale nie wiem czy nowa kosa cos pomoże bo po prostu przekładnia ma za małe ruchy do prędkości z jaką chce jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Mam taki kombajn i powiem ci że jak wcisnę 2 bieg to mogę na fula przyśpieszać dać i kosa docina, problem w tym że sita nie odbiorą albo się na klawiszach zapcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

w kiepskim zbożu to na 2 idzie ale jade dość powoli, tyle że szybciej niż na 1. A z którego roku jest twój kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Tak jest w starszych claasach, wystarczy włączyć kontrolki a licznik zaczyna bić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
Posiadam kombajn Claas Dominator 85 heder 4m i jest on dość mały do wydajności kombajnu, to znaczy że przerobi on więcej niż podaje heder. Chciałbym z tego względu jechać szybciej ale kosa nie wyrabia ciąć słome ;) Dlatego zastanawiam się nad przerobieniem jej czyli zastosowanie napędu schumacher, słyszałem że jest on wydajniejszy. :P

Tak to prawda.

 

Co musiałbym wymienić?

- napęd

- kosę

- bagnety

 

Ile by to kosztowało?

Zapytaj mnie na email to sie dowiem dokladnie o wszystkie czesci. Ale kwota 25tyś zł to bzdura śmiało pytaj nie jest to takie kosmicznie drogie.

 

Gdzie można kupić?

Możesz u mnie.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Mam kombajn Claas 106 z hederem 4,5m na targańcu. Po tym sezonie wpadło mi do głowy, żeby założyć napęd schumachera. Czytałem, że trzeba wymienić napęd kosy, kosę i bagnety. A co jeżeli tych dwóch ostatnich nie wymienię? Rozleci się, jak włączę? Czym się różni kosa i bagnet od zwykłego targańca, a ten od napędu schumachera? Co potrzebuję poza przekładnią, kołem pasowym w miejsce napędu targańca i koła pasowego? Za przekładnię cenią sobie 2-3 tys. zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przekładnia szumachera to nic innego jak wykorbiony i ułożyskowany wał lub w połączeniu z przekładnią kątową. W zależności od kombajnu może być zamontowany pionowo lub poziomo ( jak w classie).

Sama przekładnia wymaga jedynie napędu poprzez pas klinowy ( zamiast targańca koło pasowe i jakiś napinacz ).

Przerobić to można choć sama przekładnia trochę kosztuje ale czy jest sens to musisz sam sobie odpowiedzieć.

Odnośnie kosy i bagnetów. Napęd kosy nie ma nic wspólnego z rodzajem bagnetów i noży w kosie.

Bagnety w systemach schumachera są dwustronne z blachy ( mocowane z obu stron stołu, nie jak w zwykłych od dołu ), natomiast kosa ma przeważnie na przemian montowane noże.

Co mogę Ci podpowiedzieć to zostaw kosę i bagnety, jedynie jeśli chcesz aby ładnie cięło to zamontuj sobie nożyki nacinane od góry z dużym zębem np:

http://agro-serwis24.pl/pl/p/Nozyk-kosy-gorno-nacinany-Claas-Rasspe-611203/76

Wiem że kosztuje ale miałem problem na końcu kosy jak trawę od miedzy łapało a teraz nawet nie próbuje stawać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Do Przemek1988

Za wschodnią granicą można kupić znacznie taniej. Takie przekładnie mają na ich allegro. Są problemy z przesyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

W dyskusji chodzi o przekładnię której zasada działania jest pokazana tu:

i tu:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Masz różne przekładnie, ja nie mam kątowej tylko coś jak w linku - Napęd przekazywany jest na skrzyżowanym pasku z osi poziomej na pionową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Czyli rozumiem z tego co piszecie i z zasady działania tej przekładni, że bez problemów mogę ją zamontować bez wymiany kosy i bagnetów, chociaż bardziej mi chodziło, czy szybsze ruchy kosy jej nie rozsypią, czy te typowo od schumachera są może jakieś mocniejsze, czy coś w tym stylu. Co do kosy górnoząbkowej, to mam taką właśnie założoną, nawet w poprzednim kombajnie jakim był Bizon Z056 taką założyłem i szedł ładnie, ale na Dominatora 106 to i tak słabo ;) w tym nowym, w kosie wymieniłem kilka nożyków, które kwalifikowały się do tego i po sezonie wyglądały gorzej od tych oryginalnych, dlatego też nie chcę kupować nowej kosy, jeżeli ma być takiej jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://agro-serwis24.pl/pl/p/Bagnet-podwojny-Schumacher-Claas-Dominator-Mega-Lexion-410100001/125

 

Idzie to założyć zamiast zwykłych bagnetów w Dominatorze 76? DO tego idą śruby M6x16 do mocowania nożyków?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj