same

dym z odmy

Polecane posty

same    0

witam mam pytanie odnosnie dymu z odmy w ciągniku fendt 309 ls turbomatic dym pojawia sie z po jakichś 10 minutach pracy ciągnika jest taki siwy i wychodzi nie tylko z odmy jak z gaszę ciagnik i odkręce korek wlewy oleju to z tamtąd tez zacznie uciekac ten dym co to moze byc dodam ze z tłumika na wolnych obrotach tez mozna zauwazyć taki lekki dymek niebiezki prosze o szybkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

jeśli ten dym jest teraz bardziej widoczny niż wcześniej i wydostaje się z otworu od wlewu oleju to znak, że zużyte są już pierścienie tłokowe, bo trochę tego dymku z odmy może być bo po to ona jest ale nie wiem czy u Ciebie jest on bardzo intensywny, możesz też wsadzić palec do odmy i zobaczyć czy na ściankach jest wyrzucony olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

zgadzam się z kolegą wyżej stawiam na pierścienie! choć ja nie dawno miałem podobny problem tylko w zetorze jak wyciągnąłem tłoki by zmienić pierścienie to okazało się że jest pęknięty jeden tłok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli są zużyte pierścienie wiąże się to z pobieraniem oleju przez silnik, i mocnymi przedmuchami, gdybyście zdjeli korek wlewu to by sadziło powietrze.

Dymienie z silnika, odmy tylko dość widoczne nie pisze tu o jednym zefirku świadczy o smażeniu się oleju silnikowego na czymś o zbyt wysokiej temperaturze, np. korbowodzie z obróconą panewką, wiąże się to ze stukami i spadkiem ciśnienia oleju, jeżeli jest to doładowany silnik z natryskiem oleju na denko tłoka tzw. jetoil to dymienie jest normalne, a ja stawiam na jeszcze jedną rzecz najpewniejszą, jest to dziadowski olej który się przepala zbyt mocno.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Właśnie jestem na etapie naprawiania "takich objawów" i są to pierścienie plus regeneracja głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

olej leje turdus myslałem ze to nie jest naj gorszy olej gdyby miał przedmuch to był by słaby a wydaje mi sie ze jest wrecz przeciwnie jest bardzo mocny a czy biezxe olej to nie wiem bo ciezko to sprawdzić bo jak anrazie to nim nic ciezkiego i długo nie robiłem teraz sparawdze go w kosiarce to zobzczymy on pochodził jakieć pół godziny nieraz tak po 10 albo 20 minut a olej jest w nim czysty prawie taki jak wlałem więc niew iem co to mzoe być dodam jeszce ze solnik tak dziwnie stuka ;a i jeszcze jedno w ciągniku pekniety jest blok i nie wiem czy czasem blok nie pękł na wylot i woda moze kapac do środka czy jest to mozliwe zeby woda do oleju leciała ?? chyba nie bo musiał by sie zrobic kisiel na korku oleju a tam nic nie ma poprawcie mnie jeśli sie myle

Edytowano przez same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

jeżeli woda dostałaby Ci się do oleju wtedy olej zrobiłby się jak mleko.......u siebie rozebrałem i jest to wydmuchana uszczelka plus to co wcześniej pisałem-właśnie jadę zawieść do szlifierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj