Skocz do zawartości
News
ReV

Smarowanie łożyska na kole zamachowym

Polecane posty

ReV    0

Witam, jak można łatwym sposobem bez zbędnego robzierania posmarować łożysko w obudowie koła zamachowego? Bo trochę go słychać. Proszę o pomoc.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O jakim łożysku mówisz, wyciskowym?

UrsusCzesio    306

Raczej chodzi o łożysko co siedzi w kole zamachowym. Ale to widze w kombajnie wiec jak tam dalej to wygląda to nie wiem

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Wiadomość z agroFakt.pl

ReV    0

Jest to łożysko, które napędza wszystkie pasy, jest zamocowane w obudowie. Tam gdzie rozrusznik.

Sadek    539

Jeżeli dobrze rozumiem to te łożysko smaruje się z szczytu koła pasowego lub w kole/kołnierzu na obwodzie jest otwór i trzeba ustawić na smarowniczkę (smaruję raz na sezon).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

bobytempelton    160

Jest kalamitka, tylko że jeżeli tę piastę-szajbę zakładał jasiu który nie zwrócił uwagi na wsadzenie otwotem w piaście do szajby to zapomnijcie o smarowaniu :D

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soltys147
      Chciałbym dorobić do mojej belarki centralne smarowanie łańcuchów. Niestety fabryczne zestawy sa strasznie drogie, więc myślę o jakimś zaadoptowanym systemie.
      Najbardziej chodzi skąd wziąć pompkę do oleju. Pędzle i wężyki to prosta sprawa.
      Ktoś z Was zrobił coś takiego? Czy np. pompa centralnego smarowania od tira do smaru (Można takie w miarę tanio kupić na szrocie) nadała by się - niestety tam chyba jest silnik elektryczny.
      Będę wdzięczny za wszelkie rady 
    • Przez PronarekP5
      Witam posiadam na sprzedaż części pochodzace z kombajnu Claas Dominator 88 s, a mianowicie :
      -Rozdzielacz hydrauliczny w idealnym stanie 
      -wariator jazdy kompletny stan również idealny 
      -koło pasowe skrzyni biegów w stanie idealnym 
      -pasy jezdne org claas jak nowe bez pęknięć itp. 
      Ceny do uzgodnienia 
    • Przez crystal169
      Cześć, mam problem w manitou mlt 735. Zaczeła piszczeć rolka napinacza paska alternatora.  Na zdjęciu jest zaznaczona ta rolka. Wymieniłem łożysko lecz na inne numery ponieważ takiego nie szło dostać w żadnym sklepie.  Więc znalazłem po wymiarach.  Zmieniłem wcisnąłem na prasie, oczywiście wciskane wewnętrzną strona,  nie wewnętrzna. I po skręceniu łożysko się nagrzewa po około 15 minutach jest dość gorące.  Co to może być za przyczyna czy ktoś się spotkał z czymś takim,  dodam że już drugie zmieniłem żeby sprawdzić czy tamto było jakieś z wadą niestety tak samo. 

• Przez benyk123
      Siemanko. W moim ursusie ost myslalem ze padly akumulatory i z ciekawosci zmierzylem ładowanie które ciagle rosnie i dochodzi do 17V  Nw czemu tak ale regulator mam od poloneza jezpol 12v i pisze na nim 14.4V, jest on dobrze przymasowany i nw skad takie duze ladowanie  Czy przez takie ladowanie  mogłyby  paść  akumulatory? z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkowników agrofoto
    • Przez szymonidas9
      Mam problem z nasmarowaniem tych smarowniczek od skib. Problem polega na tym, ze pomiedzy smarowniczkiem a sworzniem jest taka jakaby obrecz na krtorej chodza te skiby ktora sie obrocila i ni czorta nie mozna tam wcisnac smaru.. wiercenie otworu nic nie daje bo wietro ma ksztal stozka, i o ile te obrecz przewierce o swozniu nie ma juz mowy..
      Jest mi ktos w stanie powiedziec ile jest to w stanie wytrzymac bez smarowania? Plug rocznie orze okolo 70ha

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.