Skocz do zawartości
ReV

Smarowanie łożyska na kole zamachowym

Polecane posty

ReV    0

Witam, jak można łatwym sposobem bez zbędnego robzierania posmarować łożysko w obudowie koła zamachowego? Bo trochę go słychać. Proszę o pomoc.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O jakim łożysku mówisz, wyciskowym?

UrsusCzesio    304

Raczej chodzi o łożysko co siedzi w kole zamachowym. Ale to widze w kombajnie wiec jak tam dalej to wygląda to nie wiem

Edytowano przez UrsusCzesio

Wiadomość z agroFakt.pl

ReV    0

Jest to łożysko, które napędza wszystkie pasy, jest zamocowane w obudowie. Tam gdzie rozrusznik.

Sadek    450

Jeżeli dobrze rozumiem to te łożysko smaruje się z szczytu koła pasowego lub w kole/kołnierzu na obwodzie jest otwór i trzeba ustawić na smarowniczkę (smaruję raz na sezon).

bobytempelton    158

Jest kalamitka, tylko że jeżeli tę piastę-szajbę zakładał jasiu który nie zwrócił uwagi na wsadzenie otwotem w piaście do szajby to zapomnijcie o smarowaniu :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez banan575
      Podczas jazdy po drodze asfaltowej na 5tce ile fabryka da po jakims czasie zaczynaja chodzic jak zosemkowane i zaczyna telepac calym ciagnikiem. Jak sie skreci w lewo albo w prawo to przestaje ale jak sie jedzie znow po prostej to znow sie tak dzieje. os byla robiona koncowki drazka tez. Co to moze byc??
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Postanowiłem pogrzebać przy swojej strzale przed sezonem i wziąłem się za przednią oś, okazało się że cała oś ma luzy wiem, że można je wyeliminować nakładająć na sworzeń, podkładki. Mam jednak problem z wysunięciem tego sworznia a chciałbym to zrobić bez odkręcania misy olejowej i tu moje pytanie. Czy jest jakaś możliwość zrobienia tego bez wymiany oleju? ps. wiem zdjęcie nic nie mówi

• Przez AdeXZet
      Chciałem podzielić się pomysłem zgrupowania kalamitek i rozprowadzenia przewodów od łożysk do nowych kalamitek, tak jak jest rozwiązane w nowych maszynach niektórych producentów, dzięki czemu nie trzeba będzie latać po całym kombajnie z tawotnicą.
      Myślałem wykorzystać zwykły przewodzik do paliwa o średnicy 4-5mm i zwykłe kalamitki, co prawda nie przerobie tak wszystkich kalamitek ale większość powinno się udać co w sporym stopniu ułatwi smarowanie maszyny.
      Wykonywałem już pierwsze testy na stole warsztatowym i efekty są zadowalające.
      Piszcie co myślicie o tym pomyśle, wasze uwagi, pomysły wszystko może się przydać 

Pozdrawiam
    • Przez RolnikNockowa
      Witam, zakupiłem niedawno zetora 6748, czyszczę go do malowania, więc go rozkręciłem i tu mam zagwozdkę: Jak to jest z filtrem powietrza w nim? Powinien mieć olej , czy nie.? Po otworzeniu ścianki były wilgotne od oleju, ale w misce nic nie było, oprócz dużej ilości brudu. A druga sprawa: w przednim napedzie krzyżaki są całe w smarze (jak na załączonym obrazku) , wyczyszczę je, ale później nie wiem, czy mają mieć jakieś smarowniczki,żadnej nie widzę, czy trzeba im dać smaru tak z zewnątrz. Proszę o pomoc.