dawid5508

Pchły w kurniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid5508    2

Mam problem z pchłami w kurniku. Nie po raz pierwszy bo z zeszłym roku też miałem ;[ . Tępiłem je dosyć długo i różnymi sposobami, ale nieskutecznie. Kilka razy sprzątałem kurnik i białkowałem wapnem, pryskałem opryskami na mszyce, a nawet je opalałem. Po jakimś czasie same się wyniosły. Najgorsze jest to że siedzą w każdej nawet najmniejszej dziurce. W tym roku to samo jest ich wiele aż czerwono miejscami :unsure: . Część ich gdzie najwięcej to je przypiekłem, ale co z resztą? Macie jakieś skuteczne środki na nie, albo coś innego? Jutro będę białkował i sprzątał zobaczę czy coś pomorze, każdy pomysł mile widziany. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ja muchozolem pryskam ale to tak na pare dni spokoju niestety jak jest gorąco to jest tego pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja też muchozolem pryskałem, ale na długo w zeszłym roku nie pomagało i dosyć kosztowne żeby cały kurnik opryskać.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Odpada ponieważ pisze nie stosować u niosek jaj konsumpcyjnych, a ja mam właśnie jaj konsumpcyjne.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Kolego to prawdopodobnie nie są pchły. Czy te pasożyty gryzą kury, kiedy w dzień czy w nocy? Podejrzewam że to mogą być tzw. ptaszynće ektopasożyty ptaków. Tak to wygląda? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Dermanyssus_gallinae_mite.jpg http://www.summagallicana.it/lessico/a/acaro%20rosso%20Dermanyssus%20gallinae.jpg Ciężko jest zabić te pasożyty, można jedynie ograniczać ich inwazję talkiem. Skutecznie się je niszczy gdy masz pusty kurnik. Ten lek Puralyl co kolega wyżej stosował można ale miedzy cyklami produkcyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Dokładnie to jest to! Nie zauważyłem żeby kury były pogryzione, ale muszę kilka sztuk złapać i to sprawdzić. Zawsze mogę kury przegonić do drugiego budynku który jest pusty tylko mam pytanie na jaki czas nie może być kur w kurniku? Gdzie mogę ten środek kupić, lub jakiś inny na to? I czy jak kurczaki które są od razu obok kurnika też muszę je wysiedlić( pewnie tak bo pasożyt się i na nie przeniesie)?

Ps skąd to się bierze?

Edytowano przez dawid5508

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Na ten lek jest 21dni karencji, a dostaniesz go pewnie u jakiegoś weta. Na pewno masz pogryzione kury bo ptaszyńce są krwiopijne(na skórze małe czerwone plamki) i przy intensywnych inwazjach mogą padać kurczęta, dlatego musisz wyczyścić kurnik i spryskać tym środkiem tak jak wet powie. Skąd się to bierze? Masz gołebie? Ptaszyńce mogą się przenosić z innych ptaków tj. gołebi (może od sąsiada?) albo dzikiego ptactwa. Nie jest to dla kur przyjemne bo one pasoytuja w nocy i nie daja im spać dlatego możesz mieć zmniejszoną nieśność lub przyrosty, utratę piór. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Super dzięki niestety mam gołębie i nośność właśnie zmalało z 11 jaj( na 12 kur) do 7-8 dziennie. Utratę piór nie zauważyłem. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

To gołebnik też trzeba spryskać, ale jeżeli to gołebie ozdobne to nie musisz ich przesiedlac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@paktofonikas1987 Kupiłbym ten preparat ale jest na 1500 m2 powierzchni, a ja mam razem z gołębnikiem ok.35-40m2

@kony111 Jak są gołębie pocztowe to trzeba je przesiedlić?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Odnawiam temat

Problem z ptasznicą powrócił ;[ Miałem już jakiś czas spokoju, ale to nie trwa długo. Mam pytanie czy pojawiły się jakieś nowe środki na ptasznice które można stosować jednoczesne na pomieszczenia i na kury.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj