leszczu19901

Zetor 7211 Niebieski dymek

Polecane posty

jakub3507    101

Wymienione zostały pompa paliwowa,tuleje,tloki,pierscienie.Były sprawdzane wtryski i są dobre.Gdy jest zimny licho pali i nie chce wejść na obroty.Oraz gdy jest zimny dymi.Co to może być.Prosze o odpowiedzi.

 

Połączony

Kolego - pisownia !!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

może jeszcze pierścienie się nie dopasowały


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz co te ciagniki jak sa niskie temperatury to przez jakies 10 sekund ciezko wchodza na obroty jak by pracowal na 3 gary i wlasnie puszczaja niebieski dym ogolnie praktycznie caly czas jak podstawisz pod jakims budynkiem zobaczysz na niskich obrotach dymek taki urok to nie jest silnik perkinsa ze tam nic nie dymi :( Jak ma moc . nie ciagnie oleju i spalanie w normie to zostaw temat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipi595    0

Wymienione zostały pompa paliwowa,tuleje,tloki,pierscienie.Były sprawdzane wtryski i są dobre.Gdy jest zimny licho pali i nie chce wejść na obroty.Oraz gdy jest zimny dymi.Co to może być.Prosze o odpowiedzi.

 

Połączony

Kolego - pisownia !!!!!!

Mam pytanie do kolegi , czy kolega już wie co jest przyczyna dymienia w ciągniku ?Ja mam tak samo w 7211 kupiony 1,5 roku temu

wszystko sprawdzone i tak samo wali dymem jak z lokomotywy , strach na szosę wyjeżdżać bo dowód zabiorą. Głowice nowe .Zimny jak zapala to słychać jakby zawory uderzały o tłoki , potem łapie na kolejne cylindry . A żeby go rozgrzać to trzeba przejechać 5km

dopiero dymienie trochę znika. Było już trzech mechaników i każdy gada co innego . Wymiana kolejnych części nic nie daje . Mam

go już dość , tylko z kasą krucho bo bym się go pozbył i kupił innego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak zawory walą po tłokach to przestawiony na rozrządzie ale może być za wczesny wtrysk paliwa i tak słychać że zawory walą tak zwany twardy odgłos pracy i kopci jak lokomotywa. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Witam.Mnie znowu co innego dziwi że zaczoł między 1 a 2 głowicą olej sączyć ale chodził git i ani dymka nie walną jak już wiadomo chwile pochodził tak 5 min no to wymieniłem uszczelki pod głowicą na taki 1,5 mm i teraz też chodzi git tylko tylko że lekko kopci szarym dymem przy dodawaniu gazu to co kurcze się mogło zmienić czy to przez ustawienie zaworów(ustawiane na mijanke 1 z 4 i 2 z 3) czy macie jakiś pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub3507    101

Wszystko jest już zrobione okazało się że trzeba było wyjąć jakieś podkładki z pod głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulviq    0

Wszystko jest już zrobione okazało się że trzeba było wyjąć jakieś podkładki z pod głowicy

możesz powiedzieć jakie podkładki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulviq    0

u mnie objawy takie same jak u @jakub3507 tylko u mnie nie była wymieniana pompa ani regenerowana i nie ma podkładek pod wtryskiwaczami. Nie mam juz pojecia co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

a mnie znowu coś martwi otóż robiłem dziś troche cięższą robote jakieś 3 godziny i okazało sie że 0,5 litra oleju wywaliło odmą pracował bez przerwy na 2300 obr z odmy nie dymi na niebiesko ale jak się dobrze przyjrzeć to taka para leci ale szara niewiem czy przedtem tak było bo tak to zawsze do 2000 tys pracuje.Co myślicie o tym? kopa ma bo 3 m cyklotiler ciągną 2 i 3 polową. Tak zauważyłem że z wolnych obrotów teraz jak się dodaje gazu to niebieski dymek puszcz jak jeste ciepły też, cos się kurcze zaczeło dziać jak zmieniłem uszczelke pod głowicą z 1,2 mm na 1,5 mm ciekawe dlaczego bo zawory ustawiłem normalnie na mijanke na 0,35 nawet żeby za ciasno nie było. Macie jakieś rady bo to wkurza jak diabli

Edytowano przez ZETTI77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj