Skocz do zawartości
nasil90

finansowanie fabryczne

Polecane posty

wiesko    12

Oni finansuja Simensem chyba. Na forum jest temat o ich finansowaniu. Male oprocentowanie wyszlo przy tej ofercie. Mi jak DeLage Landen robilo oferte finansowania NH to kredyt z banku wyszedl ciut taniej nawet z oplatami i prowizjami.

janusz20    105

Sprawdziłem wielu kredytodawców no i oni wychodzą najkorzystniej, w poniedziałek mam mieć jeszcze spotkanie z PKO zobaczę co dadzą, powiedziałem od razużę muszą mi dać ofertę lepszą od Delagelande bo bez lepszej nie maja co przyjeżdżać.

Na przykład EFL startował z 12% w okresie całego kredytowania zszedł do 10% dalej nie cisnołem bo na dzień dobry delagelande dało około 9%.

I tak sie zastanawiam czy nie ma w tym jakiejś świni ukrytej.

wiesko    12

DeLage ogolnie to jest to samo co BGZ jeden obcy kapital wiec jezeli masz przypadkowo konto na gospodarstwo w tym banku to ciut lepiej wychodzi bank.

Wiadomość z agroFakt.pl

herbpio    6

Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z kupnem cięgnika na kredyt? Czy zwrócony vat musi wpłynąć na konto kredytu? Czy mogę te pieniądze zainwestować w coś innego? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika na kredyt, chciałbym za zwrócony vat przerobić stodołę na magazyn. Dodam że interesuje mnie ciągnik zetor.

Darek578    0

Więc tak w tym roku zkorzystałem z działania 126 przywracanie potencjału i kupowałem claasa i inne maszyny do sadu. Finansowanie w Claasie, cały zwrot i vat zostały przelane na konto banku. Ale to była moja decyzja czas od wziecia kredytu do zwrotu bez odsetek bardzo ważne przy dużym kredycie ale też spłaty roczne wiec to może dlatego. Bez prowizji w innych bankach nawet spółdzielczych od 8do 10tyś więc uważam że kredyt wyszedł u nich najlepiej. Na pozostałe maszyny oprócz ciagnika troche większe odsetki. Ale agencja zwróciła i wszystko jest ok moge polecić, chociaż kiedyś podobno kredytów udzielał nie Claas tylko Paribas i wtedy było troche gorzej.

tompil    3965

Ma ktoś doświadczenie z finansowaniem fabrycznym na ciągnik?
Czy oprócz Kuboty jakaś firma daje całkowicie darmowe finansowanie zakupu ciągnika? Bo z tego co się orientowałem to w Kubocie jedyny koszt to obowiązkowe ubezpieczenie AC.

Madziik    0
Napisano (edytowany)

Orientujecie się jak wygląda finansowanie fabryczne nowych maszyn?

Korzystał ktoś kiedyś z tych ekstra ofert 4*25% ? Bo jak na razie wydaję mi się, że to niezły chwyt marketingowy i poniżej 3% nie schodzą :)

Będę korzystać z prow, kasy na maszyny swojej aż tak dużo nie trzeba ale myślę o tym aby częściowo wziąć kredyt i zostawić sobie gotówkę.

Jak wy finansujecie nowe maszyny?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Madziik    0

ja mam agco i narazie niby na 0% i mam rozlozone 4x25%

No właśnie od nich czekam na ofertę..:) 

ale 4*25% to na 2 lata rata co pół roku czy na 4 lata?

i jaki sprzęt?

krzychuuuuu    18

ja mam ciągnik finansowany w 100% brutto w bzwbk na 3 lata i odsetek będzie ok 3 tys

Napisz jaka cena ciagnika i na jakich zasadach bo 3 tys to bardzo malo jak finansujesz cala kwote. Mi w AGCO tez policzyli ponad 3 tys ale przy wkladzie wlasnym 50tys i vat po 3 miesiacu

cena ciągnika prawie 300 tys brutto dokładnie już nie pamiętam vat oddać musiałem po 3 mies do tego w ciągu 3 mies zabrali ze zwrotu arimr a teraz spłacam połowe ceny netto i wszystkich kosztów będe miał ok 3 tys poprostu nie opłacało mi sie brać kredytów w bankach komercyjnych 

była jeszcze możliwość zakupu 2x50% i chyba 4x25 za przysłowiową złotówke kosztów ale dlatego że brałem cały prow na raz nie miałem tyle $ i skożystałem z opcji że finansują mi cały ciągnik 

ralf3635    0

Czesc ,ktos ostatnio kozystal z finansowania fabrycznego john deere lub uslug banku Agricole -jakie opiie

Madziik    0

cena ciągnika prawie 300 tys brutto dokładnie już nie pamiętam vat oddać musiałem po 3 mies do tego w ciągu 3 mies zabrali ze zwrotu arimr a teraz spłacam połowe ceny netto i wszystkich kosztów będe miał ok 3 tys poprostu nie opłacało mi sie brać kredytów w bankach komercyjnych 

była jeszcze możliwość zakupu 2x50% i chyba 4x25 za przysłowiową złotówke kosztów ale dlatego że brałem cały prow na raz nie miałem tyle $ i skożystałem z opcji że finansują mi cały ciągnik 

no to, że tak powiem "łaski: nie robią, bo prawie, że całą kwotę spłacasz w ciągu 3 miesięcy.

Ja mam ofertę w sumie 0% jeżeli chodzi o odsetki (500 zł wpłata na wstępie + chyba 250-300 wpis banku do dowodu ) - więc kosztów max 1000zł.

Kredyt 150 tyś na 3 lata z ratami miesięcznymi.

Maszyny na prow, na kredyt biorę kwotę netto jaką muszę po zwrotach z prow i vat osobiście zapłacić - tylko też, wkład własny w kredycie wysoki.

kolego nie spłacam całej kwoty w ciągu 3 mies tylko vat od całego ciągnika i połowe wartości ciągnika netto gdyż miałem w prow wpisaną zaliczke połowe wartości wniosku i drugą połowe co mi zwrucili poszła na spłate kredytu a reszte płace w półrocznych ratach (co pół roku jedna rata ) i tak przez 3 lata

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadek
      Witam.

Mam taki problem, rodzice przekazali mi część gospodarstwa a część zostawili sobie. Tata osiągnął wiek do wcześniejszej emerytury i  w dzierżawę tą ziemię przepisał na mnie (syna). I tu zaczyna się problem gdyż starostwo nie chce zarejestrować umowy dzierżawy a KRUS daje decyzję odmowną z powodu że umowa nie jest zarejestrowana.

Czy jest jakaś możliwość aby tata dostał emeryturę?

• Przez karino25
      Witam, nie moge znalezc odpowiedzi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Czy rolnik musi miec rachunek w banku czy wystarczy np osobiste konto? Chodzi mi o przelewy gdzie dochodzi 7% podatku zryczałtowanego. Czy na osobiste konto tez doliczą ten podatek?

• Przez PATr
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html
    • Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Mathieu92
      Noszę się z zamiarem kupna ciągnika, i ewentualnego wzięcia kredytu. Zastanawiam się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową(bo ze spłatą nie uważam żebym miał problemy)  Mianowicie na krusie obecnie nie jestem i na razie nie chcę być, więc staram się nie widnieć również na fakturach za sprzedaż płodów rolnych jak i fakturach kupna ŚOR. Niestety również moja obecna umowa o pracę którą mam od nie dawna widnieje na 2000zł brutto.  Czy sprzedaż płodów rolnych na siebie może w jakikolwiek sposób zwiększyć moją zdolność?  Jak bardzo mogę ją zwiększyć, albo na jak duże sumy muszą te faktury opiewać żebym dostał kredyt/raty na ciągnik używany w kwocie 30-40tys złotych.