Zaloguj się, aby obserwować  
withanight

Pola uprawne w obrębie wałów przeciwpowodziowych.

Polecane posty

withanight    1108

Chciałbym żeby w temacie wypowiedziały się osoby, które uprawiają ziemię w obrębie wałów przeciwpowodziowych.

 

Czy są na forum takie osoby ?

 

 

 

 

Pytanie dotyczy przepisów obsiewania terenów wokół wałów.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

traktujesz o międzywalu czy o obszarze samych wałów przeciwpowodziowych? zasadniczo charakter obszaru zależy od ochrony jaką jest objęty natura2000, osn itd, na terenie zalewowym nie wolno głównie sadzić drzew ani zmieniać rzeźby terenu, ale i tak nikt tego nie kontroluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

traktujesz o międzywalu czy o obszarze samych wałów przeciwpowodziowych? zasadniczo charakter obszaru zależy od ochrony jaką jest objęty natura2000, osn itd, na terenie zalewowym nie wolno głównie sadzić drzew ani zmieniać rzeźby terenu, ale i tak nikt tego nie kontroluje

 

 

Chodzi mi dokładnie o obszar między rzeką a wałem.

 

A jeszcze dokładniej - Czy rolnik ma prawo obsiać zbożem teren przy samej podstawie wału p-powodziowego ???


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w naszej okolicy przy podstawie wału z każdej jego strony biegnie droga więc drogi zaorać nie bardzo co innego trawę skośić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

U mnie w okolicy tam gdzie rolnicy maja jeszcze nie wywłaszczone grunty sieja zboża buraki itp. Oczywiście na własne ryzyko podatków nie płacą bo wiadomo woda może zabrać plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

w naszej okolicy przy podstawie wału z każdej jego strony biegnie droga więc drogi zaorać nie bardzo co innego trawę skośić.

 

 

A no widzisz , Ty uważasz, że drogi zaorać nie bardzo, ale był taki jeden u mnie, który się tym nie przejmował i na drodze sobie owsa zasiał i zakaz wjazdu postawił.

 

Chcę wiedzieć jak to wygląda ze strony prawnej , czy to nie jest z jego strony samowolka , czy wymagane jest pozwolenie obsiania podstawy wału.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nikt nie pozwoli obsiać drogi przy podstawie wału, przede wszystkim pogarsza się jego właściwości ochronne i utrudnia dojazd służb ta droga ma takie samo znaczenie jak droga przeciwpożarowa w miastach, później dzieją się takie akcje jak 2 lata temu, że worki trzeba targać na plecach pół kilometra, bo nie da się wjechać ciężkim sprzętem, zobacz sobie na geoportalu jaki zasięg ma sam wał wraz z drogą (u mnie droga ma z tego co pamiętam tylko 3m, ale to od strony rzeki), a obsiewanie jej jest jak najbardziej praktykowane z drugiej strony, lecz wynika to głównie z tego, iż nikt wału nie wykasza, więc droga zasadniczo nie jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

nikt nie pozwoli obsiać drogi przy podstawie wału, przede wszystkim pogarsza się jego właściwości ochronne i utrudnia dojazd służb ta droga ma takie samo znaczenie jak droga przeciwpożarowa w miastach, później dzieją się takie akcje jak 2 lata temu, że worki trzeba targać na plecach pół kilometra, bo nie da się wjechać ciężkim sprzętem, zobacz sobie na geoportalu jaki zasięg ma sam wał wraz z drogą (u mnie droga ma z tego co pamiętam tylko 3m, ale to od strony rzeki), a obsiewanie jej jest jak najbardziej praktykowane z drugiej strony, lecz wynika to głównie z tego, iż nikt wału nie wykasza, więc droga zasadniczo nie jest potrzebna

 

 

 

I o takie wyjaśnienie mi kolego chodziło . A słyszałeś może o jakimś specjalnym pozwoleniu, które zezwala na posianie u podstawy wału ale tylko roślinami "wiążącymi ziemie" ??


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Art. 82.1. Obszary bezpośredniego zagrożenia powodzią obejmują:

1) tereny między linią brzegu a wałem przeciwpowodziowym lub naturalnym wysokim brzegiem, w który

wbudowano trasę wału przeciwpowodziowego, a także wyspy i przymuliska,

2) obszar pasa nadbrzeżnego w rozumieniu ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i

administracji morskiej,

3) strefę przepływów wezbrań powodziowych określoną w planie zagospodarowania przestrzennego na

podstawie studium, o którym mowa w art. 79 ust.2.

2. Na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią zabrania się wykonywania robót oraz czynności,

które mogą utrudnić ochronę przed powodzią, w szczególności:

1) wykonywanie urządzeń wodnych oraz wznoszenie innych obiektów budowlanych,

2) sadzenie drzew lub krzewów, z wyjątkiem plantacji wiklinowych na potrzeby regulacji wód oraz roślinności

stanowiącej element zabudowy biologicznej dolin rzecznych lub służącej do wzmacniania brzegów,

obwałowań lub odsypisk,

3) zmiany ukształtowania terenu, składowania materiałów oraz wykonywania innych robót, z wyjątkiem robót

związanych z regulacją lub utrzymywaniem wód oraz brzegu morskiego, a także utrzymywaniem lub

odbudową, rozbudową lub przebudową wałów przeciwpowodziowych wraz z ich infrastrukturą.

3. Jeżeli nie utrudni to ochrony przed powodzią, dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej

może, w drodze decyzji, na obszarach, o których mowa w ust. 1:

1) zwolnić od zakazów określonych w ust. 2,

2) wskazać sposób uprawy i zagospodarowania gruntów oraz rodzaje upraw wynikające z wymagań

ochrony przed powodzią,

3) nakazać usunięcie drzew lub krzewów.

4. Organem właściwym do wydania decyzji, o których mowa w ust. 3 dotyczących obszaru pasa

nadmorskiego, jest dyrektor właściwego urzędu morskiego.

 

Życzę miłej lektury.

http://www.gryfino.powiat.pl/old/aktualnosci/2007-11-30_pzzk/prawo_wodne.pdf

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

prawo wodne dokladnie reguluje te odleglosci od strony rzeki 6m, od drugiej 3 m-moge sie mylic wiec sprawdz w ustawie-nie jest taka dluga, u nas dzieki takim co orali do samego walu o malo nie doszlo do katastrofy 2 lata temu, a teraz zamiast paru ha kukurydzy jest plaza :D ,ktora kosztowala ok. 20 mln-tyle poszlo na naprawe walu i wyrownanie miedzywala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w jakim celu wyrównywano międzywale? przecież woda raczej nie pozostawiła dużych nierówności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Chciałbym żeby w temacie wypowiedziały się osoby, które uprawiają ziemię w obrębie wałów przeciwpowodziowych.

 

Czy są na forum takie osoby ?....

a powiedz mi jak masz ujęte w Rejestrze Gruntów te wały?

Jak U. Gminy podchodzi do podatku od takiego gruntu?

Pytam bo kupiłem działkę i wał przy rzecze jest wpisany jako tereny różne, ba przy akcie notarialnym musiałem zapłacić parę groszy do US za te "tereny różne".

U mnie jest tam obecnie bajzel bo kopali rzekę i zniszczyli darń.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

kissmy-ja mieszkam nad wisla a nie nad jakas rzeczka[w gorach to byle potok potrafi setki kubikow ziemi wyrwac] w wyrwe poszlo 55 tys workow piachu a wszystko przez pole kukurydzy a ze to byl maj wiec rwalo rowno -brzeg,miedzywale,i sam wal, na dlugosci ok.kilometra na polu powstala plaza do 1 metra piachu[tylko nad wisla nikt sie nie chce kapac] i teraz sami pilnujemy zeby nikt tam nic nie robil a jak nie to policja i mandat 100-jest odpowiedni paragraf,znajomy zaplacil.

u nas wal jest panstwowy-jeszcze za austro-wegier budowany- po komasacji wiekszosc terenow za walami[takze moje] zostaly wymienione na inne grunty i teraz naleza do powiatu albo gminy, ale w okolicy sa tez prywatne tereny w miedzywalu


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

a powiedz mi jak masz ujęte w Rejestrze Gruntów te wały?

Jak U. Gminy podchodzi do podatku od takiego gruntu?

Pytam bo kupiłem działkę i wał przy rzecze jest wpisany jako tereny różne, ba przy akcie notarialnym musiałem zapłacić parę groszy do US za te "tereny różne".

U mnie jest tam obecnie bajzel bo kopali rzekę i zniszczyli darń.

 

 

 

 

Nie mam żadnych rejestrów, bo nie ja jestem użytkownikiem tych gruntów, lubię powędkować , w zeszłym roku znalazłem, fajny dojazd do wody to sobie jeżdziłem ujeżdżonymi ścieżkami obrośniętymi trawami.

 

W tym roku też się wybrałem w tamto miejsce, przejeżdżam przez wał, patrze i co widzę ??

 

Kilometr duktu przeorany , posiany owies , i tablica na drzewie "teren prywatny", mało tego były obwarowania z drutu kolczastego, ale ktoś już się tym zajął i zostały tylko pale. Ale strach tam wjechać(są koleiny) czy desek z gwoździami nie porozstawiał.

 

Bo dwóch zapasówek w samochodzie nie mam.

 

 

 

 

Dzięki @Stasiek za ustawę , chętnie się z nią zapoznam.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj