Zaloguj się, aby obserwować  
michal18

opłacalność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal18    0

kupiłem w tym miesiącu całą gospodarkę od sąsiada razem z owczarnią o wymiarach 10 x 35m i zastanawiam się jak ją wykorzystać. myślałem aby ją przystosować do opasu byków ale nie jestem zbytnio w tym temacie zorientowany, bo mam do tej pory same tuczniki, ale przy obecnych cenach żywca chyba zostanę przy 800szt. na rok i stąd moje zainteresowanie opasam. czy ktoś mi moze powiedzieć jaka jest opłacalność takiej hodowli- myślałem nad zakupem cielaków 70-80 kg i opasaniem ich do 700kg. czy da się w ten sposób zarobić i jak przerobić budynek . za wszystkie porady z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

myślę że jak juz masz pordukje tucznika to znasz sie na tym i bym ta stara owczarnie zaadaptowal dla tucznikow B) wkoncu wieksze ilosc to i wieksza konkurencja B) nom i moze wieksza oplacalnosc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja bym radził opasy opłaca sie je chodować bo jak masz tuczniki to przy tej cenie zboża lepiej je sprzedać opasy to jak masz 2 letniego mięsnego byka to zarobisz ok 3000 zł za sztukę do tego koszty chodowli jak byś chodował z 10 opasów po 2 latah 30 000 masz


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak mozesz zarobic na opasie 3000 zl?? Podaj mi to wyliczenie. Zakladajac,ze wyjdzie Ci za niego 4000 przy sprzedazy i odlicz ciele ok 700 zl. To co on,przez dwa lata zje za 300 zl?? Robocizny wcale nie licze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja bym rozpoczął hodowle bydła na twoim miejscu. przy tej cenie żywca ciężko jest ujechac na samych świniach. Za byki co jakis czas wpadnie troche pieniędzy. a hodowla nie potrzebuje dużych wydatków, jeszcze jak masz pusty budynek to niema na co czekac B) POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ile tak właściwie można zarobić na opasie ? Bo właściwie nigdy tego nie liczyłem. Możecie to wyrazić w procencie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

dzięki za rady chyba zdecyduję sie na opasy . czy kupić odrazu całą obsadę czy lepij kupować np. 5 co miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Moim zdaniem lepiej kupywac po np. 5szt. bo przy sprzedazy będziesz miał stopniowo pieniadze jedne bedziesz sprzedawał a drugie kupywał.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kupuj stopniowo. kupno na raz całej obsady to ryzykowne posunięcie. Nie dość że to duży wydatek to jeszcze nie wiadomo jaka cena będzie przy sprzedaży. tak to zawsze część uda sie sprzedać po dobrej cenie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

lepiej kupuj stopniowo przynajmiej jak sprzedasz jednego kupisz cielaka i miejsce uzupełnione a tak to duży wydatek bedzie


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

kupuj co kilka miesięcy najepiel. Wtedy nie będziesz musiał sprzedawac wszystkich razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

a jak kupujecie cielęta - przez jakiegoś pośrednika czy sami jeżdzicie po skupach i kupujecie i jaka jest obecnie cena za byczka ok. 80kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja w lipcu 5 dniowego byczka sprzedałem za 700zł


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pejus94 też kiedyś tam mi się udało. Facet przyjechał po innego i innego wziął :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj