rolnikbezpola

Co jest lepsze?

Polecane posty

co jest według was lepsze Fadroma, tur, czy teleskop? Jak dla mnie najlepsza jest:

 

Fadroma-do prac ziemnych

teleskop-do prac typu krokodyl, bele palety itp.

tur-cena i.............?


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

według mnie najlepsze to teleskop. Wszystkie koła skrętne, wysoki wysięg, spory udźwig. Wado jest cena i praktycznie nie można wykorzystać sprzętu do innego celu niż ciągnięcie przyczepy. Co prawda jest ładowarka z TUZ-em ale cena....

Tur jest dobry ale ma mniejszy udźwig i wysokość podnoszenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

według mnie też teleskop jest niskie wysoko podnosi zmieści się do niskich budynków ze sklepieniem


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czy cena ładowarki nie przebije ceny dobrej fadromy, paleciaka do fadromy można zrobić

 

 

 

 

 

 

 

<----64 post (okrągłą komputerowa rocznica)


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja mysle ze najlepsza był by telekop ale chodzi ci o nowy czy uzywany bo jak nowy to się raczej nieplaca teleskopy sa zwrotne i wszedzi wjadą


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce kupić tylko wytypujemy maszynę idealną. dopisuje do Fadromy

+duży ciężar(ugniatanie kiszonki)


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jeśli chodzi o najbardziej uniwersalną to teleskop, ale to co jest do wszystkiego to czasem .....

 

Po pierwsze trzeba określić co przede wszystkim ma się tym robić !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Według mnie to wszystko co miałby ten sprzet robic .Jezeli miałbys cos kłasc na naczepy ciezarowe skorupowe to zapomnij o TUR-ze .do tego nadałaby sie fadroma albo teleskop . Jezeli ten sprzet miałby np.tylko pracowac z balotami to po co ci fadroma .Jezeli miałby wykonywac wiele róznych prac to fadroma i teleskop by sie nadały tylko wiadomo ze teleskop jest bardziej wszechstronny ,mniej pali ,i wiecej zrobi bo i wyzej podniesie chociaz ma mniejszy udżwig . Warto sie zastanowic nad tym co dana maszyna ma robic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W sumie nie wiem dlaczego tak wszyscy jesteście za teleskopem, że taki wszechstronny.

Jak ktoś wcześniej napisał ja coć jest do wszystkiego to jest do ... .To że wszyscy zachwycają się teleskopem to wg. mnie raczej moda.

Jak ktoś miał okazję pojeździć teleskopem i fadromą (ładowarka przegubowa, łamana na środku), a zwłaszcza przegubową z teleskopem lub nawet dobrze, sensownie pomyśli to wie że przy ład. przegubowej teleskop wymięka. Jedyną zaletą typowego teleskopu jest wysokość podnoszenia, która u najmniejszych teleskopów wynosi ok 5m, zazwyczaj wynosi 6-7 a największych do kilkunastu metrów.

Niech ktoś mi wytłumaczy gdzie w rolnictwie na co dzień wykorzystuje się tak wysokie podnoszenie, poza stogowaniem słomy. A jakby sie uprzeć to przegubowa również po zastosowaniu przystawki stogującej tak samo wysoko podniesie, bo przecież nikt nie wykorzystuje maksymalnego udżwigu przy stogowaniu, tylko gdzieś 20 do 30 % maksymalnego.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
teleskop jest zwrotny i bardziej kompaktowy niż fadroma

 

No ty napewno nie jeździiłeś ani fadroma ani teleskopem, ani nie widziałeś obydwu w pracy, jak piszesz że teleskop jest bardziej zwrotny od fadromy.

Ładowarka przegubowa o takich samych gabarytach zewnętrznych jak teleskop potrzebóje o wiele mniej miejsca niż teleskop.

Przykład.

Jeśli nabierasz ładunek i ładujesz na wąski środek transportu, stojcy równolegle do kierunku jazdy ładowarki nabierającej np: wapno, to żeby wysypać na przyczepę musisz:

- ład. tel. przestawić całą o 90 stopni

- ład. przeg. tylko tyle żeby przednia oś była równoległa do przyczepy a tył może być całkowicie skręcony

Może niezbyt obrazowo to opisałem ale jak ktos widział jedno i drugie w pracy to wie doskonale o co chodzi.

 

Wytłumacz mi co znaczy bardziej kompaktowy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

mniej miejsca zajmuje chyba że chodzi o bardzo małą fadromę to wtedy fadroma jest bardziej kompaktowa,a ładowarka i tak ładowarka teleskopowa ma wszystkie koła skrętne i można wybrać styl jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
W sumie nie wiem dlaczego tak wszyscy jesteście za teleskopem, że taki wszechstronny.

no fadroma do budynku nie wjedziesz, a nawet jesli to nie bedziesz sie mogl swobodnie w nim poruszac.

fadroma lepsza jest do prac ziemnych, tam gdzie trzeba pchac, natomiast do ladowania to zdecydowanie teleskop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas często Fadromy spotyka się na składnicach ładują węgiel, wapno i sobie nawet dobrze radzą ale uważam ze do takich prac to jest dobra na duży terenie ale do obory mocno wysoka i trochę powolna zajmuje dużo miejsca

 

<<--1000post :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
no fadroma do budynku nie wjedziesz, a nawet jesli to nie bedziesz sie mogl swobodnie w nim poruszac.

fadroma lepsza jest do prac ziemnych, tam gdzie trzeba pchac, natomiast do ladowania to zdecydowanie teleskop

 

Jak uważnie przeczytałeś mój post to jest tam napisane że ,,o takich samych gabarytach zewnętrznych".

I co wy wszyscy z tą ,,fadromą", czy wy innych ładowarek przegubowych nie widzieliście ?

Choćby manitou MLA, ahlman AF, atlas TR, jcb AGRI itd.

No i tu @brzozak sie mylisz bo chyba nie widziałeś obu maszyn w akcji w ciasnych i krętych budynkach. Tam gdzie teleskop wymięknie, to ład. przgubowa (używajmy raczej tego określenia a nie fadroma. Bo fadroma to jednak inne gabaryty i inna waga :P ) będzie śmigać aż miło.

Przy nacisku na określenie ,,takie same gabaryty zewnetrzne"

 

@ agrotron 155

Zgodze sie z tobą że ład. tel. ma cztery koła skrętne. I co z tego żeby łyżkę u ład. tel. przestawić np: 0,5 m w bok to musisz cofnąć i z powrotem do przodu lub odwrotnie. Tymczasem ład. przeg. aby ruszysz kierownicą w lewo lub prawo na postoju bez ruszania. Bardzo ważna cecha przy nakładaniu na środ. trans., czy przy dokładanym nabieraniu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no w temacie jest fadroma to do niej sie odnosze.

jesli chodzi o maszyny o tych samych gabaratach to zwrotnosc tez jest podobna, wieksza moze byc dla przegubowych z uwagi na to ze moga byc wezsze.

jest juz taki stricte temat o ladowarkach teleskopowych vs przegubowe, wiec tutaj nie ma sie co przekrzykiwac :P poprostu inaczej odebralem ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Z całym naleznym szacunkiem ale moim zdaniem to albo masz ładowarke przegubowa (mała fadrome) albo ktos ze znajomych ma i nie widziałes jak pracuje ładowarka teleskopowa :P Przegubowa moze i jest wszechstronna ale napewno wyzsza co nei dodaje jej zwrotnosci . Nie wiem czy wiesz ale ładowarki teleskopowe posiadaja taka funkcje jak 3 typy skrętu czy nawe 4 typy . Ta funkcja nie jest stosowana w przegubowych ładowarkach bo nic by to w nich nie dało . jezeli chodzi o załadowywanie np.wapna na naczepe to napewno ładowarka teleskopowa nei ma sobie równych czy nawet przestawienie sie o 0.5m nie stanowi problemu i napewno szybciej jest to zrobic teleskopowa niz przegubowa .Gadnie ze zachwalanie ładowarek teleskopowych jest moda napewno nie jest prawda poniewaz jezeli wielu tak twierdzi to cos musi w tym byc . Np. przy załadunku na naczepe wywrotke TIR-a nie jestes w stanie siegnac na nia przegubowa a jezeli siegnie to napewno nie usypiesz zadnego stozka chyba ze masz fadrome ale ona nie ma juz małych gabarytów . Napewno wysieg teleskopowy jest bardzo czesto wykorzystywany moze nie u ciebie ale u innych napewno . nie mozemy oczywiscie porównywac ładowarek które maja naped na jedna os i tylko jedna os skretna ale te które maja wszystkie skretne i naped 4/4 napewno nei ustepuja przegóbowym a nawet sa o wiele bardziej wszechstronne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ Maxi King

 

Napisałem wyrażnie t a k i e s a m e g a b a r y t y z e w n ę t r z n e (kłania się czytanie ze zrozumieniem :P ).

Twierdzę że ty również nie widziałeś obydwu maszyn w pracy. Szybciej przestawi sie teleskop (nawet z czterema kołami skrętnymi) niż ład. przeg. ... Nie no masz fantazję :):) .

Jedyna zaleta ład. tel. to wysokośc podnoszenia, ale pisałem już o tym wcześniej.

Napewno ład .tel. są o wiele bardziej wszechstronne od ład. przeg. W tym temacie jednak chyba piszemy n/t. wykorzystania w rolnictwie. A wg. mnie to ład. przeg. jest w rolnictwie o wiele lepsza.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak ktoś pisze "fadroma" to wyobrażam sobie tylko Ł34 Stalowa Wola, niewiem dlaczego... :P

 

@deer masz rację, że łatwiej przestawić np. BigBag'a ład. przeg. bo wystraczy kręcić kirownicą i jest jakiś tam zasięg w prawo i w lewo, ale do przodu już nic nie zrobisz jak nie ruszysz z miejsca...w teleskopowej jest odwrotnie.oczywiście można przegłubową wyposażyć w teleskop... :)

 

jednak teleskopowa ma jeszcze inną przewagę- 'psi chód'

 

gadałem ze znajomym (ma weidemanna, ok 2,5t udźwigu) i mówił,ze ma problem wybrać obornik od ściany, bo krokodyla ma niewiele szerszego i jak jedzie przy samej ścianie i chce odjechać to albo widłami albo tyłem po ścianie przejedzie...

w tym wypadku jest teleskopowa byłaby lepsza...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
@ Maxi King

 

Napisałem wyrażnie t a k i e s a m e g a b a r y t y z e w n ę t r z n e (kłania się czytanie ze zrozumieniem :) ).

Twierdzę że ty również nie widziałeś obydwu maszyn w pracy. Szybciej przestawi sie teleskop (nawet z czterema kołami skrętnymi) niż ład. przeg. ... Nie no masz fantazję :P:) .

Jedyna zaleta ład. tel. to wysokośc podnoszenia, ale pisałem już o tym wcześniej.

Napewno ład .tel. są o wiele bardziej wszechstronne od ład. przeg. W tym temacie jednak chyba piszemy n/t. wykorzystania w rolnictwie. A wg. mnie to ład. przeg. jest w rolnictwie o wiele lepsza.

 

Przyznam sie szczerze ze nie widziałem nigdy zeby ładowarka przegubowa była nizsza a chociaz tak samo niska jak teleskopowa no ale widocznie mało wiem i sa ładowarki przegubowe z kabinami za wysiegnikiem i kamerami zeby widziec droge przed soba bo z kabiny to widac tylko siłowkiki i łyzke :) no naprawde widocznie mało wiem ale dzieki ze mnie uswiadomiałes Ps ładowarki teleskopowe maja wysiegnik z boku chyba i tesh temu kabiny sa nisko i z tych kabin cos widac chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

widac ze jestes potentat :P hehehe jedz kiedys na jakies targi chłopie i zobacz sobie i przypatrz sie naprawde warto jest widziec ład. tel uwierz mi bo rózni sie od przegubowych ale co ty tam mozesz wiedziec jak na pewno widziałes u sasiada w zyciu jedna ładowarke i to jeszcze z lat 80 i dalej swiata pewnie nie widziałes haha a i wytłumacz mi czemu jezeli ładowarka przegubowa jest taka dobra to wieksze gospodarstwa maja teleskopy a małe przegubowe ???? Dziwne troche ale ty pewnie znajdziesz odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wez sie uspokoj , zapewniam cie ze deer widzial wiele teleskopow i wiele innych maszyn o ktorych mozesz pomarzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj