Zaloguj się, aby obserwować  
Lipa12

Kołchozy i sowchozy

Polecane posty

Lipa12    0

Nie wiem czy może taki temat gdzieś już nie istnieje ale nie znalazłem. Jeżeli jest to proszę o link :). Mianowicie jak wiemy w Polsce nie ma już dobrych PGR-ów do kupienia a ziemie osiągają gigantyczne ceny nawet u prywatnych rolników. Dowiedziałem się ostatnio o pewnym Niemcu który kupił na Ukrainie ziemię, z tego co słyszałem to kilka tysięcy po upadłej spółdzielni za śmieszne pieniądze, a jak wiadomo ziemia na Ukrainie należy do jednych z najlepszych. Nie wiem czy to mit czy prawda ale ogólnie cała historyjka jest dość ciekawa. Z tego co wiem do w Rosji są jeszcze potężne nieużytki po kołchozach i sowchozach sięgające kilku tysięcy hektarów.Rozmawiałem z paroma osobami na ten temat i usłyszałem że może być ciężko gdyż na wszystkim trzyma rękę rząd a nawet jak by się udało to jest możliwe że przy takiej ilości mogła by się do tego przyczepić mafia z haraczami i np. podpalać zboża. Do tego ogólne nastawienie tamtejszych mieszkańców typu "nie będzie Polak obrabiał naszej ziemi". Ale ogólnie pomysł uważam za dość ciekawy gdyby udało się podpisać kontrakt z jakąś dużą firmą lub młynami i wywozić tamte zboża na zachód. Jestem dość pozytywnie nastawiony na to. Nie wie ktoś z was o takiej ziemi? Jakie ceny ziemi tam mogą być? Chodzi mi ogólnie o tereny na wschód od naszego kraju. Co o tym myślicie? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

Po pierwsze to kapitał:D Swego czasu interesowałem sie ziemią na ukrainie są tam ziemi do wykupu korporatywnego czyli jak upadały kołchozy to podzielono te majatki ziemskie miedzy ludzi i teraz trzeba z kazdym z osobna podpisywac umowy. Na dzien dzisiejszy nie kupisz ziemi na ukrainie jako polak chyba ze spółka z ukraińcem. no ukrainie juz istnieja firmu majace po tysiace hektarów takie jak Agroton Kernel itp

a cena ze ha na ukrainie to od 3000 do 7000 zł . Moim zdaniem szło by tam zrobic interes, ale nie samemu no chyba ze posiada sie duży kapitał. Jezeli jest ktos chetny do rozmów lub spółki:D zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemi tam nie kupisz, bo musisz mieć obywatelstwo. Jedynie możesz wejść w spółkę z taką osobą lub ożenić się z jakąś piękną Ukrainką. ^^ Z kolei z dzierżawami jest taki problem, że kołchozy są podzielone na paje, czyli każdy były pracownik ma odpowiednią jakąś jego część. Bardziej na wschód są one większe nawet do 2ha, ale przy naszej granicy jest to w przedziale 0,5-1,5ha i z każdą osobą musisz oddzielnie podpisywać umowy. No i np. przy 1000ha robi się nie mały problem. :wacko: Nie pisz, że ludzie mają tam taką a nie inną mentalność, bo tak samo teraz po euro może iść w świat plota, że polacy to tylko burdy potrafią robić. Tam są tacy sami ludzie jak my.

Były już 2 takie tematy, ale nikt nie pisze w nich, a może ktoś wie jak się ma tam aktualnie sytuacja na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10

Organizacja gospodarstw rolnych na terenie Ukrainy

Grzegorz Bajster

+380674641803

email: grzegorz.bajster@wp.pl

skyp: greg-atlantis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj