Skocz do zawartości

Polecane posty

kubala    0

odgrzeję kotleta:

z tym zaworem czeskim jest jeszcze jadna fajna sprawa: po zbiciu=otworzeniu spreżarka pompuje praktycznie  na luzaka bo do atmosfery i moim zdaniem stąd tyle wytrzymuje w zetorkach natomiast w c 360  sprężara bije na maks cisnieniu (ustawionym na zaworze) co sychać szczególnie podczas np wolnych obrotów z podpięta przyczepą np w staniu w kolejce z właczonym silnikiem  a po zmianie na czecha problem cześciowo znika stąd na dobre mozna pokusić się nawet o niewyłącznie sprezarki choc to hardkor bardziej ale jest to możliwe , stąd tez wynika że i trwałość spręarki będzie wieksza po zamianie, tez bym dawno to zrobił ale cena pepiczka normalnie powala...  a o chinol nie wchodzi w rachubę:-(

asharot    176

Oryginalne regulatory C-330 C-360 maja wewnątrz przekombinowaną budowę i stąd są awaryjne.

Regulatory od Zetora made in China za 80zł zdają egzamin przy tym ciągniku.

Trzeba jeszcze wywalić z odolejacza sprężyne z tym drutem który często blokuje przepływ powietrza a ludzie myślą że to sprężarka słabo pompuje.

Po tej modernizacji masz spokój z pneumatyką .Tak to wygląda u mnie:

IMG0780-%5B_wwhspwa.jpg IMG0729JP_weqnwee.jpg IMG0813-%5B_wwhspsh.jpg IMG0782-%5B_wwhspsp.jpg

seweryn20    586

Wyrabia się bolec w nakrętce który otwiera grzybek w odolejaczu. Trzeba go wydłużyć i znów jest ok. 

Jeśli jest oryginalny zawór to nie można tego grzybka wywalić bo kiepsko pompuje się koła gdy jest pusta butla. Bije powietrze do opony i do butli jednocześnie.

Oryginalna psikaczka ursusa jest faktycznie kiepska. Już ruski zawór chociaż piękny nie jest działa o niebo lepiej.

Prócz tego całkiem znośną cenę mają z autosana czy  kamaza. 

Wiadomość z agroFakt.pl

kubala    0
Napisano (edytowany)

Wygląda ładnie na foto przyznam; zaslepki i tp.  a i możliwe jak kolega mówi że chinczyk wytrzymuje a tym bardziej w przypadku okresowego korzystania z pneumatyki, w pracy ciagłej- nie wiem gdyż miałem przyjemność pracowac tylko na fabrycznym 5320.  Co do foto- wychodzi na  to że po zdemontowaniu iglicy odolejacz oprócz funkcji stał się typowym trójnikiem ( przelot + pompowanie ), mam tylko jeszcze jedno pytanie gdyż nie sprwdziłem przyznam się (sprężarka w zetorku jaki miałem przyjemnośc używać była włączona cały czas nawet podczas prac nie zwiazanych z agregowaniem przyczep ), czy w zetorowskim zaworze po podpieciu przewodu do pompowania chyba zamykane jest automatycznie przejscie na butlę ?

a i faktycznie  jakby jakiś starowski zawór wpadł w łapki to czmu nie wymienić?

Edytowano przez kubala

Daoran23    0

Siema, mam mały problem z hamulcami w D-35M. Wymieniłem zawór hamulcowy w przyczepie na HZS-4 poniewaz sama hamowała wszystko wydaje sie dobre gdyż nacisne energicznym ruchem pedał hamulca to odcina powietrze zawór w ciągniku i hamuje , ale gdy prubuje stopniowo powoli naciskać pedał hamulca to słychać jak zawór w ciągniku powoli spuszcza powietrze a tłoki w przyczepie ani drgną a powinny sie bardziej wysuwać im bardziej wciskam pedał.Czy to wina zaworu w ciągniku.Jest też nowy tzn 2 letni kiedyś go rozbierałem bo przepuszczał powietrze i tam w środku jest sprężyna z blaszką którą mozna bardziej ścisnąć lub popuścić sprężyne do czego służy regulacja tej sprężyny bo troche ją podciągłem czy to wina tego??? Z góry dzięki za pomoc.

asharot    176
Napisano (edytowany)

Popuść tą sprężynę w zaworze ze dwa obroty.Można to zrobić z zewnątrz obracając widełkami w lewo.

Edytowano przez asharot

Daoran23    0

czyli tą sprężyną sie ustawia że tak powiem " reakcje działania hamulca"????

bata_rs    0

powitanie
Jestem z Serbią, robię rolnictwo, własny ciągnik Ursus C-360 z jest. Mam kilka problemów i dlatego postanowił zarejestrować się na forum, ponieważ ma wiele przydatnych informacji. Nie wiem polski lub Google translate daje mi bardzo dobre tłumaczenie, więc mam nadzieję, że nie będzie żadnego problemu w komunikacji.

Na początek mam problem z zaworem powietrza. Wygląda na to, że spadł dźwignię, która popycha górną migawkę i kiedy odmówić wtyczkę zawór nie przesuwa się dalej do regulatora powietrza i butelki, ale wraca do sprężarki. Można umieścić obraz tego, jak wygląda i jak ta dźwignia jest przymocowana do zamka więc zrobiłem nowy. Cena zawory ze mną 53 euro.

Ze mną źle numer 6

RzOewxC.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam