Skocz do zawartości
piotrslonski1

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Kolego sam mam zetora i jesli o prace polowe chodzi to pali na równi z innymi ale jeśli ty masz zamiar urządzać sobie nim wycieczki po wsi to troszke więcej łyknie a rekordzistą w spalaniu jest JD

Ursus11    20

Ludzie ogarnijcie sie i ruszcie głową. Każdy łyknie czy to JD czy Zetor. Ja jestem z Zetka zadowolony pod wieloma względami. A ile pali mnie za bardzo nie interesuje ale ważne że robotę robi.

Edytowano przez Ursus11

filip524    1

Jeżeli jeździ się delikatnie z dobrze dopasowanymi maszynami zetor też mało spali . Jazda na 1500-1700 obr/min bez zbytniego przeciążania i spalanie niezbyt wysokie . Jeżeli mieszasz do końca to każdy wypali , nawet najoszczędniejszy silnik mtz'a . :D

kamil040193    31

To zależy jak się na gaz ciśnie. Znajomy mówił mi który ma proxime 90 plus że do 1800obr/min w orce spali mu od 7 do 8 litrów a powyżej tych obrotów to tylko jedzie się szybciej i więcej wtedy spala.

simson2812    356

jeden u mnie na wsi ma c-330 i zetora i mówi tak do c-330 do pełna i się jeżdzi i jeżdi ale tylko cos cięzej i staje a do zetora fakt trzeba lac ale robote robi i nie stęka. Do lekkich prac starcza mały a jezeli do duzej roboty to sie leje i robi (np. zetor)

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

TheBociek1996    515

Mam 7211 i powiem tak, w lekkich pracach spali sporo w ciężkich nie. Nie wiem do jakiej można porównać pracę ze sipmą kostką z podajnikiem, ale ze spalania jestem zadowolony, chociaż zawsze mogło by być mniej :P

Wiem, że nic nie wiem.

rower56    0

według mnie stare john derny

Kolego sam mam zetora i jesli o prace polowe chodzi to pali na równi z innymi ale jeśli ty masz zamiar urządzać sobie nim wycieczki po wsi to troszke więcej łyknie a rekordzistą w spalaniu jest JD

Skąd wnioski o spalaniu JD - wyczytane z internetu czy na podstawie własnych doświadczeń?

romek6340    203

Jak dla mnie to mit który bierze się z tego że ludzie kupują stare, wytłuczone zetory i później opowiadają takie bajki. Jak jest w odpowiednim stanie technicznym to w porównaniu z Perkinsem spali więcej ale tylko w lekkich pracach, a w ciężkich spalanie jest porównywalne.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

wojoch7340    6

kolega wyrzej dobrze pisze wódki mu ja miałem 3 zetory i na spalanie nie narzekam mialem też pare ursusów i 2 3p i wcale nie paliły mało ale za to mało robiły

john deer dużo palą wiem od znajomych jeden nawet reklamowal go i chciał go oddać

damianus2222    98

Jd nigdy niebył oszczędny, wkońcu amerykanin :P zetor jak mu przycisniesz tyle spali :D

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Ferdek07    62

Jak dla mnie to mit który bierze się z tego że ludzie kupują stare, wytłuczone zetory i później opowiadają takie bajki. Jak jest w odpowiednim stanie technicznym to w porównaniu z Perkinsem spali więcej ale tylko w lekkich pracach, a w ciężkich spalanie jest porównywalne.

z jednej strony mit że zetor dużo pali a z 2giej obrona że pali tyle samo co wszystkie inne, fakt faktem jest kilku userów na af co posiadają podobnej mocy ciągniki zetor, perkins zachodnie itp. w sąsiedztwie też macie takich znajomych i fakty są takie że zetor ten 1-2l więcej pociągnie od perkinsa czy zachodniego z nowszym silnikiem dla jednego to dużo dla innego różnica bez znaczenia

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Runder
      Z tego co słyszałem rozwijają się tam owady które potem mogą pomagać  np. w zapylaniu rzepaku albo ograniczyć liczbę szkodników w uprawach. Są też schronieniem dla pożytecznych organizmów (owady, ptaki) a ich liście zwiększają zawartość próchnicy w glebie. Zostawiacie drzewa np. na miedzach czy przy ogrodzeniach? Jak oceniacie ich wpływ jezeli według was taki w ogóle występuje? 
    • Przez Rolnik1111
      Czy to prawda że JD i Zetor spalają mało tylko w ciężkiej pracy a w turze,zgrabiarce,kosiarce itp mają większe spalanie niż inne marki?
      W internecie posiadacze tych ciągników często piszą że palą dużo jak się nie wykorzysta ich mocy.
    • Przez Runder
      Czy to prawda że jeżeli w przydomowym szambie nie zrobimy dna to niezaleznie od ilości kregów nigdy nie będziemy musieli go oprózniać ? Czy może odwrotnie po około 2 latach zapcha się jak zwykłe szambo z dnem ? Słyszałem wiele głosów na ten temat i jestem ciekawy waszej opinii
    • Przez adam8056
      Czy to prawda, że można sprawdzić bez otwierania piwa czy jest wygrana pod kapslem. Czasami mam  takie wrażenie, że w mniejszych sklepach pracownicy(jak szef nie widzi) gdzieś tam na zapleczu trochę przebierają to piwo. Kupione już kilka skrzynek tego w promocji i nic a czasami jak na przykład kupię jedno w tesco  to jest wygrana.

• Przez agrorobert
      Witam!

Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?

Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5