Zaloguj się, aby obserwować  
wsk125ccm

Szersze koła w 3512

Polecane posty

wsk125ccm    11

Wiem, że max montowane z tyłu to 14.9 na 28, ale czy można by było założyć szersze lub wyższe opony na te same felgi??

 

Pytanie drugie to czy po założeniu kół takich jak w rozrzutniku przód nie będzie się ciężej kierować a co się z tym wiąże zrobią sie mega luzy w kierownicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chodzi o tylnie koła to jeśli masz felgę W13 to możesz założyć opony 440/65 R28 (ew. 480mm).

Co do przodu to napewno w polu i przy ładowaczu będzie się kierować lżej, ale jakie są tego konsekwencje dot. układu kierowniczego to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Właśnie ja też zastanawiałem się nad zamontowaniem takich kół do swojego 3512 ponieważ chciał bym kupić tura

czy ktoś kiedyś widział U3512 z takimi kołami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Koła z tyłu chcecie mieniać a o przednie się martwicie? Co do szerokosci tyłu to tutaj jest tylko 47km i 420 to max jaką szerokosć trzeba a szersze będzie kłopot z mieszczeniem się w bruździe przy orce i dodatkowe obciążenie. ja mam 32/12.4 i najważniejsze to ciśnienie, jak robie ładowaczep zaczepianym neistety na tylny tuz to upuszczam do 0,8 - 0,7 Mpa i się mało kopie do tyłu, ale przód to tragedia w tym ciągniku i na luzy nie ma rady a jak są duże luzy to koła tracą zbiezność i czasami bardzo ciężko się kieruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

oj to chyba się pomyliłem B) Widziałem ostrówka z kołami od rozrzutnika z przodu i szedł jak burza i się właśnie zastanawiam czy do 3512 nie wsadzić, ale te węższe 15.9 jak sie nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja do 3512 planuje założyć opony 16/65/205 (czy jakoś tak). Musze tyko najpierw załatwić 2 felgi bo to majo być koła do uprawy a nie chce mi sie przekładać na feldze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A nie lepiej balonówki 15,3 felgi kupić i opony z jakiejś przyczepy założyć lub zawsze to takie opony trzeba mieś awaryjne a chyba droższa ta opona nie będzie od tej niskoprofilówki 16'tki, ktoś w galerii ma c360 na takich laczkach a felgi kupił jakieś z pronaru

Edytowano przez andrzej2110
nie potrzebny cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

chcesz zrobić 4x4??B) założyć da rade ale nie na orginalną felgę B) . Ja zażyłem to 205 i to już dziwnie wygląda a co dopiero 265 i jeszcze taki bieżnik.

 

opony mam nawet 4 takie i 2 podobne. Felgę będę miał za jakieś 20-30 zł. nie wiem co z dugo felgo bo muszę jeszcze pogadać z jedno osobo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nalewki Insa można kupić w węższych rozmiarach, ale nie wiem czy na felge 16". Oryginalna felga ma bodajże 5" czy 5,5" szerkości więc opona 205 to max, szczególnie przy niskim profilu. Aluski nie wiem czy podejdą B) Mierzyłeś u siebie rozstaw śrub i średnice otworu centrującego? Te alu mają 6 x 139,7 / 110 mm B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Panowie a tak na marginesie aby nie zakładać nowego tematu. B) Do Fergusona to są opony takie same jak do 360,czyli 14,9x28?Jeśli tak to moje łyse jak kolano również chciałbym wymienić na szersze,lecz obawiam się,czy się zmieszczą w błotnik!? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

16,9/28 napewno się zmieszczą, ale po co przeginać z tymi kulasami, 14,9 nowe radialki to juz będzie taki uciąg że silniczek bedzie piał, a podstawa to odpowiednie ciśnienie.

Miał ktoś u was t25 na kołach od c360?- może ciągnik się nie zpaadał tak w błocie ale co z tego jak nie dawał rady tymi kołami grzebać a silnik i główne podzespoły padały w takim ciągniku 2 razy szybciej

Edytowano przez andrzej2110
Nie potrzebny cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ ferdek może i masz racje z tymi szerokimi oponkami,po co przepłacać.Myśle faktycznie jakby kupić takie niskoprofilowe radialki. B) Tylko zastanawiam się nad jaką marką B) Może z Olsztyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wojtuś 14,9/28 kosztują chyba ze 700 zł radialki, a niskoprofilówki 420/70 nie wiem ale 480/70 to chyba prawie 2000pln B) B) , moje zdanie jest takie że za niskoprofilówki będziesz miał 2 pary 14,9 radialek zedrzesz do połowy jeszcze sprzedać może bedzie okazja i kupisz nowe, bo żeby jak najszersza była a protektoru mało by miała to bedzie się ślizgać bardziej jak nowa standardowa radialka.

Jeśli masz zwykłe pługi z korpusem 30 cm to 480 nie będzie się mieścił w bruździe będą dodatkowe opory i dodatkowe spalanie

 

/// Nie cytuj gdy nie jest to potrzebne.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

O! Radialki to są chyba sporo droższe niż 7 stówek. B) Niskoprofilówki są faktycznie drogie i bieżnik niższy a jeśli chodzi o oranie to ja tym traktorem z 15 lat nie orze. B) Dzięki za info. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

a co zrobić z przodem, na zaoranym strasznie się zapadają i w ogóle są moim zdaniem za cienkie do tego ciągnika...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dlatego ja na przód założę szersze koła. Pisałem wcześniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0
Jeżeli chodzi o tylnie koła to jeśli masz felgę W13 to możesz założyć opony 440/65 R28 (ew. 480mm).

Opony 440/65R28 to odpowiednik 13,6R28, więc U3512 w orce to dolnym zaczepem haczyłby już prawie po ziemi; dla tego ciągnika wystarczy z tyłu 14,9R28 lub 420/70R28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

nie chce zakladac new topic. mam pytanko co wybrac do mojego C-360 3P mam do wyboru 14,9/28 lub 16,9/28 prosze o podpowiedzi


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie chce zakladac new topic. mam pytanko co wybrac do mojego C-360 3P mam do wyboru 14,9/28 lub 16,9/28 prosze o podpowiedzi

Do 3p stykną radialki 14,9. Kumpel kupił teraz takie do c360 (silnik ma po remoncie) i bestia nie traktor zakładał dodatkowe obciążniki na przód bo w ciężkiej orce bardzo dęba szła, może nie w temacie ale złałożył na przód 7.50 i przód ma dziwnie wysoko w stosunku do tyłu może dlatego idzie tak dęba, czy nie da się na zwrotnicach z przodu w c360 obniżyć, bo moze lepsze w tym układzie były by właśnie 16,9, ale z drugiej strony i tak jest wąska więc może zaczepiać protektor o nosiłki tuz, co byś nie wybrał będzie dobrze ale moim zdaniem lepiej radialne 14.9 jak jak gorsze większe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

ja mialem w swoim ferdku 16.9x28 i powiem szczerze ze sa troche za szerokie,bo niestety silnik nie daje rady B) ja tez bede teraz kupywal mowe oponki na tyl i zaloze mu 14,9x28 choc nawet zastanawialem sie czy nie sprzedac tych szerokich kol bo ktos dal mi dobra propozycje,a poza tym mamjeszcze orginalne12.4x32 a na przod ktos w galerii zalozyl do ciapka kola od ostrowka,tak przynajmniej pisal kiedy sie pytalem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja mialem w swoim ferdku 16.9x28 i powiem szczerze ze sa troche za szerokie,bo niestety silnik nie daje rady B) ja tez bede teraz kupywal mowe oponki na tyl i zaloze mu 14,9x28

Nie daje rady nie tyle ze względu na szerokość co na większą średnice. Na 14.9 R28 bedziesz miał o ok. 7% większą siłe w punkcie styku opony z podłożem niż w analogicznym przypadku na 16.9 R28, bo jak każdy inżynier wie, moment obrotowy / ramię = siła

 

A skoro większa siła to przydała by sie większa powierzchnia styku z podłożem żeby tę siłe możliwie wykorzystać, tak więc większa szerokość opony. I tu z pomoca przychodzą opony niskoprofilowe. Z szerokością też nie należy zbytnio szaleć bo pamietać trzeba o zwiększonych oporach przetaczania.

 

Konkludując B) najbardziej optymalne będą 14.9 R28 lub 420/70R28 jak już @ktos napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj