Zaloguj się, aby obserwować  
jarzabek3

Rollant 46 pytanie o zegar.

Polecane posty

jarzabek3    0

Witam, jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość jeśli strzele jakąś gafe.

Posiadam prase rolującą Rollant 46. Na jakim polu powinna znaleźć sie wskazówka na zegarze po zamknieciu klapy??W połowie zelonego pola??

Zastanawia mnie także do czego służy czerwony przycisk w kasecie sterującej?

Edytowano przez jarzabek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

U mnie wskazówka po zamknięciu klapy znajduje się na granicy zielonego i czerwonego pola. W momencie owijania beli siatką to tak mniej więcej w drugiej połowie czerwonego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzabek3    0

U mnie właśnie wskazówka zatrzymuje się w połowie zielonego, nie wiem czy to poprawne wskazanie. Niektóre bele wychodzą luźne.

I dalej nie wiem co z tym czerwonym przyciskiem.Spalona w nim była żarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

co do tego zegara to ciśnienie powinno byc na zielonym po zamknieciu klapy, np.u mnie bela była gotowa gdy wskazówka zaczeła bardzo szybko wchodzic w drugą połowe czerwonego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciśnienie będzie zależało również od wydajności pompy w ciągniku, tak więc zacznijmy może od tego jak ciągnik jest do niej podpięty. Następnie trzeba było by sprawdzić zawór w prasie i ewentualnie podnieść ciśnienie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Generalnie innej opcji oprócz podkładek nie ma.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

dokładnie tak jak kolega pisze wstepne cisnie na zegarze zalezy tylko od wydajności pompy w ciagniku. Jednak z tego sam zaobserwowałem to wstepne ciśnienie nie powinno to mieć znaczenia jeśli chodzi o twardzosć beli. Na poczatku uzytkowania prasy belowałem zetorem 7011 i po zamknieciu ciśnienie wchodziło na 150 bar i potem jechałem aż weszło na 220, owijałem i wyrzucałem. Wieć jeśli masz sprawne zawór bezpieczeństwa, który odpowiada za to żeby nie uchylała sie klapa i masz szczelne uszczelniacze na tłoczyskach (wystarcza te które, odpowidaja za domykanie klapy) to bele nie maja prawa wyjsć miekkie. Oczywiscie to jeszcze zależy jak szybko belujesz i jak długo dobijasz(czyli predkosci jazdy jak ciśnienie jest już ok 200 bar). Mam nadzieje że troche pomogłem : )

 

A tak nawiasem to jest jeszcze sposób na uchylajaca sie klape nawet gdy podkładki pod spreżyne już nie pomagają. Jak by ktoś miał pytania to służe pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj