Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam i mam małe pytanko czy wie ktoś gdzie można dokupic drzwi do ursusa c330? (kabina rurkowa) czy lepiej zrobi tylko prosiłbym o wymiary drzwi prawych i lewych bo moje wywaliłem na złom bo rdza je zjadła :) Z góry Dziękuje

• Like 1

energe    6

raczej nie kupisz ich, trzeba bedzie samemu zrobić, właśnie robie remont także jak bede na wsi to pomierze i podam wymiary Ci.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Klepk995    171

drzwi są zrobione z blachy , a jakiej grubości to ci napisze wszystko jutro bo nigdy się temu nie przyglądałem zrobię ci nawet kilka fotek w razie potrzeby

• Like 1

ukasz    58

jeżeli chcesz całe oszklone to musisz albo dobrać szybę od jakiejś innej kabiny i do niej dorobić ramkę ale raczej będzie ciężko coś tam dopasować albo poszukaj jakiegoś zakładu gdzie hartują szyby to wtedy zrobią Ci pasującą. Same drzwi to musisz zrobić z profila i dospawać mocowania uszczelek.

Jeżeli interesują Cie drzwi oryginale to posiadam takie w stanie może nie idealnym ale możliwym do naprawy, tylko nie wiem skąd jesteś

Edytowano przez ukasz
  • Like 1

chciałbym odświeżyc ten temat bo nie mam czasu na te drzwi a co sądzicie o kupnie używanej kabiny czy polecacie używaną kabine "kwadratową"?

Maciejo    33

Kabina kwadratowa no na pewno lepsza niż rurkowa. więcej miejsca jest. Ja mam taką i jest ok. tylko pytanie ile takie kabiny chodzą i czy opłaca się inwestować w kabinę. bo jak przeczytałem wcześniejsze twoje posty to masz kabine tylko bez drzwi. to moim zdaniem było by tylko dorobić drzwi i po problemie. mniejsze koszty.

• Like 1

Kabina kwadratowa no na pewno lepsza niż rurkowa. więcej miejsca jest. Ja mam taką i jest ok. tylko pytanie ile takie kabiny chodzą i czy opłaca się inwestować w kabinę. bo jak przeczytałem wcześniejsze twoje posty to masz kabine tylko bez drzwi. to moim zdaniem było by tylko dorobić drzwi i po problemie. mniejsze koszty.

tak bez drzwi i tylnej szyby przód mam dach mam szyby mam

Maciejo    33

Dwóch moich sąsiadów ma kabiny rurowe, w tym jeden zrobił sobie sam kabinę i jakoś się im na głowę nie leje. Z pewnością taniej wyniesie Cię zrobienie drzwi i oszklenie ich niz kupno kabiny, ale z drugiej strony trzeba mieć chęci i czas do zrobienia ich ;) Musisz poszukać bo nieraz trafi się jakaś niedroga kabina za parę setek i wtedy było by to lepsze rozwiązanie.

• Like 1

Maciejo    33

Najlepiej jak byś miał drzwi od kogoś pożyczyć jako wzór. A jak nie to to trzeba trochę pokombinować. dokładnie pomierzyć wnękę na drzwi pociąć na kawałki profile o odpowiedniej długości. Najgorzej będzie moim zdaniem kąty połapać bo drzwi nie są proste w tej kabinie. Parę chwil spędzisz na pewno przy tej robocie.

Maciejo    33

no zawsze możesz spróbować może któreś drzwi bedą miały podobny wymiar, albo dało by się lekko przerobić aby pasowały do tej kabiny. Jest wiele rodzai kabin do ciapków. w sklepie mają katalog z wymiarami więc może warto spróbować jak raz się może uda.

ukasz    58

a jeszcze co do całych przeszklonych drzwi to może wystarczyło by na górę dać oryginalną szybę na na dół po prostu z grubszej pleksi zrobić? Wtedy takie drzwi do na obie strony spokojnie bys jednego dnia zrobił i pomalował jeszcze.

myślałem żeby na dół dać blache ale szukam na razie może kupie bo najbardziej mi prawe potrzebne lewe już mniej :D bo jak nie bd miał drzwi to nie ma sensu tylnej szyby robić szukam po necie i nigdzie nie ma wymiarów kabiny rurkowej-drzwi w książkach napraw i nie tylko o c330 nie ma nic o kabinach pisze że to dodatek :P

Ostatnie pytanko hehe :) czy wie ktoś gdzie dostane takie blaszki na błotniki te od drzwi bo kupiłem nowe błotniki a blaszek nie ma więc jak założe te drzwi to bd luka między kołem a błotnikiem a taka blaszka dodatkowo ułatwiłaby mi mierzenie kąta drzwi

patrykc330    149

Mam pytanie odnosnie lewych drzwi, poniewarz chciałbym zrobić je tak zeby jak je otworze żeby sie nie zamykały spowrotem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam