Skocz do zawartości
jarpis25

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki

Polecane posty

jarpis25    0

Witam wszystkich. Mam problem z tym, że jak kupiłem Rekorda to był założony wąż zamiast rurki, a w żniwa rurki nie można było kupić, trzeba byłoby czekać na nią 2 miesiące. Teraz ją mam, ale do rzeczy, pęka mi wąż co idzie od zasilania głównego czyli wychodzi od pompy hydraulicznej, a wchodzi do rozdzielacza 2-sekcyjnego i pęka przed rozdzielaczem. Chciałbym założyć rurkę, ale chcę wiedzieć dlaczego tak mi się dzieje i wtedy jak założę rurkę żeby wyeliminować ten problem i żeby coś potem mi się z rurką nie działo. Jeżeli ktoś miął coś takiego albo coś podobnego proszę o podpowiedź. Dzięki.

Edytowano przez Marcin91
Caps Lock, chaotycznie napisany post

Marcin91    280

Miałem podobnie w Z056, pękał mi, bo miałem zaworki z tyłu rozdzielacza przestawione co skutkowało dużym ciśnieniem, którego przewód nie wytrzymywał.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

balcerek1    91

Tak jak Marcin91 masz podciągnięte zawory na rozdzielaczach.Nie wiem jak to jest rozwiązane w rekordzie ale Z056 jest zawór z tyłu rozdzielacza :) Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin91    280

Jakie powinno być dokładnie ciśnienie to musi się jakiś spec wypowiedzieć. Ja na własnym przykładzie powiem, że miałem założony przewód, który mi pękł o max. wytrzymałości do 180 atmosfer, więc to ciśnienie zmniejszaliśmy jak mnie pamięć nie zawodzi do ok. 150 atm., bo przy 70 atm. nie chciał mi Bizon podnieść hedera ze stołem do rzepaku. Ale najlepiej jak ktoś się w tej sprawie jeszcze wypowie.

Od czego jest ten pierwszy rozdzielacz?

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

balcerek1    91

Ja w swojej Z056 popuściłem zawór tak ze hedera na średnich obrotach nie mogłem podnieść potem po pół obrotu wkręcałem.Podnosi na wolnych obrotach a dodając gazu widać jak w pewnym momencie zawór popuści ponieważ podnosi delikatnie.Ja tak ustawiłem jest dobrze.A objawem było bardzo szybkie podnoszenie hedera i motowideł na pełnych obrotach ze wyrwałem tłoczysko a dokładnie zabezpieczenie tłoka na siłowniku podnoszenia hedera.Teraz dla mnie jest ok. :) pozdrawiam

bobytempelton    158

70 na potrójnym i 130 na podwójnym, lub ustaw jak @balcerek pisze, czyli rozkręć i dokręcaj po pół obrotu aż normalnie zadziała, tylko przy obrotach pracy nie minimalnych!

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez edek28
      Witam chciałbym dowiedziec sie jak jest napędzany beben chlodnicy w bizonie rekordzie ale niebieskim z dużą chlodnicą ,najlepiej jak by ktoś zrobił zdjecie
    • Przez edek28
      Witam chciałbym dowiedziec sie jak jest napędzany beben chlodnicy w bizonie rekordzie ale niebieskim z dużą chlodnicą ,najlepiej jak by ktoś zrobił zdjecie
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Z tego co szukalem  na necie sa dwa typy kominow do rekorda i niewiem ktory wybrac, ktory moze byc lepszy.
      Bede go robil sam bo 500zl to gruba przesada.
      1. Komin duzy, od dolu do gory do polowy jest blacha,  a od polowy do gory jest siatka i na samej gorze przykryty blacha.
      http://www.google.pl/search?q=komin+bizon+rekord&client=ms-android-samsung&source=android-home&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7gPzv2sDYAhXEjywKHccZC3MQ_AUICCgB&biw=320&bih=460#imgrc=Z4NCmhwDAH84ZM%3A

2. Waskie, cale z blachy, ciagnie powietrze z samej gory.
      http://www.google.pl/search?q=komin+bizon+rekord&client=ms-android-samsung&source=android-home&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7gPzv2sDYAhXEjywKHccZC3MQ_AUICCgB&biw=320&bih=460#imgrc=KIhOZ7_X5IE8uM%3A

• Przez Arek
      jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?
    • Przez Rapid22
      Witam jeżeli ktoś mógłby pomóc mam taki problem potrzebuję jakiegoś schematu lub zdjęcia podłączenia dmuchawy nawiewu kabiny w Bizonie Z058 rocznik 1989. Generalnie najbardziej potrzebna mi jest jak to idzie na te trzy klawisze samochodowe na górnym panelu. Szukałem info w necie na ten temat jedynie natknąłem się na schemat instalacji bizona rekord ale jedynie jest na nim schemat podpięcia górnych świateł roboczych, które i tak nie za bardzo odpowiadają tej wersji którą mam. Jeżeli ktoś cokolwiek ogarnia w tym temacie proszę o pomoc lub jakąś wskazówkę.