triplehhh

jak rozliczacie się z robotnikami?

Polecane posty

Dinek94    13

Nie wiem z jakich województw jesteście ale w żniw u mnie czyli z województwa Warmińsko-mazurskiego okolice Olsztyna.I przy akcji słona (kostka mała podawanie i układanie) to za 8,9zł to nie chcą robić co najmniej 10zł i taki jeden sąsiad daje 17 ale jak widzę to chłopaki którzy robią to dostają po d*pie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

dzisiaj mentalność ludzka jest taka- płace i wymagam.

A że ciężko o prace to ludzie się godzą. Sam pracuje w dużym zakładzie i znam "te sprawy" z każdej strony i nie jest różowo. Każdy pracodawca będzie wykorzystywał pracownika na maksa! Taka prawda. Nie jestem za gnębieniem nikogo ani przymuszanie do roboty ale również nie jestem za tym żeby dawać nie wiadomo jakie pieniądze za proste czynności gdzie nikt człowieka nie goni tylko robi swoim tempem, zwykle kilka razy dłuższym od przeciętnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja np swoim pracownikom płace 12zł i nie zależnie od pory roku. No ale robią wszystko. Począwszy od prac polowych kończywszy na naprawach i tego typu rzeczach. Chłopaki z mojej wsi są to mamy do siebie zaufanie i nigdy nie miałem z nimi problemów.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Najlepszym motywatorem do pracy jest dobra płaca!!! chcecie mieć dobrych pracowników to im godnie zapłaćcie!!! wy byście poszli do roboty za flaszke obiad i paczke fajek? czy kilka zł za godzine? utrzymalibyście dom i rodzinę czy siebie za 8zł/h??? puknijcie się w główki, chcecie mieć dobrych pracowników, renomę i zrobioną robotę trzeba za to zapłacić, dacie komuś na odczep się i każdy was oleje zrobi na odjeb i obgada....

Płaci się tyle ile kosztuje życie w polsce czyli na bide 10zł/h

Jak jeszcze jakiś pseudo bamber nazwie kogoś parobkiem itp. incydenty , będzie stroił fochy itd. to dostanie w potylicę :D szanujcie ludzi!!! skoro wy ich nie szanujecie nie dziwię się że nie macie dobrych pracowników!

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie na jesień przy przebieraniu ziemiaków płaciłem 10zł/h, a na wiosne po 7zł bo koszty robocizny przekraczały zysk. W żniwa przy snopkach płace po 10zł/ przyczepe co wychodzi po 12-14zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja mam pracownika nazwijmy to etatowego ale też zdarzają się tacy, np.gdy trzeba sprzedać pszenicę a ja gdzieś wybywam, brat w szkole, narzeczony nie może przyjechać ale często to pracownicy za butelkę spirytusu czy parę piw.. Czasami dostają kasę ale rzadko, bo ledwie przychodzą i już piwo chcą.

Mnie osobiście denerwują bo większość z nich bez piwa nie zacznie robić, a jak dostaną piwo to potem dużej wydajności z pracy nie ma u nich. Ale czasami (choć bardzo rzadko) są niezbędni. Niestety tacy zwykli (nie pijący) nie mieli by zamiaru ruszyć d*** aby trochę łopatą pomachać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Mas racje madzia bez piwa przed robotą niema roboty... Chyba że da się im paczke fajek więc lepijej dać piwo bo taniej :)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Tak kupić pracownikowi papierosy podczas wożenia słomy! Super pomysł. Przytoczę swoje doświadczenia.W pewne żniwa do wożenia słomy mieliśmy 3 pomocników.Pomagali w zamian za sprasowanie im słomy.Ojciec kupił fajki i piwo.Sam pojechał na zarobek prasą.

Pierwsza przyczepa-poszło sprawnie,przerwa na papierosa i kolejna przyczepa.Znowu przerwa i na pole załadować kolejną przyczepę.I zaczęły się jajca

:jeden z pracowników zapomniał wideł.Zamiast pomóc(podgarniając snopki)temu co podawał sam,to jeździł w traktorze.Wracamy ze słomą,a ten mówi,że musi zapalić.Wyskoczył z kabiny i poszedł zapalić.Zwaliliśmy całą przyczepę a tego nie ma i nie ma.Okazało się ,że wziął swoje i dwóch pozostałych fajki (leżały pod garażem) i zwiał.Można powiedzieć,że jedynie palił się do papierosów.

Na koniec cytat,który był hitem owego dnia:Ile u was biorą za skoszenie zboża?Amator fajek,"przeszło trzysta dwieście"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie była sytuacja że jeden z chłopów co zatrudniłem nie miał fajek i mu kupiłem. Powiedziałem żeby palił ostrożnie bo drugiej mu nie dam. Niestety zwieźliśmy trzy przyczepy słomy a tu już trzech zostało... I skoniczyło się na tym że dałem mu kasę i pojechał do sklepu jak zwalaliśmy ostatnią przyczepę ;)

 

PS; wszystkich było trzech i ten co mu kupiłem fajki częstował ich więc to chyba dlatego... :lol:

Edytowano przez triplehhh

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Najlepszym motywatorem do pracy jest dobra płaca!!! chcecie mieć dobrych pracowników to im godnie zapłaćcie!!! wy byście poszli do roboty za flaszke obiad i paczke fajek? czy kilka zł za godzine? utrzymalibyście dom i rodzinę czy siebie za 8zł/h??? puknijcie się w główki, chcecie mieć dobrych pracowników, renomę i zrobioną robotę trzeba za to zapłacić, dacie komuś na odczep się i każdy was oleje zrobi na odjeb i obgada....

Płaci się tyle ile kosztuje życie w polsce czyli na bide 10zł/h

Jak jeszcze jakiś pseudo bamber nazwie kogoś parobkiem itp. incydenty , będzie stroił fochy itd. to dostanie w potylicę :D szanujcie ludzi!!! skoro wy ich nie szanujecie nie dziwię się że nie macie dobrych pracowników!

nie myl bezdomnych z ludźmi

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A czy bezdomni to nie ludzie? ;[


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U nas w zasadzie każdy wykonuje swoje prace sam. Jak by przyszło się zatrudniac do żniw, gnoju itd to ludzie by z torbami poszli. Jak bym poszedł szukać na wies pracownia za fajki czy flaszke to by mnie wyśmiali. Piajków na wsi nie ma a człowiek, który będzie ciężko cały dzień pracował bez poganiania jak tu piszą i robią niektózy to chce tyle jak powiedzmy na budowie czy za inna cięzka pracę. 10 zł na h minimum. Swoją drogą wpuszczać człowieka z papierosem do stodoły tylko temu, ze mało bierze. U mnie nie mógł by robić nawet za darmo. Straty, których może narobić podpity pracownik z papierosem mogą znacznie przewyższyć to co do tej pory udało się zaoszczędzić wynajmując nie tylko jego ale i całą zgraje pijakó. To samo tyczy się innych zniszczeń, uszkodzeń wypadków.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

temat jest gł o ludziach z uzależnieniami. Arni nie bulwersuj się. Pewnie nie znasz takich sytuacji gdzie ludzie tacy pracują na roli. Jedni biorą ludzi z odsiadki z więzienia a drudzy ludzi z kłopotami takimi jak alkohol. W okolicy traktorzystom w porządnych firmach płacą 10zł/h.

Ale są to ludzie kumaci którzy nie niszczą sprzętu tylko dbają jak o swój. dlatego ludzia z problemami płaci sie 3 zł a nie 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@tomi382 za takie coś dostał byś ode mnie w pysk!, i każdy następny który dzieli ludzi na tych i tamtych, a może to nie jego wina że mu w życiu nie poszło, a może to przez takich snobów jak ty śleczy i prosi się o robotę, ale to nie powód aby pomiatać i wykorzystywać!!! pewnie jeszcze tacy jak ty chodzisz do kościoła i uważasz się za wierzacego... banda h**a... zupełnie jak mój sąsiad pisowiec...

 

Za słownictwo mogę przyjąć %%, poniosło mnie, i zawszę ponosi gdy widzę jak ktoś kimś gardzi, ale za poglądy bana nie toleruje.

Edytowano przez bobytempelton
  • Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

@bobytempelton nie wiem dlaczego tak go krytykujesz przecież pijaków trzeba trzymać krótko bo jak się wymkną z pod kontroli to koniec.... Ja też od lat głosuje na PiS i nic złego w tym nie widzę ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@tomi382 za takie coś dostał byś ode mnie w pysk!, i każdy następny który dzieli ludzi na tych i tamtych, a może to nie jego wina że mu w życiu nie poszło, a może to przez takich snobów jak ty śleczy i prosi się o robotę, ale to nie powód aby pomiatać i wykorzystywać!!! pewnie jeszcze tacy jak ty chodzisz do kościoła i uważasz się za wierzacego... banda h**a... zupełnie jak mój sąsiad pisowiec...

 

Za słownictwo mogę przyjąć %%, poniosło mnie, i zawszę ponosi gdy widzę jak ktoś kimś gardzi, ale za poglądy bana nie toleruje.

Poglądy Twoja sprawa . Pisowcy których ja znam to hipokryci w większości.

Ale co do tego pomiatania itd to popieram @tomi warto dać 10 czy 12 zl na godzine jak ktoś naprawde sie przykłada do roboty ale jak ktoś przychodzi i na dzień dobry daj mu fajki bez piwa też nie ma mowy o robocie i efektywnie pracuje 20minut w ciągu godziny to 4zl/h max


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

U nas przy tytoniu pracują głownie kobiety , nie jest to strasznie ciężkie ale żmudne i trochę nudne. Płacimy ok. 10zł/h czasem więcej jak są nie sprzyjające warunki lub jakaś lekka premia. Panowie spod sklepu również czasem coś pomagają, stawka minimalna zawsze ustalona przed pracą na godzinę. W pracy nie ma picia a ostateczna stawka zależy od jakości pracy i przeważnie mieści się w 8-12zł/h. W ciągu dnia każdy dostaje obiad a panowie przeważnie zostają na kolacje i na małe piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@tomi382 za takie coś dostał byś ode mnie w pysk!, i każdy następny który dzieli ludzi na tych i tamtych, a może to nie jego wina że mu w życiu nie poszło, a może to przez takich snobów jak ty śleczy i prosi się o robotę, ale to nie powód aby pomiatać i wykorzystywać!!! pewnie jeszcze tacy jak ty chodzisz do kościoła i uważasz się za wierzacego... banda h**a... zupełnie jak mój sąsiad pisowiec...

 

Za słownictwo mogę przyjąć %%, poniosło mnie, i zawszę ponosi gdy widzę jak ktoś kimś gardzi, ale za poglądy bana nie toleruje.

To weź ode mnie gościa DAJ MU 20ZŁ posadź na sprzęt i powodzenia.

Masz kogoś do pomocy skoro jesteś znawcą w temacie czy bijesz pianę dla zabicia czasu w piaskownicy?

Wg mnie to jest pomoc takim ludzią bo w zimie nie zamarzną w rowie i mają namiastkę normalnego domu. Mają ciepłe posiłki, spanie i robote. Wtedy czują się potrzebni i czują się normalni jak kowalski co pracuje na trzy zmiany.

Ale z pijakami jest tak że ile byś nie pomógł to i tak będzie pyskował. Jeżeli rodzina nie chce ich przyjąć i nie chce ich to chyba o nich świuadczy ze nie mają równo pod sufitem tacy ludzie. " Ja" poprostu daje i szanse i im pomagam.

"bobytempelton" idź pod zimną wodę ochłoń i myśl bardzo długo nad kolejnymi postami

EDIT do kościoła nie chodzę bo nie lubie jak wszyscy się składają a jeden pije

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wy pijaków nie trzymacie krótko tylko ich wyzyskujecie, może przez to właśnie że jesteście pisowcami :D , to by wszystko wyjaśniało. W swoich postach nie pisałem o pijakach tylko o bezdomnych na których najechał @tomi, parobkach itd. nie macie szacunku do ludzi, co do pijaczyn jestem podobnego zdania co większość, piłeś nie robisz, wytrzeźwiej przyjdź, i za normalne pieniądze nie flaszkę.

@tomi382 do kościoła nie chodzi się popatrzeć na księdza, ale od rekolekcji jest kto inny...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jasne poczekam aż wytrzeźwieje żniwa cz sianokosy nie zając nie zając nie uciekną :unsure: Jeśli piszesz WY to kogo masz na myśli? Na wsiach w moich stronach nie ma bezdomnych ale pijaczków mnóstwo.

Kiedyś przyszedł taki jeden i mówi daj 5zł ja na to dam ci 25 jak nakładziesz rozrzutnik gnoju to powiedzial ze woli poszukac kogos kto da , i nad takimi co im się robic nie chce trzeba się litować? Kogo na to stać?

A co do mojego stosunku do PIS to przeczytaj mój wczesniejszy post

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Wy pijaków nie trzymacie krótko tylko ich wyzyskujecie, może przez to właśnie że jesteście pisowcami :D , to by wszystko wyjaśniało. W swoich postach nie pisałem o pijakach tylko o bezdomnych na których najechał @tomi, parobkach itd. nie macie szacunku do ludzi, co do pijaczyn jestem podobnego zdania co większość, piłeś nie robisz, wytrzeźwiej przyjdź, i za normalne pieniądze nie flaszkę.

@tomi382 do kościoła nie chodzi się popatrzeć na księdza, ale od rekolekcji jest kto inny...

 

 

Z tego co raczej można zaobserwować to raczej obecna partia rządząca ma lepsze predyspozycje do tytułu wyzyskiwacza:

-podnoszenie podatków,

-podnoszenie wieku emerytalnego.

 

Jeśli ktoś się godzi na daną stawkę nawet papieros na godzinę i chce za to pracować, a pracodawca wypłaci uczciwie tak jak w umowie nie widzę żadnego problemu. Przecież się zgodził i nikt go do niczego nie przymuszał. Czym innym jest zmiana zasad w trakcie gry lub po fakcie, to już jest coś nagannego. Czyli coś co uczyniła nam Platforma...

 

Nie wypłacenie pracownikowi należności to już grzech ciężki... Jeden z czterech grzechów wołających o pomstę do Nieba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja do żniw nikogo nie biorę ale jak kiedyś przy wywalaniu gnoju to na 3 krate piwa i wtedy są zadowoleni bo piją a się nie napiją a mają dobrego powera no i jedzenie i jeszcze kasa w zależności jak się dogadaliśmy .. popieram cb u nas we wsi niektórzy mówią na takich ludzi "parobek" ale ja go normalnie pracownikiem nazwam..

Edytowano przez Marcin1997
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@boby... i cała reszta jesteście strasznie u***********ni !!!!!

Nie głosuje na PISiorów ani na PO a wam dzieciaczki odbija jak fanatykom na Wp.pl

Idźcie do swoich kaczorów i donaldów i szorujcie im buty skoro to wasi IDOLE !!!!!!!

Był temat o robotnikach a wy robicie polityczny burdel i oborę w jednym

 

@tomi382, chyba lekko przesadziłeś !!!!!! +10% za obrazę użytkowników.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@Tomi nie podniecaj się tak i uważaj na słowa chojraku

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj