dfagroplus60dt

Sampo Bizon 2020 -sklepy z częściami

Polecane posty

Hanter150    2

jak tam się sampa sprawują w te żniwa??? ;] U nas prawdopodobnie będzie to ostatni sezon. ale jak się nie sprzeda to się dalej będzie kosić ;]może ktoś chętny???


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

jest dobry ;] tylko albo będzie większy w zastępstwo albo coś się ze zwrotami pokombinuje ;]


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

tak pierwszy właściciel. Lada dzień 700 mtg ;] rok 97 ;]

dzisiaj kończymy żniwa jak dobrze pójdzie. a cena jest do uzgodnienia. nie wiem po ile chodzą dokładnie. jeżeli oczywiście nie zmienimy planów.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ponoć były dwie wersje - zwykła i nordic (joystic). Którą posiadasz? Masz szarpacz słomy?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

szarpacza nie ma. nie jest na hydrostacie ale ma joystick.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

1. co w nim naprawiałeś?

2. jak z częściami?

3. ile czasu trzeba aby skosić 1ha pszenicy przy plonie 6t/ha na równym terenie?

4. kosiłeś nim rzepak?

5. rura wysypowa - jak jest wysoko? Pytam bo nie wiem czy Z10145 i MTZ952.3 się pod nią zmieszczą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jeżeli jego wykończenie jest takie jak Bizona Super to dziękuję - mam dość ostrych krawędzi i średnio wygodnej obsługi.

Każdy radzi Rekorda ale oglądając widzę że są do dosyć mocno wyeksploatowane sztuki, ziemi mam mało i myślę że może ten sampo by styknął. Jak nie patrzył na razie są to rozważania bo z ZO56 jeszcze 2 latka będę się męczył.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

1. paski niektóre, przeguby od kosy i wiatraczek od chłodnicy bo łopatkę wyrwało ze względu na luz na pompie wodnej. w sumie nie było poważnej awarii tylko drobne których naprawa zajęła godzinę góra dwie.

2. z częściami nie było problemu.

3. nie mam pojęcia raz tato od rana do nocy wykosił 13 ha zboża.

4. rzepak nie był koszony.

5. nad Kubotą i rozrzutnikiem cynkometu przechodziła bez problemu.

 

Co do sprzedaży to jak narazie nie jest w 100% pewne. Chętni są ale zależy jak tato to teraz rozważy.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Konstrukcja supra a rekorda to jak niebo a ziemia.

Sam zjezdzilem z 50 maszyn stracilem na paliwo pare tysiecy ale jestem w pelni zadowolony.

Tylko klimatyzacje zakladam i nie chce widziec innego sprzetu jak narazie .


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Co do sprzedaży to jak narazie nie jest w 100% pewne. Chętni są ale zależy jak tato to teraz rozważy.
Spokojnie, ja się od roku rozglądam (wypytuję co i jak) w takich kombajnach jak:

BIZON Sampo

MF 17-21

Sampo Rosenlew 580 do 2020

 

Jaką wysokość ma Twoja KUBOTA?

 

 

Konstrukcja supra a rekorda to jak niebo a ziemia.

Sam zjezdzilem z 50 maszyn stracilem na paliwo pare tysiecy ale jestem w pelni zadowolony.

Tylko klimatyzacje zakladam i nie chce widziec innego sprzetu jak narazie .

znajomy urwał półoś w Reksiu - 2400 z Chełmna, 3600 za oryginał ;)

W cenie za którą można kupić BIZONa Sampo będę miał Rekorda z 1991 lub starszego a im młodszy tym bardziej nadający się do remontu. Problemem są jednak części a raczej brak dobrych części do supra i w przypadku Reksia jest zapewne podobnie. Co do sampo też będzie problem z częściami więc jeden czort czy młodszego sampo sobie znajdę czy starszego reksia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ja w tym sezonie wymieniłem 4 łożyska, 2 od podajników ślimakowych, 1 na alternatorze i wiatraku chłodnicy. Raz rozwalił się jeden wiatrak na wialni i zmieniłem zegar od temp. wody. A tak to kosił aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stoku88    0

witam

jak wyglada regulacja sit w sampo? mam do kupienia takie kombajnik tylko regulacja sit jest bezposrednio na sitach tzn trzeba wejsc pod wytrzasacze i tam regulowac czy tak jest w oryginale czy moze jemu cos brakuje??

druga sprawa jaka mnie irytuje to sprawa regulacji wiatru na wialni gdzie sie to reguluje? gdzies z boku? z ktorej strony kombajnu ? gdyz wlasciciel nie byl w stanie udzielic takiej informacji

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

sita sie ustawia z tyłu trzeba wejsc do srodka tak jak piszesz a wiatr za zbiornikiem paliwa

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

poszukuje schematu instalacji elektrycznej do bizona sampo 2020 95 rok lub najlepiej jakiejs całej książki napraw czy cos takiego pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem sampo i mam taki problem po ostatnich zniwach przestał mi chodzic przyspieszacz. Przyspieszacz tylko chodzi do 30% i nie mam pojęcia czy to wina rozdzielacza czy cos z przekładnią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

Mam schemat instalacji elektrycznej ikatalog części.Daj jakieś namiary to ci pomogę.

KOLEGO JAKBYS mi wysłał na meila

pawlito1108@wp.pl

 

Witam jestem posiadaczem sampo i mam taki problem po ostatnich zniwach przestał mi chodzic przyspieszacz. Przyspieszacz tylko chodzi do 30% i nie mam pojęcia czy to wina rozdzielacza czy cos z przekładnią. Pozdrawiam

tez mam problem z tym przyspieszaczem krzyczmy we dwóch pomocy moze ktos odpowie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

pawlito 1108 i niedzwiedz06 jestem użytkownikiem Sampo od 15 lat ,praktycznie zjadłem na nim zęby .Mogę Wam pomóc w nurtujących was sprawach,wolę kontakt telefoniczny . Pozdrawiam. :) 798566287.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

dzieki Tomekk1973 napewno do Cb zadzwonie nie długo jak wyprowadze sampo to bysmy na temat tego przyspieszacza pogadali bo mi szwankuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrobet    8

Witam,

Potrzebuję informacji, gdzie mogę kupić chłodniczkę oleju do Sampo 2020. Rok prod. 1993, silnik Perkins. Ewentualnie podpowiedź czym to zastąpić.

Jestem zdesperowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj