dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skosilismy narazie 25 ton, to bylo cos kolo 11-12t/h a wilgotnosc 23%

soltys48    8551

u Was kosi się już kukurydzę a w mojej wiosce jest jeszcze jeden farmer który nie wykosił jeszcze zboża(stoi/leży pszenżyto jare)

U mnie dzisiaj sąsiad kosił jęczmień jary, który siał w 7 maja :blink:

Gryki jeszcze dużo stoi w polu bo wczoraj spadło dużo deszczu. A kukurydzy nie widziałem żeby ktoś kosił.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam3553    194

U mnie w opolskim też już skosili kilkanaście ha kukurydzy, ale to wszyscy koszą ci co mają hedery z rozdrabniaczem, bo kolby już suche ale łodygi wciąż mokre w zależności od odmiany i terminu siewu, jedene bardziej, drugie mniej.

Edytowano przez Adam3553

Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

pawel101210    1

U wujków oziminy już zasiane :D Na kiszonkę w okolicy wszystko wykoszone 5 km od mojego domu gościu ruszył z kukurydzą na ziarno :P Największy gospodarz w okolicy który ma 150 ha naszykował już kombajn na żniwa kukurydziane a on 3/4 obsiał kukurydzą

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

stasiex    23

W mojej okolicy koło 100 ha prosa poszło pod kosę w minionym tygodniu. Długo czekali po desykacji... Byłem lekko zszokowany, bo do tej pory proso widziałem tylko na swoich polach.

Edytowano przez stasiex

soltys48    8551

i w moje strony zawitały żniwa kukurydziane wczoraj i dziś kosili,sypie podobno ładnie ale mokra chociaż była desykowana

soltys48    8551

Tak!! i to dwóch rolników-jeden pryskał wynajętym od STOKŁOSY samojezdnym opryskiwaczem, a drugi zwykłym ciąganym pilmetem, i z nim rozmawiałem to mówił,że jak jeździł ok 8km/h to nieraz kolby spadały a jak zwiększył prędkość roboczą do 14km/h wszystko było już ok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez polityk
      Witam serdecznie .
      Zastanawiam się  nad zakupem deszczowni
      Bardzo proszę o opinię jaką
      lepiej wybrać RM czy Ocmis ???
      Będę wdzię
      czny za podpowiedź
    • Przez blabla
      Witam,
      Stosował ktoś z was kiedyś jesienią oprysk na zboża kwasami humusowymi?
      Zostało mi trochę z tego roku i chciałbym je wykorzystać...
    • Przez Korals
      Co się dzieje? W trakcie deszczu zboże placami żółknie na słabszej ziemi 

• Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj