dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

triplehhh    0

U mnie jeden pan z kołka rolniczego wykosił trochę owsa resztę zostawił bo chyba mu nie szło. Województwo Lubelskie Powiat Rycki Żniwa jak pogoda dopisze od Wtorku ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

żyto w piątek 7ha w sobotę 9ha wyjazd na spokojnie po 14 dzisiaj nie kosze bo niedziela okolica Sieradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska , okolice Konina . Ostatni deszcz w czwartek, za to mocny. Pogode jak na razie zapowiadają , teraz delikatny wiatr i słonce suszy zboże, i myślę że we wtorek się coś u nas ruszy. Jak na razie w okolicy nikt nic nie kosił, jęczmienie zimowe wymarzły, a na inne zboża pogody nie było.

@domguralesku daj znać jaka wilgotność Ci wyszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Miałem jechać kosić usługowo dzisiaj ale pada ;[ . Nie mocno ale mokro się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Dziś gadałem z kolegą to mówił że wczoraj u dziadka skoksili trochę żyta z owsem :D ze 2 godz temu gościu co mieszka pół kilometra ode mnie ruszył na usługi :P rodzice moi dziś widzieli 10 km ode mnie ze trzy kombajny które ruszyły w zboża :) ja nie dawno wróciłem ze spaceru patrzyłem jak u wujka zboża i powiem tyle że pszenica jest twarda jak skała czyli nawet dziś można ją kosić. Mieszanka też jest już dobra ale może jeszcze ze 2 dni to już będzie ok :) Żyto troszeczkę wilgotnę ale jeden dzień upału i jest już gotowe. Myślę że już jutro albo w środku tygodnia zaczniemy coś u wujka działać bo kombajn już stoi przygotowany a ja jestem z Południowego Mazowieckiego a dokładniej Powiat Garwolin :)

Edytowano przez pawel101210

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Właśnie oglądałem pszenice ziarnko chrupie pod zębami, a jęczmień to nawet nie wspomnę nie da się zgryźć, także we wtorek, środę młócimy po kolej ;) no chyba że pogoda się zepsuje...... dzisiaj młócą rzepaki jak leci :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wielkoobszarowiec z 30ha rzepaku uzyskał 12t.Reszty nie kosił,ponieważ nie ma co w tych miejscach zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja mam zamiar wjechać do Żytka około środy u mnie sąsiad już jeczmien jary kosił ale chyba za wcześnie .Pszenżyto i jęczmień może pod koniec tygodnia wjadę koło soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

45ha rzepaku skoszone już:D. I na razie 12ha żyta.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Piątek, sobota i trochę niedzieli .... kosimy rzepak Visby F1, na dziś dzień skoszone 20ha i odwiezione do skupu 75 ton (średni plon 3,75 t/ha), pozostało mi jeszcze 13ha Visbiego i 12ha SY Kolumba, ten drugi będzie na pewno słabszy bo dość mocno przymarzł tej zimy, ale to jeszcze napisze co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Deszczowa aura zrobiła swoje - zamiast zbierać jęczmień jary lecę jutro desykować Huraganem, bo się odmłodził <_<

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

No ja jutro ruszam i jadę po kolei jak leci. Dzisiaj już widziałem kombajny na polach ale wolę poczekać do jutra. Pogoda mam nadzieje że wytrzyma. śląskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kosiliśmy rzepak już pojechał na sprzedaż a dzisiaj bierzemy pod heder przenice i żyto także myśle że w tym tygodniu wszystko ludzie będą kosić bo wszystko równiuteńko dojrzałe jakby tak pogoda była do niedzieli to połowa zbóż była by wykoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Wczoraj skoszone 3,70ha rzepaku Digger. Wilgotność 9%. Dzisiaj kosimy resztę.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

okolice Chełmna w kuj-pom wczoraj próba rzepaku wilgotność 11% od brzegu objechany raz, dalej może by była mniejsza ale i tak zaczął padać deszcz więc odłożone młócenie znowu:/ tydzień-dwa pogody i po żniwach no zobaczymy co będzie jak na razie słońce ale bez wiatru:/ dzisiaj sianokiszonkę można na spokojnie jechać. Ale wolałbym aby rzepak już był wymłócony bo niedługo nie będzie co zbierać:/

 

Błędy ortograficzne !!!!!!!

Nigdy nie byłem dobry w te klocki:/ wybaczcie:P

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Zachodnie Mazowsze rzepaki większość zaczęła w sobotę i w niedziele i dalej koszą nie ma deszczu więc jest ok, na zboża jeszcze za wcześnie, może żyto, ale nikt jeszcze nie kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Lubelskie , pogranicze z Mazowszem , Łukow .

Stało sie tak jak myslałem . Zniwa ruszyły . Koszone sa rzepaki i jeczmienie ozime(chyba) . Widaiałem 3 kombajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To gratuluję pogody. U mnie wczoraj się załamała a potem była bardzo gęsta mgła i dopiero dzisiaj może wysychać także cały czas trzeba przekładać koszenie na później :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj