dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

marian2011    113

Wielkopolska ja już 2 sierpnia po ale widzę że ok 30 procent jeszcze na polu pszenica żyto pszenżyto to nic im nie będzie ale mieszanki owies to już tylko paszówka takie ciemno szare ziarno od deszczy ,ja jeden owies 28 sierpnia żółty a już 31 to już ciemniejszy był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek118    0

powiat rypiński kujawsko pomorskie ponad 90% zbóż zebrane , ja u siebie żniwa skończyłem 2 sierpnia pogoda w tym roku dopisała w mojej okolicy . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oglądaliście prognozę pogody w polsacie? na noc i kolejny dzień zapowiedzieli opady w całym kraju, ale najdziwniejsza była zapowiedź na kolejne dni, która zaczęła się od niedzieli! i teraz się zastanawiam czy to nie była prognoza z piątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Taa dokładnie wg mojej pogody to do czwartku będzie się tak paprać.. dziś nareście zaczeliśmy ciąć mieszankę tylko ta pogoda.. nawet opryski na dojrzewanie lub perz nie chcą działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Lubelskie - zbiory zbóż w zasadzie zakończone, słoma pozostała do zebrania tyko nielicznym. Wreszcie od dłuższego czasu popadało troche i zapowiadają większe opady. Jak by nie popadało to pługa nie idzie w ziemię wsadzić, o talerzówkach nawet nie wspominjąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Woj.Pomorskie Powiat Gdański wczoraj nieliczni wyjechali w pola :) Dziś 2 gospodarzy skosiło troszkę zbóź i zebrano słomę :) Jak będzie pogoda to żniwa się zaczną na całego od jutra :) W tym roku dopiero wszyscy zaczynają koszenie a w zeszłym kończyli :(


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Żniwa ? U mnie w okolicy już tydzień temu wszystko zniknęło z pól. Teraz naszczęście pada już drugi dzień deszcz. Okolice Krzczonowa woj.lubelskie.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj udało się zebrać jęczmień jary - odmiana Skald, ziemia IVb i V, pełne nawożenie, brak ochrony fungicydowej - plon ok. 4 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na pogórzu klasa 5 jęczmień na oborniku plus nawożenie 6 ton u mnie to rekordowy plon nigdy takiego nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zboża wykoszone, zostały łubiny. Pszenica sypnęła 4.5t/ha a mieszanka na 3 klasie pobiła wszelkie rekordy i oddała 6t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

U mnie już dziś zakończone. Mało co na polach pozostało. Woj. łódzkie powiat wieluński.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w okolicy dawno żniwa zaczęte, a od 8 dni pada codziennie deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kujawsko-pomorskie sporo zboża stoi jeszcze co drugi dzień przelotnie pada..wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

U mnie to samo sporo zboża stoi i też przelotnie pada ;/ ja co prawda mam jeszcze tylko swojego 22 pszenicy jarej reglonowana 14 dni temu wczoraj próbowałem ale 20% wilgotność ;/ ale Ci co nie maja swoich kombajnów to nawet jęczmienie jare stoją jeszcze, pobliski były PGR ma około 100ha jarej a co lepsze wczoraj ja dopiero reglonowali, Zegartfarms też stoi jechałem ostatnio do Chełmna to Rzepak Jary nie nic nie ruszony i pszenica jara też a oni maja około 2 tyś do koszenia jak dalej będzie taka pogoda to nie wiem co będzie żniwa zakończymy pod koniec sierpnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujków to żniwa już dawno zakończone :D U drugiego wujka w piątek skończył wozić obornik pod poplon a wczoraj wsiał osatni poplon :) Słomy jest wystarczająco cała stodoła Balotów i troszeczkę paczek :D W okolicy też już wszystko pokoszone można coś jeszcze spotkać ale to u takich naprawdę wielkich gospodarzy :P Dziś od rana pada a przed chwilą znajomy pojechał baloty zwozić chociaż on ma suszarnie rok temu to 2 tygodnie u niego bele na jednym polu stały i kilka deszczów przeszły


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w czwartek wstawiam kombajn pod dach i zaczynam orkę pod rzepak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

byłem w weekend na mazurach. W okolicy Giżycka wielkie kawałki nieskoszone, jęczmień, pszenica też.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja już po żniwach definitywnie, pszenżyto jare skoszone - plon ok. 5t/ha łubin wąskolistny - 2.5t/ha i żółty dobre 2t/ha. Reasumując żniwa 2012 zakończone bardzo dużym powodzeniem :lol: . Oby następny rok był jeszcze lepszy ( bez mrozów i by było ok ). Do następnego roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Pawelec ma rację. O ile gospodarstwa wielkoobszarowe jeszcze z biedy jakoś sobie radzą to indywidualni leżą i kwiczą. W ubiegłą środę jeździłem do Białego to może na 1-2 polach stało zboże (od Grajewa do stolicy Podlasia). Rzepak jary zaczyna dopiero żółknąć (chyba ktoś późno siał, na trasie Orzysz-Giżycko). Niektóre gospodarstwa już częściowo obsiały pola rzepakiem. U rolników indywidualnych żniwa w okolicach Giżycka są może wykonane w 20 %. Ostatnie tak kijowe żniwa pod względem pogody na Mazurach były w 2006. Ludzie będą chyba we wrześniu zbierać plony. Nawet sąsiadujące ze mną PRH nie ma jeszcze skończonego żyta. Przez te burze jest masa wyłożonych obszarów i nawet gdyby pogoda pozwalała to kombajny jeżdżą w żółwim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

pszenica jara skoszona , plon różny jednym polu 3,5t/ha na drugim 5,5t/ha. Zostało 23 ha jeczmienia jarego .

Ogólnie w tym roku to takie pogospodarzenie ;[ .

@d4r4s jak dzis młóciliśmy pszenice to miała około 18% wilgotności niereglonowana, dziadek miał na nisko położonej ziemii, gdzie miała duzo wilgoci około 15,5% przy plonie 2,7t/ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kosiliście pszenicę jarą przed jęczmieniem? u mnie pszenica jara będzie do zbioru najwcześniej za tydzień (po desykacji oczywiście), z jęczmieniem się męczymy zasadniczo od dwóch dni i zebrane max 7 ha, a dzisiaj też zaczęło mżawić i stoimy

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Wczoraj zakończyłem koszenie :D. Claasik już wyczyszczony nasmarowany i schowany :D. Plony całkiem dobre. A do presowania zostaŁo tylko ok 90ha. :D. Obo pogoda sprzyjała to żniwa szybko zakończe.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wczoraj zakończyłem.Plony rekordowe, pommimo że wszystko oprocz żyta jare. Pszenica jara na jednym małym kawałku 8ton sypneła. nigdy jeszcze tam takiego plonu nie miałem. Na drugim gdzie wydawała się caly czas lepsza dała 6. Na oko to się można mocno pomylić. Sąsiedzi wczoraj też zakończyli więc czas na dożynki. Tylko jeszcze słome zwieść a tu niedlugo za siewy trzeba się wziąść.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj