dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

wartsila    0

kolego a jak długo mam sie wstrzymac.mówią,że pszenżyta i tak dobrze nie wymłócę nawet jak zaczekam.zawsze coś zostanie w kłosie.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Dzisiaj wujek rano pojechał z kultywatorem sprężynować ponad 2 ha :) Ziemia w miarę dobra na podorywkę ale jeszcze mocniej musi popadać to wtedy się z pługiem wjedzie


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac forum, dlatego pisze to tutaj. Mam takie pytanie posiadajac około 10ha pola obsianego rzepakiem i majac tłocznie do oleju z rzepaku, czy było by mozna ''wyżyć'' z takiego gospodarstwa? Mozna sprzedawac olej i śrute [produkt uboczny wytłaczania oleju z rzepaku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

u mnie jeszcze zotalo 3ha pszenicy jarej do skoszenia moze dzisjak bd sucha i ok 20 ha slomy sprzatnac, pod koniec tygodnia jak obedzie sie bez deszczu bd posprzatane i szykujemy sie do niszczenia sciernisk::).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Żniwa skończyłem tydzień temu, już wszystkie pola mam po talerzówce, za miesiąc orka i zabawa zaczyna się od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie jeszcze pada co chwilkę i muszę czekać. Trzeba jeszcze pszenice skończyć, mieszankę, pszenżyto i łubiny. W okolicy żniwa dopiero nabrały tempa przed deszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my skończyliśmy żniwa w poniedziałek, obornik już wywieziony, przyorany i zasiany poplon. W okolicy zboża skoszone na 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W zeszłym roku dałem się namówić ojcu, "bo wszyscy już skosili". Powiedziałem mu żeby to więcej się nie powtórzyło, wiele ziarna zostawało w kłosach i strasznie wilgotne wyszło. Moje pszenżyto powinno było czekać jeszcze ze dwa tygodnie. Pszenżyto ciężko się wymłaca ale wymłaca, a nie powinno być tak że niedojrzałe kłosy wychodzą niemal w całości niewymłócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W tym roku to po prostu masakra: dwa tygodnie temu musiałem desykować jęczmień, bo się odmłodził; w poniedziałek znajomemu rozleciała się młocarnia w Bizonie i do tej pory nie zdołał się uporać z awarią, a na domiar złego właśnie zaczęło mocno padać... ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Woj.Pomorskie Powiat Gdański rzepaki i jęczmienie pokoszone ale zboża może z 12 ha w całej wsi skoszone bo pogoda nie pozwala na koszenie ;[ U mnie stoi i czeka 2 ha pszenżyta ozimego do koszenia :) Tylko ta pogoda :(


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Dolny Śląsk deszcz .......deszcz..... pszenice jare czekają na pogodę choć to w sumie zależy jakie ziemie w danej wiosce bo 10 km ode mnie widziałem już że większość ludzi pokosiła.. ale tam piaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk to już 3 rok podczas żniw pada. U mnie niemalże codziennie kropi deszcz. Niby nie ulewa, ale kosic nie można. Pszenica jara miała 17% wilgotności tak więc trzeba było kosić owies, który nadawał się do koszenia. Plon owsa nie co ponad 3t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie to wczoraj i dzisiaj padało, żniw jeszcze nie skończyłem, ale wykorzystałem czas i potalerzowałem sobiew roboty kupe jeszcze. Do koszenia zastało zaledwie 20ha ale zostało , a do presowania około 130ha.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Zamojskie-zniwa praktycznie skonczone. Niepadalo od w miesiecy do dzisiaj i tak taki symboliczny deszczyk. Na podorywke plugiem niema szans, za twardo,co niekturzy probuja talezowac lub samym grajberem z marnym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

Śląskie. Zboża już pokoszone zostali tylko nieliczni z pszenicami jarymi. ja już po wszystkim. Zboże pokoszone (plony ozime dość słabe ale nie ma się co dziwić), słoma zwieziona i piaski już zaorane. Dalej czekam na deszcz bo w cięższe ziemie nawet wideł nie można wbić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Żniwa rzepaku na poletkach doświadczalnych BASF zakończone. Tak jak wszędzie, również u nas przyszła pora na podsumowania. Na naszej stronie plonowanie rzepaku z podziałem na odmiany, w technologii ochrony BASF http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/doradztwo_i_informacje/plonowanie_2011.html


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

woj. wielkopolskie pow. czarnkowsko-trzcianecki żniwa 2012 kreują sie w czarnych barwach nie dos że temp. niska nie przekraczajaca 20C to dochodzi jeszcze deszcz ktorego i tak jest nadmiar. Oziminy juz wymłóciłem jakieś 2tyg. a jare czekaja na odpowiedznia aure codziennie jakiś deszczyk i praktycznie zero słońca. niech jeszcze pogoda sie utrzyma z 2tyg. wowczas chyba bez koszenia wjade w owsy :( a co do pszenicy jarej dosć sporo mam polegnietej i zaczyna przerastać zielsko :(

Czyli krótko mówiąc zniwa w mojej okolicy do katastrofa zimą mróż a teraz deszcz po prostu rewelacja a nie wspomne juz o sianie dla krówek i wjechaniu na łaki TORF w gumowcach człowiek nie może przejść :( siana mam jakieś 10% zapotrzebowania z czego w tamtym roku i tak nie za ciekawym małem juz komplet belek :(

CHYBA JAKBYM MIAŁ WYBIERAĆ POMIĘDZY SUSZA A TYM CO TERAZ TO WYBRAŁBYM RACZEJ SUSZE. zawsze cos tam uleci chociaz deko a tak to kicha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wielkopolskie,pow. złotowski od tygodnia ciągle pada....do koszenia pozostało nadal bardzo dużo, dziś wyjechałem po raz trzeci aby spresować jeden kawałek(8hektarów) i znowu deszcz mnie wygonił po zrobieniu 16 belek, to i tak sukces po tym jak wczoraj zrobiłem 7, a w niedzielę 10........chcemy już trochę bezdeszczowej pogody...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

kuj-pom gm. Koronowo zebrame mam 10% zasiewów co obeschnie to napada koszą tylko więksi którzy walą na suszarnię ale w okolicy ponad 70% jeszcze stoi upraw miejscami nawet rzepak ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj