dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Prezes1352    14

Ja mam dużo do koszenia jeszcze z 50ha. :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Ja nawet nie zacząłem jeszcze <_< w następnym tygodniu już będziemy się brać za koszenie jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

U nas w gminie można robić już dożynki,zostały tylko gryki do koszenia ale to za jakieś 10 dni.

Dawno tak wczesnych żniw nie było.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

słuchajcie, to co dzieje sie w moim regionie to jakaś straszna farsa. zborza sa tragiczne!!! tzn u mnie nie jest źle, ale plony u większości rolników są okropne niskie. zdaża się ze nawet z 1ha pszenicy wykombajnuje się 1t!!! średni plon to ok 3t. gleby to 2, 3 i 4 klasa. podejrzewamy że główna przyczyna było to że w trakcie kwitnięcia pszenicy panowały długie opady deszczu a po nich ok 3 tygodnie suszy.

 

co prawda była jeszcze w moim regionie bardzo sroga zima... ok 70% pszenicy ozimej było obsiewane ponownie na wiosnę

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesień, a nawet zima była ciepła więc okres wegetacyjny trwał dłużej. Później przyszły wielkie mrozy bez pokrywy śnieżnej. Kiedy na wiosnę zboże potrzebowało wody to przez ponad miesiąc nie spadła kropla wody. Natomiast później kiedy deszcz już potrzebny nie był to padało z półtora miesiąca niemalże każdego dnia. A teraz kiedy należałoby kosić zboże to nieustanne burze. Właśnie widzę nadciągające burzowe chmury. Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale w moich okolicach ten rok można zaliczyc do nieudanych :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie wszyscy stoją i czekają aż dojrzeją jarki..... pewnie jak nie będzie jutro padać to pierwsi zaczną się wyrywać do koszenia ....... ale słoma nie jest taka jak powinna być...... i oczywiście zapowiadają burze zresztą jak codzień.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie skoszone jest jakieś 80% zbóż.Dziś przejechałem się po okolicy to już mało zbóż zostało do cięcia.Plony u mnie z 6 klasy żyta 3 tony z ha,myślę że całkiem nie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wczoraj było po żniwach. Plony dobre, sucha jesień dała się we znaki na cięższej ziemi - pszenica i pszenżyto słabiej wschodziło, troszeczkę wymroziło no i na plonowanie pszenżyto miało złą pogodę. Mieszanki bardzo dobre, żyta również jak nigdy. Plon: pszenica od 4 do 6 t z ha, pszenżyto od 4 do 5t (ziemie różne, 3b-5 klasa ale najwięcej 4b), mieszanki - trudno powiedzieć bo różny % jęczmienia na każdej działce.

Ogólnie rok można zaliczyć do udanych, ziemniaki ceną i niedzielnym gradem w znaczący sposób obniżą dochód gospodarstwa. Kuku na kiszonkę też po tyłku dostała. Dobrze że dachy całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Pszenice ozime już raczej wykoszone. Jarki w 80 %. Dzisiaj kosiłem u siebie- wilg 12,3 %, a w minioną sobotę- 13,6 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj nie zdążyłem wykosić pszenicy bo dzięki Bogu wpadło dość dużo usług i urwałem tylko ok. 1 ha. Kosiłem do północy i zerwał się silny wiatr, błyskało się dość mocno to zrezygnowałem. Dobrze zrobiłem bo jak byłem już w domu to przyszła ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U was już jarą pszenicę koszą, a u mnie jeszcze nie doszła, jedynie w okolicy jedna osoba jarą wykosiła, ale to mały kawałek. Ozime pszenice może z 25% wykoszone. Jedynie pszenżyta i jeczmienie jare to mało gdzie zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas tylko u jednego gościa jarą pszenicę widziałem wykoszoną ale rosła na 5 klasie piaszczystej. W okolicy dopiero zaczynają ozimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujka wczoraj mieliśmy wykosić resztę bo zostało tylko ponad 1,5 ha mieszanki ale wujek pracował a syn mojego wujka pojechał Protectorem na usługi i nie było czasu wykosić :D Może jutro damy radę to wykosić a jak nie to po niedzieli :) Wczoraj na przeciwko mojego domu gościu wykosił mieszankę która była siana 4 maja a byłu suchutka i twarda :P


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Gdyby dziś nie popadało skończył bym zbiór pszenicy jarej i było by po żniwach a tak trzeba czekać za pogodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

u mnie już po żniwach :)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie w okolicy już trudno kombajnu zobaczyć... pszenice jare nawet wykoszone, dzisiaj tylko aby dwa bizony kosiły i tyle jeszcze jutro będą pewnie kosić, ale po niedzieli już kombajnu nie ujrzy :) teraz ruch ze słomą :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalost    19

powiat złotowski. Ozime u bambrów co mają kombajn w większości wymłócone, zostały kawałki gdzie niegdzie. Ci co nie mają kombajnu czekają ,,aż dojrzeje". Mieszanki wogóle nie ruszone . Jedynie jeden jęczmień jary wymłócił. W okolicznych wsiach nie widać takiego postępu jak u nas, ale kiedyś mówiono że ,,Stawnica pierwsza zaczyna bo na pioskach gospodarzy". Narazie 3-4 dni przerwy bo mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Mieszanki i pszenica ozima zostały jeszcze stać.. brakuje pogody ;) lecz nie ma się co za długo ogladać bo zboża rosna i puszczaja kiełki od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Powiat złotowski(druga strona Złotowa) wszystko co się nadawało zostało wykoszone tzn skosiłem jęczmień jary i owies zostało tylko pszenżyto jare i pszenica jara-dziś trochę sprzedawałem(jęczmień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiat lubański. Wczoraj rano padało ze 4h i to dosyc mocno. A dzisiaj już widziałem kombajny na polach. Ja czekam do jutra, ale widzę, że zapowiadają burze więc ciężko w tym roku będzie skocic suche zboże :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Soltys48 - po ile sprzedawałeś jęczmień ? ;) dużo w Twoich stronach było posianych jęczmieni ? ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie w okolicy żniwa się kończą zostali tacy co się targują za kombajnistami o cenę lub tacy co pracują na gospodarstwie pracują dorywczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj