dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

jaro30    11

ja dwa dni ciołem a dziś cały dzień remontowałem no ale padało rano więc nic nie straciłem jak dobrze pójdze to jutro zakończę żniwa u siebie a tak wogóle to już się ruszyło na dobre schodzą pszenżyta ,mieszanki,jęczmienie choc słoma jeszcze żywa no ale ziarno suche.MAM pytańe czy 35 zł za bele to dobra cena plus moje prasowanie czy za mało bo mam słomę do wzięcia a gośc nie chce powiedziec pierwszy ceny tylko żebym ja zaproponował.Co do plonów to 4,5 t z ha pszenżyto żyto 3 t ziemia 4b i 5.(Mazowsze)

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

u mnie woj. lubelskie dziś zaczeliśmy od owsa, nawet suche plon ok. 4 t/ha, i soma z części od razu zebrana bo już brakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Dziś wykosiłem cały swój areał ozimin..................z 0,48 hektara uleciały dwa pełniutkie(ledwie się mieściło)zbiorniki od bizona,co do wagi to nie wiem-jutro zważę :)

Pszenżyto ozime DINARO, klasa ziemi IVa, zboże siane na oborniku-praktycznie nie wymarzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

2 dzień żniw skończony. Położone 11 ha jęczmienia kuzyna, 1 ha mojego, 0,8 ha sąsiada i 0,5 mieszanki. Jęczmień sypie póki co najlepiej 6t/ ha :D. Możecie nie wierzyć ale sam wiem lepiej jaki mam zbiór i nie mam podstaw aby kłamać. Mieszanka gdzieś 4- 4,5t/ha ;) . Wszystko przez to, że dużo owsa w niej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Widzę że małopolska pokarana opadami za wysokie ceny kombajnowania. U nas na wschodzie piknie i tanio.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To już nie karzą za koszenie w niedziele ;) ? Człowieku piszesz takie głupoty że się czytać nie chce :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rolnik1973 to ewenement. Wszyscy się z niego śmieją a on dalej swoje... Co do żniw to ludzie pszenżyta koszą i wczesne pszenice - reszta zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jestem z małopolski, godzina bizona około 300 zł więc czy to drogo, jeśli ktoś uważa, że drogo to niech sobie kupi kombajn będzie miał taniej. Moim zdaniem należy nam się pogoda żeby podgonic robotę względem innych rejonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Czy nie można karać takich ludzi jak @ Rolnik1973?? Pieprzy takie głupoty aż głowa boli.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

Dzisiaj drugi dzień żniw. Skoszone pszenżyto sypało 4,5-5 ton z ha a jeczmień jary 6 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

Śląskie... 2 dni pogody i nów leje:( zdążyłem tylko skosić 3h żyta i niestety awaria sprzętu i załamanie pogody. Plon żytka 3,5 z hektara. Jak na moje rejony to i tak dobrze. mam nadzieję że w sobote polece grubo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Rzepak skoszony na żuławach i mazurach udało się skosić 100 ha całe szczęście bez żadnej awarii a zboża gdzieś za tydzień jęczmień jary się zacznie o ile pogoda pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

My wczoraj zaczęliśmy kosić rzepak :)

 

U mnie w okolicy z ozimych tylko żyta i gdzie nie gdzie pszenżyta pozostawały po zimie, resztę wymroziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jeśli chodzi o hybrydy to możliwe jest 8t/ha B)

 

na prawde hybrydy w tym roku sa piekne kłos długi gruby ziarno tak samo.

Aczkolwiek hybryd nie mam ale z tego co widze plon hybryd 8t/ha jest możliwy w 100% i zaznacze iz nie było śniegu

hee siejesz 80kg/ha a zbierasz 8t :D fajnie ale nawożenie i ochrona jest o niebo inna od tradycyjnych Żyt

ps. mówiłem o życie ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Żniwa zakończone, jak zaczęte tak skończone bez kropli deszczu. Kombajn bez awarii. Nie pamiętam takiego roku by w lipcu skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Tak wszyscy narzekali na pogodę ale ja nie pamiętam kiedy ostatni raz pszenica ozima poszła pod kosę 24 lipca . Zawsze był to 1 tydzień sierpnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A u nas dopiero jęczmien ozimy skoszony i troche żyta a tak 35ha czeka na żniwa jeszcze bo zielone jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie żniwa w pełni. Mam wolne więc chodziłem przepolować krowy później sprowadzać i w sumie widziałem na okolicznych polach 6 kombajnów. Sporo jest już pokoszone ludzie na potęgę szukają teraz pras bo mało u nas ich jest. Ja wczoraj skoniczyłem naprawiać silnik w bizonie a dzisiaj lałem paliwo wodę i zmieniałem paski. Jutro planuje wyjechać na mieszankę do sąsiada jeżeli ze wszystkim sobie poradzę. Najgorsze jest to że wszyscy narzekają na ceny że drogo... Ale na zachodzie podobno jeszcze drożej. Województwo Lubelskie Powiat Rycki ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Zacząłem kosić żyto we wtorek po poludniu ,bo wczesniej mokre . W środę koło 19 deszcz , w czwartek od 5-7 deszcz , od 15 burza - spadło 25mm . Może jutro późnym popołudniem da się wjechać w pole - jeśli nie popada. Polska Centralna, u mnie zaawansowanie żniw 12%

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żniwa zaczęły się na całego. Rzepak skoszony i plon to 2t/h, a jestem mile zaskoczony bo zimą bardzo dużo zmarzło. Gdyby nie wymarzło tak dużo to z pewnością miałbym 4t/h. A i poszło pod kosę żyto hybrydowe, które bardzo ładnie przezimowało. Około 7t/h , tak więc jak już wcześniej było wspominane można miec 8t :rolleyes:

A co do ludzi koszą wszystko jak popadnie bo jutro wieczorem zapowiadają załamanie pogody, które może potrwac odrobinę dłużej. Ja w pszenicę jarą nie pcham się bo po prostu nie nadaje sie jeszcze do koszenia.

Lubań, powiat lubański.

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj