dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

MariuszT    16

Jęczmień jary zebrany. Plon satysfakcjonujący, miejscami przekraczający 5 t/ha.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie jak pogoda dopisze to jutro zakończę żniwa, wczoraj i dziś młóciliśmy jęczmień i pszenice na jutro jeszcze aby zostało 3ha jęczmienia i tyle :) jęczmień 5t/ha i pszenica 4.5/ha nie pamiętam żeby tak marnie sypało... pszenica wygląda pięknie na 6-7t a sypie ledwie 4-4.5t/ha mrozy poturbowały ozimy i nic na to nie poradzimy :unsure: coś mi się nie chce wierzyć że ozimy wam sypią 7-8t/ha......... chyba z 2ha :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

wszyscy żniwują, a ja w poniedziełek pryskałem na dojrzewanie rzepaku, jutro roundapuje pszenżyto. dziś tylko jeden kombajn w rzepaku był, podobno jutro większy gospodarz ma ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie skończyłem 1 dzień żniw. Wykosiłem 2 ha pszenżyta swojego 6 kuzyna i ok. 3 ha żyta sąsiada. Plony rewelacyjne, pszenżyto 5- 5.5t/ha a żyto sąsiada niecałe 4t. Jutro od 9 rano jedziemy w jęczmień i troszkę mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

ja właśnie skosiłem żyto hybryda 1ha,10a plon ok 7t/ha jutro sprzedaż to będę wiedział dokładnie ile umłóciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

ja skosiłem dzisiaj pierwsze pszenżyto i plon jak na ta zime i susze w moim regionie (wlkp centrum) 3,2 t uważam za udany jutro dalej będziemy kosic pszenżyto ale inne odmiany które to lepiej wyglądają a reszta zbóz to może po niedzieli lub za próbę w piątek lub sobotę tak się po odmładzały :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

kolejny dzień do przodu skoszone reszta żyta (zwykłe) plon zadowalający około 5,8t/ha wilgotność 12%

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzisiaj wykosiłem wiekszość co miałem ;) Poszedł pod kose też owies. Suchuteńki i przepiękne ziarno! I może wam sie to wydac dziwne ale plon 4,4 t/ha!!! Takiego owsa jeszcze nie miałem nigdy :) I to dzięki koledze milanreal1 który poradził mi jednak sypnąć troche azotu! Tylko na częśći sie wyłożył. Pszenica równo 5t/ha. Ogólnie jestem zadowolony. Województwo podkarpackie.

Dzięki kolego, to chyba 1 pochwała na moją osobę po objęciu funkcji moderatora :D

U mnie dziś był 1 dzień kiedy kombajny w okolicy ruszyły. Pszenżyto suche ale słabo sypie, septorioza wręcz zeżarła. A żyto jeszcze ciut wilgotne. Jutro może spróbuje u siebie pszenżyto o ile pogoda jeszcze wytrzyma bo dziś trochę pokropiło wieczorem. Idzie zmiana pogody.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Prawdziwe żniwa zaczęliśmy od poniedziałku, na dzień dzisiejszy skosiliśmy już ponad połowę, plon bardzo dobry :) Jutro wjeżdżamy w owies :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Żniwa teoretycznie wczoraj się zaczęły i zarazem skończyły, rzepak skoszony teraz tylko czekać z 3 tygodnie na pszenicę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj przed południem sprasowaliśmy słome po przenicy bo nam brakowało i nie chcieliśmy czekać tydzień do dobrej pogody pużniej zaczeliśmy kosić mieszanke i niestety....przyszła nawłnica i kombajn musieliśmy zostawić na polu bo nic kompletnie nic nie było widać widoczność była ze 2 metry w przód teraz trzeba czekać do wtorku na poprawe pogody a co do żniw to u mnie (powiat Opatowski) rozpoczeły sie w w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

U mnie to samo, na dobre jeszcze nie ruszyłem - a już przymusowa przerwa, od 20 tak zaczęło lać, że może koło soboty kombajny wrócą na pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

U mnie srednio,rzepak od 3,2 do 3,8-bywalo lepiej.Jęczmień ozimy 8 ton.na resztę trzeba jeszcze poczekać z parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Pszenżyto ozime północna wlkp. fidello czy jakoś tak 2ha mozaika IVb-VI 4t/ha mysle ze nie jest źle :)

ogólnie gdyby morozy nie przeżadziły uprawy myśle iż bym wyciagnał 5t/ha ale za to mam 4t/ha i łądne grube ziarno

 

ps. w posty co niektorych niechce mi sie wierzyc 8t/ha i do tego oziminy :o myśle ze jesli dodacie do postów dopiske typu.

 

pokrywa śnieżna brak/tak

 

Ten czynnik wiele mówi w Żniwa 2012

 

zaznacze ze umnie nie było sniegu na te mrozy dochodzace grubo do -25C

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

W Małopolsce niestety od 2 dni pada więc żniwa stoją w miejscu .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Pszenżyto ozime północna wlkp. fidello czy jakoś tak 2ha mozaika IVb-VI 4t/ha mysle ze nie jest źle :)

ogólnie gdyby morozy nie przeżadziły uprawy myśle iż bym wyciagnał 5t/ha ale za to mam 4t/ha i łądne grube ziarno

 

ps. w posty co niektorych niechce mi sie wierzyc 8t/ha i do tego oziminy :o myśle ze jesli dodacie do postów dopiske typu.

 

Czy możliwe to niedługo ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

W mojej okolicy jeszcze nikt nie kosi (prócz rzepaku) i szybko nie pokosi, ciągle pada. Mnie udało się przedwczoraj złapac 1 ha pszenicy, wilgotnośc 15% a co dalej niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj