dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@soltys48 jestem na Bawarii,30km od granicy austriackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Lubelskie , gmina Łuków , zboże do południa trochę przeschło wiatr przewiał . Aktualnie kolejna wielka zlewa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

tak jak kolega wcześniej napisał....okolice Poznania, przedchwilą przeszła taka ulewa ze wszedzie woda już stoi, takiej ulewy dawno nie było....aż dzisiaj w nocy ;/ @panczo1922 skąd dokładnie jestes?

 

Budziszewko koło Rogoźna WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie owies siany 20 marca już był gotowy do zbioru w niedzielę ale od poniedziałku pada,żyto i pszenżyto jeszcze ziarno miękkie.jeszcze trzeba dobry tydzień dobrej pogody tak po 30 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    126

śląskie, powiat zawierciański, gmina Żarnowiec: jęczmienie ozime jeszcze nie skoszone, dziś jeden gość wyjechał ale wyszła ulewa.

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dokładnie tak jak napisał BizonFan321 w lubelskim ładnie obwiało zboża myślałem że w sobotę będziemy kosić a tu przyszła zlewa i d*pa ;[ tak ładnie się zapowiadało a tu przed samymi żniwami takie zlewy tak jak w tamtym roku :(


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

@kamil123472 w jakim rejonie niemiec Jesteś? Wójek właśnie wrócił z okolic Mainz'a i mówi że pogoda taka jak u nas

 

ja mieszkam w Mainz i wam powiem, ze tu od ponad miesiaca ciagle pada. W Polsce byly upaly, a tutaj zimno i deszcze. Mainz to podobno najcieplejsze miasto w Niemczech, wiec nie sadze by bylo gdzie indziej duzo lepiej, chyba ze przy granicy z Polska.

Ludzie pokosili tu tylko jeczmienie i to nie wszystkie. Oni to chyba nawet mokre zboza kosza, bo rano padalo, a niedawno widzialem jak kombajn po polu smigal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Przed rokiem żniwa zaczęły się u mnie 2 sierpnia bo do 31 lipca padało ciągle teraz zapowiada się podobnie choć jest nadzieja że zrobi się pogoda od poniedziałku zobaczymy wystarczą 2 dni słonecznie z wiatrem i można ruszać w pszenżyto żyto jęczmień reglonowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolny Śląsk, powiat lubański: od ponad miesiąca prawie codziennie pada deszcz. Wszystko stoi. Jedynie gdzie nie gdzie widac pokoszone jeczmienie ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

U mnie 11 ha pszenicy ozimej stoi od tygodnia i czeka na koszenie, oczywiście standardowo, jak z resztą co roku w żniwa, nad Polską jeden front za drugim i sobie pięknie czernieje i porasta w kłosie :( Jare na szczęście ledwo co się wyżółciły to jeszcze wytrzymają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a ja dzisiaj kosiłem pszenicę ozimą na zarobku heh. nawet 1 h zrobiłem :D a i u siebie niepamiętam ale chyba w poniedziałek ukosiłem tone pszenicy i o moje zdziwienie sucha była. LUBELSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na Podlasiu znajomy z musu skosił trochę zboża na paszę. Śrutownik będzie miał lekko, wyszła lekko pomielona kaszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie województwo lubelskie powiat Rycki żniwa też się na 100% nie zaczęły. Na moje oko około 50% zbóż można by już kosić gdyby nie deszcze które są u mnie codziennie a w nocy był tak silny deszcz że przed domem stoi ogromna kałuża. Żniwa pewnie nie wcześniej niż za dwa tygodnie ):


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalost    19

W powiecie złotowskim nic nie ruszone. Leje codziennie i nawet nie ma jak dojrzeć. Jedynie PGR korzystając z 2 dniowej przerwy od ulewnych deszczów wymłócił pole pszenżyta. Potrzeba tydzień dobrej pogody to może się coś ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Potwierdzam słowa @michalost powiat złotowski nietknięty-praktycznie codziennie ktoś za zbożem do karmienia przyjeżdża........

ps @michalost z jakiej miejscowości Jesteś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Kuj-Pom miałem opryskane troche pszenzyta i i jeńczmienia w zeszłym tygodniu ściete pare dni pogody i ruszam w żyto i jeńczmień jary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

2 ha owsa ścięte mokry, ale idzie bezpośrednio na spożycie dla gęsi, ale już się wymłaca mimio że miejscami zielony (wschodnie mazowsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Okolice Tarnowa (Małopolska) 3 dni bez deszczu i pierwsze pszenice dziś poleciały :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf16    0

W. Dębicy czekamy na deszcz rybom brakuje wody i w studniach.Zboża kosze wszystkie .sprzedam 15ton jęczmienia jarego 700zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No jutro wkońcu zaczynam żniwa !:)aaaj nareszcie ! :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

Śląskie.Okolice Częstochowy. U nas zboża już zdolne do cięcia tylko tej pogody brak. Mam nadzieje że w poniedziałek ruszymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Od poniedzialku jak pogoda się nie popsuje startuje w pszenżyto żyto jęczmień i mieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj