dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

PeterG14    115

Nie zapomnij o ziemniakach które w lipcu potrzebują 90mm a w sierpniu 110mm. Tyle że jak dalej będzie tak chłodno to u sporej ilości zaraza zażre te ziemniaki i w sierpniu deszcz nie będzie potrzebny. I burak też uwielbia deszcz latem.

 

No właśnie na ziemniaki to bym nie powiedział bo zimno i zaraza je atakuje. Buraki wiem że lubią teraz wodą ale nie brałem ich pod uwagę gdyż ich nie uprawiam. U mnie dziś co chwilę padało i mam już dość, Bizona tak jak schowałem po jęczmieniu tak stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Smiesza mnie wpisy typu -plon 3,8 tony,skoszone blisko 7 ha. Skoro nie wie ile dokładnie skosił to jak moze oszacowac plon :lol: A druga sprawa to taka ze mało kto ma wage w gospodarstwie a plony tak dokładnoie oszacowane!!!! Koledzy troszke rozwagi.

Edytowano przez benek79
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dokładnie mało kto ma wagę i te plony to raczej na"oko" albo "na przyczepy" a wiadomo zboże-zbożu nie równe. Te wydajności trzeba brać z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak wprowadzą podatek dochodowy to i plony Wam spadną do 4t bo nikt nie będzie się chwalił co to nie nakosił, tylko zaniżał sobie. Co Wam te chwalenie się daje, ważne żeby cena po odliczeniu kosztów była wysoka i można było coś kupić.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

jestem w tej dobrej sytuacji ,że mam w swoim gospodarstwie wagę pomostową i mogę stwierdzić ,że na oko zawsze jest więcej niż na wadze.Jeżeli chodzi o podatek dochodowy to ukrywanie plonów nic nie da ,każde towarowe gosp. sprzedaje swoje zbiory na faktury,jak będzie podatek to dla kupującego zakup np. zboża będzie kosztem i będzie chciał otrzymać fakturę.Jestem po symulacji podatku dochodowego w moim gosp(podatek liniowy 19% jak w działalnosci gosp. bez odliczeń)i powiem wam ,że podatek gruntowy to pikuś w porównaniu z tym co tu wychodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Dolnyśląsk gmina długołęka o żniwach nie ma co marzyć cały czas pada niby to ostatni tydzień ale co będzie to nie wiadomo;[

żniwa miały być tak wcześnie a tu deszcze i deszcze tak to bym sporo już wykosił :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko pomorskie przepaduje ale od piątku ma być pogoda ale zobaczymy bo już słomy mam koniec do końca tygodnia mi starczy. Zboże już by można kosić żyto pszenżyto i jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zachód Polski za 2 dni gwarantuje przepiękną pogodę.Jestem w Niemczczech i tu jest dziś pięknie,a zaobserwowałem,że tutaj pogoda jest z dwu dniowym wyprzedzeniem,więc spodziewam sie żniwnej pogody w Wielkopolsce oraz kuj.-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

@kamil123472 w jakim rejonie niemiec Jesteś? Wójek właśnie wrócił z okolic Mainz'a i mówi że pogoda taka jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ciągle przepaduje ;/ rzepak zaczyna kiełkować w strekach a jeszcze dobrze nie zasechł... Do żniw u mnie jeszcze trochę, jęczmień cały odbił i czekamy aż zielone trochę dojdzie i wtedy oprysk. A jak u was sytuacja z odmładzaniem się zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas tylko owies w mieszankach ale nie będziemy desykować bo da radę dojrzeć. Nie wiem czy mi się wydawało ale jakby przez te deszcze zaczął bardziej równomiernie dojrzewać. Już odliczam dni do inauguracji żniw. Tylko jeszcze trzeba łąki pokosić i zawinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Ja u siebie wagę mam i wiem jak na magazyn daję. A po drugie to jakbyś nie wiedział to jęczmień i rzepak jak i inne rośliny uprawiam na bardzo dobrych ziemiach, no i co parę dni w polu jestem i oglądam co się dzieje. No i nie będę Ci pisał np 6,89 ha tylko blisko 7 ha.

Edytowano przez rolnikPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj wykosiłem resztę jęczmienia ozimego około 0,5ha ! Ledwie skoszony i znów pada! Za suchy nie był ale cóż lepszy nie będzie a poza tym wiekszość kłosów już była na ziemi!

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie cały jęczmień do oprysku, sytuacja taka sama jak u słomka,wszystko sie zielone zrobiło. Owies ciągle zielony, pszenżyto potrzebuje tylko tygodnia pogody żniwnej i pod kose. Pszenica jeszcze spokojnie 2 tyg. postoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kurde dawno tak kiepskiej pogody nie było. Lepiej jak by tak koło września padało to na orke w sam raz by było a nie teraz!! Zboża już do koszenia się nadają ale pogoda nie pozwala. Od poniedziałku ma sie poprawić i maj wrócić upały wkońcu ale burze też mają przechodzić masakra...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

taka pogoda była własnie rok temu . Zyta poszły pod kose koło 5 sierpnia a normalnie ida 20-25 w mojej okolicy . Nie wiem jaka prognoza jest u Cb ale u mnie od poniedziałku tez lepiej ma byc ale czy 25 st. to upał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie jest beznadziejnie jak na razie co dzień deszcz nie za duży ale swoje robi, już by były żniwa to ta pogoda eh :wacko:

W mojej okolicy jare zboża są pod kosę ale oziminy jeszcze miękkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

chyba pdwrotnie :D

Czekam na dwa dni dobrej pogody po 30 stopni i wjezdzam w ozime zboza.

Ale taka zapowiadaja dopiero od około 25 lipca wiec jeszcze z tydzien czasu.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Nie nie odwrotnie ozime zboża u mnie w okolicy jeszcze się nie nadają , za to jare te wcześnie siane jak najbardziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Ja w sobotę planuje wjechać w zboża jare z opryskiem...

Codziennie zamiast żółte robi się coraz bardziej zielone...

 

Edit:

Pada deszczyk, pada deszczyk, kapu kap, kapu kap... A niech sobie pada, kapu kap, kapu kap.....;/:/:/

 

Okolice Poznania.

Chyba żniwa będą odwołane w tym roku jak tak dalej pójdzie ...:/

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

tak jak kolega wcześniej napisał....okolice Poznania, przedchwilą przeszła taka ulewa ze wszedzie woda już stoi, takiej ulewy dawno nie było....aż dzisiaj w nocy ;/ @panczo1922 skąd dokładnie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj