dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Rolnik1973    15357

Rodacy sPOkojnie to tylko lokalne POpadywanie, u mnie od kilku dni nie pada, kto co miał wykosić to wykosił, reszta POd koniec lipca jak Bóg POmoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Jak pogoda pozwoli to w piątek zaczynam kosić rzepak a kolega Rolnik1973 widzę przeciwnik rządów PO i dobrze tylko że wyczuwam tu że jest kolega za PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Z tą pogodą to już oszaleć idzie. Co roku to samo. Jak potrzeba to nie pada a jak nie potrzeba to leje co troche. Szlak mnie już trafia. W dzień cieplutko fajnie a w nocy tak doleje że szok. I codziennie to samo.. A zboże już do koszenia sie nadaje. Tym bardziej słoma by sie już przydała bo zostało pare balotów...

a co ty masz juz do koszenia?ja mieszkam 30 km od lodzi na poludnie i wszystko zielone jare a z ozimych to tylko zyto zostalo kto mial :huh:

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No do koszenia mam rzepak u siebie nie wiele ale 40ha jest. Żyta jak pogoda tylko sie zrobi to już wjeżdżamy. Mieszanki też zaraz dojdą. Także 4 dni pogody i żniwa ruszą.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

U nas w okolicach Poznania też co chwila przelotnie popaduje. Jeśli by przestało padac to jutro-pojutrze można w jęczmień jary wjeżdżac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Tydzień temu jęczmień położony średni plon gdzieś 7t ale to tylko moje wyliczenia bo nikt nie ważył, rzepak może w sobotę jak pogoda dopisze bo jak na razie dzień dnia coś popada......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Jęczmień ozimy tydzień temu kosiłem 3 ha średni plon 7,3 t/ha. Rzepak w sobotę coś koło 7 ha skosiłem to nawet nawet sypało ja na ten rok 3,8 t/ha. Dzisiaj popadało, więc plany popsuło. Jeśli już będzie pogoda to koło piątku soboty pszenice, a następny tydzień koło czwarktu jęczmień jary i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja to już dziś po żniwach jestem :( grad wielkości orzechów włoskich wszystko wybił a tak sie ładnie zapowiadało :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

porąbany rok co chwile deszcz co trzy dni gradobicie zabiera jakiś kawałek a uff masakra nie mam pomysłu co robić :(. wczoraj wykosiłem 3 ha rzepaku. I przestancie do września pisać bajki o plonach bo to jest żałosne i obniża tempo wzrostu cen :).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

garek, średnia na AF rzepaku to 4,2t, a zbóż 7,5t totez jak u Ciebie tyle nie sypie to cienki hospodar jesteś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale podajcie mi rok w którym w czasie żniw było pogodnie słonecznie i ciepło bo ja takiego nie moge sobie przypomnieć co roku musi conajmniej tydzień non stop padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Dokładnie. Dzisiaj symbolicznie jak codziennie zlało. Już dozyć tego deszczu...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Na tym deszczu to tylko kukurydza skorzysta. W prognozach jest deszcz do piątku, jeżeli się sprawdzi to w niedzielę albo w poniedziałek zacznę żniwować. Jeszcze muszę 2 pokos ściąć bo lucerna już się twarda zacznie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań Czym można wywieźć duże ilości zboża na skup? Czym będzie najtaniej, a czym najszybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie nie jest źle :) w tamtym tygodniu cały tydzień było słonecznie a wczoraj wieczorem przeszła burza i dziś od rana pada :P Żniwa jeszcze będą nie ma się co śpieszyć jeszcze ze 2 tygodnie


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

dzisiaj jęczmienia jarego nakosiliśmy z pół zbiornika i deszcz ;/ pewnie koło soboty się dopiero znowu wjedzie...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie jęczmień jary już gotowy do zbioru tylko trochę wiatru i słoneczka i będzie można atakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Wow kolego taki wynik to rewelacja na ten rok. Napisz coś więcej, jakie nawożenie, ochrona ;)

 

Nic nadzwyczajnego.. Poprostu mamy 1-2 klasy ziemie, ciężkie i dobre. Nawożenie tak jak u wszystkich z nawozami i opryskami pielęgnacyjnymi. Tylko u nas niektórzy poprostu dają standardowe opryski, nie jeżdża oglądać pola w jakim stanie są rośliny i jak trzeba dodatkowo zastosować jakiś oprysk to gadka typu "a tam gadanie nic mu nie bedzie". Szkoda tylko, że w tym roku przez ten grad spora część lezy na ziemi już. Gdyby nie ten grad 4,5 tony by było z ha, a tak ledwie te 4..

Ci, którzy mają dobre rzepaki i grad ich bardzo nie uszkodził to niezłą kasę zbiorą, bo rzepaku w tym roku bardzoo mało bedzie.

 

A co do pogody, no od poniedziałku sie popsuło, a dzisiaj to już masakra co 2,5 godz pada.. Na pole obecnie nie ma co wjeżdżać do czwartku. Wg. pogody od pt słońce i po 30 stopni to dzien wiatru i mozna próbować. A jak tylko teraz będzie pogoda na trochę dłużej, żniwa 2012 sie zaczną na dobre już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na tym deszczu to tylko kukurydza skorzysta. W prognozach jest deszcz do piątku, jeżeli się sprawdzi to w niedzielę albo w poniedziałek zacznę żniwować. Jeszcze muszę 2 pokos ściąć bo lucerna już się twarda zacznie robić.

Nie zapomnij o ziemniakach które w lipcu potrzebują 90mm a w sierpniu 110mm. Tyle że jak dalej będzie tak chłodno to u sporej ilości zaraza zażre te ziemniaki i w sierpniu deszcz nie będzie potrzebny. I burak też uwielbia deszcz latem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak mi nie wierzysz w uzyskane plony to przyjedź do mnie to zobaczymy.

Nie żebym nie wierzył, pisałem o sredniej na AF. Sam miałem rzepaki które sypały ponad 5t, a średnia z 30 ha wyszła 4,5t, ale to było raz w życiu i nie wiadomo czy sie powtórzy. Odmiana to była California.Dziś jak nie wymarzł i grad go nie nawoził , 3-4klasa ziemi to bardziej kumaty rolnik te 4t nakosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj