dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

jankes123    6

rzepak dzis cielismy u klienta reglonowany byl tydzien temu tylko ze troche byl zanieczyszczony glownie rumian to 11 procnet wilgotnosci mial i sypal ok 2,4 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja też wyjadę gdzieś w czwartek albo piątek w następnym tygodniu. Pszenżyto twardnieje, słoma już dobra. Jęczmień trochę zielonkawy od spodu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0609    0

No ja już wczoraj kosiłem jęczmień ale tylko na próbę mojego nowego kombajnu spisał się dobrze tylko łańcuch podajnika się wypiął na spince

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Taa i po pogodzie.. Na opolskim, chłodniej, chmury jutro ma podać.. Eh chciałem do rzepaku wjechać jutro pod wieczór lub w sobote popołudniu, stół założony tylko pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szybko u was. W mojej okolicy jak ktoś nawoził ekologicznie to za tydzien może rusza w zyto. U mnie słoma na pół zielona nadal.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

No i najbliższe 10 dni nie zapowiadają pogody żniwnej bo jak będzie 18 ciepła i mało słońca to i ziarnko suche nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie niby od niedzieli ma być poprawa. Dzisiaj lało porządnie i nawet słomy nie zebrałem bo mam załatwione z 2 ha jęczmionki i trza czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

We wtorek 10 lipca skosiliśmy 80arów jęczmienia ozimego. Plon b.dobry bo wyszło 5,5t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ci od pogody mnie rozwalili zapowiadają przejoty cały następny tydzień :( a ja miałem ruszyć w jare koło wtorku.

Zboże już dobre a i przydało by się ziarenek i słomy też brak, oby tak się mylili z tymi opadami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na opolskim zachmurzone niebo, 23stopnie.. W sumie no nie padało 2 dni, słońca nie ma, trochę chłodno, ale wątpie żeby rzepak się mieścił w 7%wilgoci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Bo jak rzepak jest za suchy to pózniej połówki sie robią


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Właśnie oglądałem zboża i u mnie żniwa za tydzień na całego, pierwszy pójdzie jęczmień jary Atico plon zapowiada się rewelacyjny, ale będę dopiero mówić jak będzie na przyczepie ;) ziarnka już twarde, kłosy po spuszczał jak by nie miały co zwierzątka jeść to nawet dzisiaj można kosić, ale u nas nikt jeszcze nie kosi jarych także za tydzień :D a pszenica jara za 2 tygodnie maksymalnie za 3 jak by pogoda nie dopisała :)

 

Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów....


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pszenżyto ozime na bank wymłócę jak tylko będzie sucho. Pszenica za 2 tygodnie i mieszanki wraz z pszenżytem jarym za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tylko zazdrościć kolegom pogody macie wszystko zaplanowanie co do dnia kiedy będziecie kośić u nas jak udało się wjechać w błoto jęczmienie pokosili wtorek środa ludzie padało ale punktowo jedna wioska słonce druga deszcz ,no i oglądając pogodę do następnej soboty o zniwach nie ma mowy siana też ledwo kiszonki powyciągają z podtopionych łąk ok Czarnkowa wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie tylko pogoda jak sie zrobi to żniwa już ruszą. Przez te pogode rzepaku jeszcze nie skosiłem...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

My planujem w rzepak wjechac wtorek, sroda... ale wszytko zalezy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Trzeba jeszcze z 3 dni słonecznej pogody, żeby wyschło po deszczach i mogę kosić. Sąsiad się już pytał czy mu żyta bym pokosił. Jak tylko się ładnie zrobi to mam 2 dni koszenia od rana do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

A tu żniwa 2012 od strony teortycznej, koniecznie zobaczcie i komentujcie, w tle widoczny legendarny Bizon Gigant pochodzący z AR w Poznaniu jeden z pierwszych wyprodukowanych i jedyny zachowany w takim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wszystko wskazuje na to że w tym roku żniwa zaczną się wcześniej niz zwykle , wnioskuję to z waszych koledzy postów. Trochę to dziwne żeby po 15 lipca kosić zboża ja też myśle na po niedzieli ale tylko z pół ha jęczmienia , będzie ziarno i słoma tak to na razie nie ma chętnych na koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie tylko pszenżyto i żyto będzie wcześniej. Chociaż jak patrzę na prognozy pogody to będzie mniej więcej normalnie. Co chwilkę deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Klepk a skąd jesteś, oby z daleka, bo sąsiad grabi dla okolicy kosząc w niedzielę i potem się dziwicie że trąby zmiatają gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj