dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

daniel18    4

ja dziś skosiłem 1,2 ha jeczmienia ozimego, plon słaby ok. 5 ton z ha bo dużo na wiosne wymokło :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

jaki jest optymalny moment na desykację zbóż?

Spotkałem się z opinią ze idealnie jest wtedy jak większość słomy jest kompletnie zółta.

wtedy nie ma utraty plony. Chłopak mi tłumaczył ze jak jest jeszcze troszkę zielonej słomy to odcinamy wodę od rosnących części i tracimy plon.

 

Ja dopiero pierwszy raz robię desykację. Coś tam słyszałem że jak ziarko ma 30% wilgotności to wtedy. Ja jestem trochę zmuszony z desykacją bo mam mało paszy więc trzeba było sie troche pospieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja ruszam w sobotę. :) Oczywiście jak mi pogoda nie zepsuje planów. Jak wam sypie? 5/6 t? Ja się pochwalę swoim plonem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie 8t.Pierwsze żniwa własnym kombajnem udanie się zaczynają.Dobrze,że udało się wymłócić,ponieważ dzień później przyszła taka ulewa,że przez tydzień nie da rady wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wykosiłem 2,5 ha sypał 1,5t/ha mizernie mi to wyszło jęczmień wymarzł i tyle a w okolicy nawet sporo kombajnów wyjechało. Niektórzy z całego średniego pola wykaszają 1 zbiornik tragedia u mnie w okolicy.

 

***przemrolniku pogoda nie zepsuje ci planów cały lipiec upalny i słoneczny prawdziwe żniwa przywitamy nie wcześniej niż za 2 tyg.***

Edytowano przez Kamil94stalker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekb    0

Ja sądze że u nas w zachodniopomorskim koło Koszalina to nie w cześniej niż za dwa tygodnie się zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem i wyprowadziłem kombajn, zaleliśmy paliwa, wymienilismy olej, zrobiliśmy wstępny przegląd. Byłem na polu i jęczmień ozimy wygląda już bardzo ciekawie, pogoda spszyja. W sobotę planuję wjechać, ale się zobaczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

ja wyruszam za godzine w jeczmien :D Inne zboza to tak 2 tyg. moze mniej :D Owsy u mnie to juz w 60% zółte na wiekszosci pól :) a reszta to za 1,5 tyg. moze :)

 

No i skoszone 2 ha jeczmnienia :) 6 ton z ha to i tak niezły wynik :)

 

 

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja dziś jeździłem rowerkiem to widziałem koło takich glinianek żyto które ziarno miało już w miarę ***rdę :) Myślę że jak pogoda będzie dopisywać to Żniwa w tym roku wcześniej ruszą tak jak Sianokosy :D

Edytowano przez pawel101210

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dawid, to tylko cieszyć się bo u mnie jęczmień jary, pszenżyto i żyto żółkną, a owsy to zielenią się w najlepsze :P . Jęczmień ozimy już dojrzały, ale ma dużo miotły i słoma wilgotna. Myślę, że po niedzieli pojadę kosić :) . Wszystko zależy od klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam u mnie na warmi to jeszcze że dwa tygodnie na jęczmień zimowy ale na razie nie widoku bo pada reguralnie co dwa dni przechodzą burze myśle że rzepak tak 25 07 rusze kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    664

Świętokrzyskie, u mnie w okolicy już dwóch sąsiadów wjechało w jęczmień ozimy, reszta zbóż tak gdzieś za 2-3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ziarnko już strzela. ;) Ale co z tego jak drugi dzien nie pada dopiero.. a na pole to moge wjechać.. :) Czołgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie jak zaczęło prażyć w niedziele tak do dzisiejszego dnia 0 opadów deszczu, i co dziennie po 34-36stopni aktualnie jest 39 stopni na słońcu... :) jak tak dalej będzie prażyć to żniwa przewiduję za 2 tygodnie, jak pogoda się trochę popsuje to za 3 :) Lubelskie...... podkładają porządnie do pieca :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

jak będzie tak gorąco jak dziś to środa lub czwartek chcę zacząć kosić rzepak.

Edytowano przez mercator75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U nas dzisiaj grad. Spokojnie 30 zboża wymłucone leży na ziemi. QQ połamana jak zapałki, liście posiekane. W tym roku u nas szału nie bedzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

u nas rzepaki dochodzą pomału i za 2 tyg maks koszenie. jęczmień jary jak nie da burzy to jutro a reszta w przeciągu 2- 3 tygodni. mało co co ma powygniatane a burze daje mocne. ale w uprawach nie ma praktycznie szkód. woj. pomorskie pow. ch*jnicki.

Edytowano przez damia102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

u nas tez dochodzi rzepak szybko moze w niedziele juz beda ciac ale to jakby byly takie upały mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja niestety nie mogę tego powiedzieć. W tym tygodniu dwie burze z gradem wielkości połowy jajka. W sajdingu na domach porobiło dziury, przeleciał nawet przez szybe w sąsiada samochodzie, 1,5 kilometra odemnie piorun wpadł do budynku kuchnia i pokój spalone. Kukurydza chyba sie nie podniesie bo zostało po kilka liści u dołu całych reszta w strzępach a i tak większość w połowie złamana. Wymłuciło przy okazji brzoskwinie, orzechy, maliny połamało pomidory. Sląskie, Bielsko-B

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Ja dziś desykowałem rzepaki, a jutro koło południa chce jęczmień ozimy kosić tylko nie wiem czy się uda bo właśnie nadchodzi burza. Jak u was cena jęczmienia ozimego się zapowiada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak myślicie może jęczmień ozimy sypać 10 ton z hektara w tym roku ? Chodzi mi głównie o podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja juz dzisiaj rzepak kosilem 6/7% wilgotnosci a plon to masakra duzo wymarzlo i przerastalo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja rzepak mam już w magazynie, wilgotność około 7%, plon masakra około 2,5 tony z ha, gradobicie z przed 3 tygodni wytłukło może nawet i tone z ha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj