dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

asharot    446

A skąd masz takie wiadomości ? :blink:

Poproszę o taką szczegółową pogodę na pow.Kłobucki woj śląskie.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

@asharot skoro teraz 2 tygodnie upałów to potem musi być z kilka dni po 25 stopni i deszcze ;) Ta pogoda za szybko taka, zboża jeszcze nie są, pogoda dowaliła ostro już, a jak zboża dojdą w oklicy sierpnia juz bedzie wszystko do koszenia to nie bedzie pogody... U nas rzepaki już są w takim stanie, że max 1,5 tygodnia i do koszenia ( U nas rzepaki tradycjnie początek sierpnia +/- 2 dni i dopiero do koszenia, a teraz..1,5-2tygodnia..)

Co do terminarza pogody..

http://pogoda.interia.pl/ - ja używam do 6 lat z tej strony i sprawdzą się bardziej niż ta co kret podaje ;p

Stron są mlny, trzeba dobrać odpowiednią dla swojego rejonu hehe ;)

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

czyli znów zapowiada się powtórka z rozrywki z deszczami , gdy trzeba kosić to prawie zawsze pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

u mnie jeczmień zimowy za tydzien dojdzie przy takiej pogodzie wiec trzeba skonczyc robienie kombajnu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

dukat ja jestem z tej samej okolicy i jęczmień idzie do desykacji bo nierówno dojrzewa.Zbiory za 2-3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W mojej okolicy kto zostawił rzepak to będzie musiał pokosówke nająć albo opryskać rzepaki od nowa zaczynają kwitnąć :/ W tym tygodniu niektórzy zamawiają pokosówke i rzepak pójdzie w baloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

ja mam z tąd www.tvnmeteo.pl/ Rok temu na żniwa się sprawdziła , zobaczymy co w tym

W temacie żniwa 2011 jeden z użytkowników ją polecił

Edytowano przez BizonFan321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZESIEKL    0

Witam. My jęczmień zimowy skosiliśmy wczoraj. Co prawda był rzadki bo mróz dał mu trochę popalic ale tak około 3t/ha wyszło. (południowa wlkp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja już od poniedziałku co dzień po trochu naprawiam kombajn... Jeżeli nie będzie padać to jutro ojciec wyjedzie na usługi do jęczmienia mamy 3 klientów. Ja niestety mam w pracy dużo papierkowej roboty i chce skończyć przed głównymi żniwami żeby móc kosić na pełnych obrotach a nie tylko popołudniami więc pierwszy plon jęczmienia podam we wtorek lub jutro wieczorem.

 

Jeżeli chodzi o rzepak to strasznie szybko dochodzi. Maksymalnie 2 tygodnie i tez będą kosić. Jeden z gospodarzy który ma sporo rzepaku, który idzie na sprzedaż zawsze kosił początek sierpnia a teraz zacznie jak pisałem za dwa tygodnie jak pogoda się nie zmieni.

 

PS Czy wy też boicie się trochę że burze wam popsują owies lub inne zboże bo ja przyznam że tak... ?

Edytowano przez triplehhh

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie wczoraj we wsi kosiły dwa bizony jęczmień ozimy, u jednego plon 4,5t/ha a drugiego nie wiem, ogólnie w tym roku jak będzie taka pogoda to żniwa wyjątkowo dużo wcześniej.... pszenżyto już żółciutkie :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zgodzę się z przedmówcą. U mnie zaledwie 3 dni potężnego skwaru i pszenżyto od góry już żółte. Jeszcze tylko słoma no i same ziarno więc to kwestia 2 tygodni jeżeli będzie ładna pogoda. Jeszcze nie widziałem, żeby ozime tak szybko dojrzewały. Pamiętam jeden rok, że skosiliśmy żyto i trzeba było czekać ponad 2 tygodnie na mieszanki i owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja to jutro wyjade w jęczmień jezeli jakaś burza nie przejdzie. Kombajn robie od 3 dni i jutro bede konczyć więc wieczorem wyjade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

dawid gdzie mieszkasz że juz żniwa u nas dawne pilskie to jeszcze zielone troszkę jeczmień żółknie ale wczorajsza noc dała się we znaki ulewa grad wiatr jechałem dzisiaj ok Trzcianki, Piła ,Ujscie gałęzie w zbożu drzewa leżą przy drodze z drogi widać powalcowane pola a i szkody w budynkach a jeszcze cały tydzień podobną pogodę zapowiadają ,u mnie owies też pokiereszowany następna plaga gnębi rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Skosiliśmy jednak jęczmien ;) 7,3tony z ha-wyniki niesamowity, pierwszy raz taki wynik. Przed godz przeszła ostra burza, tusza i grad.. Nie wiadomo co z rzepakiem.. W tym roku plony wysokie może bd - jęczmien wyszedł znakomicie, więc na rzepaki liczymy, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

ja juz skosilem 2 pszenice ozime- rotacyjna niestety.

prawdziwe zniwa gdzies za 2 tygodnie .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

jacuś - dlaczego rotacyjną ?

Famer21 wstawiłbyś foty tego jęczmienia ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

a jak myslicie czy lepiej przenżyto zrandapować przed zbiorem czy po żnwach straszne zawaliły go chwasty a głównie motła ,i teraz jak je opryskam przed zborem to czy dobrze weżme mi wszystkie chwasty żeby pole bylo już czyste tak jak po randapowaniu ścierni i czy jak opryskam przed zbiorem to przenżyto będze dobre i czyste nadające się na siew ,bo siane było na materiał siewny i chciał bym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu wyczyścić pole i nasienie z chwastów czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj skoszony jęczmień ozimy i 8t/ha!!Najlepszy wynik w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Wczoraj o godzinie 17.30 w okolicach Osieka na Dolnym Śląsku widziałem pierwszego Bizona koszącego jęczmień ozimy.

Ogólnie w okolicy wrażenie jest takie, że koło czwartku piątku kombajny wyjadą na pola. Rzepaki słabsze to pewnie w przyszyły tydzień ruszą.

 

Jak to wygląda u was?

Wpisujcie rejony i stopień zaawansowania prac.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

u mnie jak na razie pusto na polach i raczej tak zostanie.Pierwsze kombajny dopiero ruszą u mnie koniec lipca początek sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Wszystko zielone, samo ziarnko puchnie jeszcze. Jeczmień ozimy może za 2 tyg bo sporo odrostów zielonych. Narazie luz bluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek007    84

U mnie w mazowieckim w mojej okolicy za 3 tygodznie rzepaki zapewne będą ciąć a pozostałe zboża to jak zawsze w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

Wczoraj o godzinie 17.30 w okolicach Osieka na Dolnym Śląsku widziałem pierwszego Bizona koszącego jęczmień ozimy.

Ogólnie w okolicy wrażenie jest takie, że koło czwartku piątku kombajny wyjadą na pola. Rzepaki słabsze to pewnie w przyszyły tydzień ruszą.

 

Jak to wygląda u was?

Wpisujcie rejony i stopień zaawansowania prac.

W Osieku koło Lubina kosił ten Bizon? Ja mieszkam kilka wiosek od Lubina no i myślę że ze 2 tygodnie i pszenżyto pójdzie pod kose:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Czytaj dokładniej , w Osieku na Dolnym Śląsku .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj