dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

dawid109    0

Witam. Zakładam ten temat ponieważ niedługo poleci jeczmień ozimy. Kiedy planujecie wyjechać ? Jak myslicie ile bedzie w tym roku zbiorów ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zbiorach dopiero można mówić , kiedy zboże będzie w magazynie lub kasa na kącie. ;)

Edytowano przez przemek121088

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

U mnie w okolicy nie ma co kosić wszystkie zimowe jęczmianie poleciały po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

u mnie dojrzałość woskowa w jęczmieniu. Trzeba zabierać się za przygotowanie kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

No masz racje oziminy już coraz bliżej do zbioru kombajn niestety jeszcze nie gotowy ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie kombajn jest już po przeglądzie od jutra pomału będę likwidował ewentualne usterki potem wymienię filtry i po przygotowaniach. Ja nie mam jęczmienia ozimego ale może trochę się po usługach pojeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Jeżeli chodzi o jęczmień ozimy to u mnie w okolicy bardzo ładny :) :) Jeżeli będą przychodzić to będzie już niedługo koszenie ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Zbiór jęczmienia ozimego planuję nie wcześniej niż za miesiąc, jest bardzo ładny jak narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ten temat powinno się zamknąć conajmniej do 15 lipca, bo zaraz jeden przed drugim zacznie zielonym jeszcze kosić by być pierwszym kto wyjechał kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0504    0

Witam.Nikt nie może powidzieć kiedy będą żniwa to tylko wie pogoda-jeżeli temp przekroczy 30 stopni to wszyscy się zdziwią:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W zeszłym roku usługowo na pierwszy jęczmień wyjechałem 29 czerwca ale musiałem bardzo wolno jechać żeby wymłacały się ości. W tym roku to ok. 5 lipca najwcześniej jeśli będzie ładnie piekło słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie w okolicy to jęczmień za ponad dobry miesiąc jeśli pogoda będzie ładna na żniwa a nie jak w zeszłym roku że u mnie w okolicy zboża stały i czerniały po co dzień był deszcz :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja w dwa lata temu jak u siebie miałem jęczmień to wyjechałem pod koniec czerwca a teraz pewnie na usługach tez pod koniec czerwca się zacznie ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A "normalne" żniwe jak przewidujecie w tym roku?Ja myślę że koło 10 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Mojemu pozostało 2 tyg jeśli pogoda dopisze :)

 

U mnie jak jeżdżę przez wieś to też jęczmienie za dwa tygodnie będą do koszenia ;) W tym roku czytając wnioskuje że u wszystkich jęczmień ładny ? Jeżeli pogoda dopiszę to będzie sporo jeżdżenia na usługach :rolleyes:

Edytowano przez triplehhh

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas jęczmienie teraz zlało porządnie więc się trochę odwleką żniwa. Te normalne prognozuję, że gdzieś po 20 lipca tak jak zawsze. W zeszłym roku dokładnie 22 lipca miałem kosić żyta, pszenżyta i jęczmień jary ale jak przyszły ulewy to 5 sierpnia wjechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian95545    0

Witam. Zakładam ten temat ponieważ niedługo poleci jeczmień ozimy. Kiedy planujecie wyjechać ? Jak myslicie ile bedzie w tym roku zbiorów ? :)

wy to macie szczęście u nas w kuj-pom wszystko zmarzło i tera muszę kupować pasze do świnek ale trudno szkoda tylko że to drugi raz z rzędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Moi wujkowie już jęczmienia ozimego nie sieją :) rok temu to pamiętam że znajomy w jęczmień wjechał po 10 lipcu :D a prawdziwe żniwa mieszanki żyta owsa to na początku sierpnia rok temu u wujka zaczęliśmy 3 sierpnia. Natomiast w tym roku to niewiadomo zobaczymy co pogoda pokaże :D kombajn u wujka już trzy tygodnie na dworze stoi

Edytowano przez pawel101210

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj